SCHAKEL Van de brug April 1961 No. 9 Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. Wnd.-Redacteur: A. Waaijer. Olympiaplein 23, Amsterdam z.. telefoon 79 89 12 Administrateur: O.J. v.d. Heul, Hobbemakade 115 3, Amsterdam-z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, Amsterdam-w. 39e Jaargang In de maand april wisselde de A.F.C.- stemming nog al eensl Diepe teleur- stelling maakte plaats I voor groot optimis me, een week later al weer bekoeld om j.l. zondag na ang stige spanning te verkeren in grote vreugde. Nu onze reserve-elftallen, behalve zes en zeven, geen kans meer hebben op de bovenste plaats, concentreert alle belangstelling zich op de verrichtingen van ons eerste elftal, dat al diegenen die van veel spanning houden aan hun trek laat komen. De eerste wedstrijd van de periode onder verslag bracht ons de thuiswedstrijd tegen Aalsmeer, dat bij een overwinning nog een kansje behield en zich dan ook vol energie in de strijd wierp. Een normale goal werd er niet gemaakt, maar door doelverdedi- gersfouten Huub Briedé werd ge blesseerd en móest bij een 2—0 achter stand het veld verlaten, waarna Henk Teiwes met veel élan optrad, maar toch een doelpunt moest toestaan toen hij de gladde bal niet klemvast kon krijgen werd het 3—0 voor Aalsmeer. Onze voor hoede lukte die dag niets en zo be haalden de bezoekers een alleszins ver diende overwinning. De volgende zondag moesten wij on verwachts aantreden tegen R.K.A.V.I.C.; door programmawijziging werd de wed strijd tegen Ripperda thuis omgezet in die tegen de Amstelveners, die de laat ste weken opmerkelijk goede resultaten hadden behaald, zodat wij overtuigd waren een harde noot te kraken te krij gen. Maar zie, met welk een bezieling trok ons elftal ten strijde; van de eerste minuut voelden wij: het zit er in van daag! En het kwam er uit ook. Bennie Roode bouwde de aanval goed op en Robbie Duis, weer geheel fit na zijn langdurige blessure, smaakte het genoe gen met twee bekeken goals 2—0 op het scoringbord te brengen. De rust ging in met een 2—1 voorsprong, na de rust draaide het elftal op volle toeren door, ook Bouwhuis kwam er beter in en het einde bracht ons een prachtige 5—2 zege. De inzinking waren wij te boven, zo redeneerden we, en het zou verder waarachtig wel gaan. Intussen kamp ten E.C. en trainer met grote moeilijk heden door talrijke blessures wie bo venaan staat heeft het hard te verdu ren, dat hebben we wel ondervonden waardoor een noodopstelling moest worden geformeerd. Niettemin werd de strijd tegen Baarn thuis met vertrou wen tegemoet gezien. Maar was dat het zelfde elftal van een week geleden? Aarzelend werd begonnen en al spoedig stonden wij met 1-0 achter. Toen wer den de bakens verzet en na ongeveer een half uur werd een 2-1 voorsprong veroverd. Dat het vijf minuten latei- geen 4—1 stond kan gevoeglijk op reke ning worden geschreven van de voetbal goden. Intussen rook Baarn na de rust zijn kans Kees Bouwens was uitge vallen, waardoor Hoogendoorn op de backplaats terecht kwam, hetgeen een geduchte verzwakking voor de halflinie betekende - maakte gelijk en wij moch ten nog blij zijn dat het zo bleef. In tussen hadden de laatste twee wedstrij den weer drie punten opgeleverd, het geen de burger moed gaf. Zondag j.l. moesten wij naar Aals meer, met nog al wat invallers. Weer speelden onze jongens als het ware ver krampt, zodat Aalsmeer wellicht tot eigen verbazing merkte, dat het tegen ons niet zo kwaad spelen is. Na een verdedigingsfout werd het 1—0 voor Aalsmeer en zelfs 2—0 na een hard schot, waarbij de schutter echter o.i. de bal eerst met de hand had gespeeld. Daar zagen wij onze mooie kans in rook vervliegen! Maar in de rust werd een hartig woordje gesproken, Hoogendoorn en Beekman wisselden van plaats en na de rust kwam een herboren elftal in het veld. Al heel spoedig werd het 2—1 door een prachtig schot van Wim Bouwhuis. Maar ondanks alle pogingen kwam er een halfuur lang geen wijzi ging in de stand, terwijl de uitvallen van Aalsmeer lang niet van gevaar wa ren ontbloot. De klok kroop, de span ning steeg met de minuut: één van die wedstrijden waarin je een jaar ouder wordt! Inmiddels was Roode, die zich niet fit voelde, uitgevallen en vervan gen door de oude Rolf. Dertien minuten voor tijd gebeurde het! Rolf Leeser, naar binnen gekomen, kwam vrij voor doel, liet de bal nog even stuiten en schoot hard in, vlak onder de lat. Aals- meer's spil kon slechts met de hand stoppen. Had de bal al gezeten? Maar het fluitje van de goed en rustig lei dende scheidsrechter had al geklonken: penalty! Wie had graag in de schoenen van de uiterlijk rustige Henne Bos kamp gestaan? Een grote verantwoorde lijkheid rustte op de schouders van on- (Vervolg pag. 2, le kolom)

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 1