Piet Heimig Resultaten van de groene velden 7 IN MEMORIAM BeounstiGinG van onze aöveRteeRdeRS, houöt de schakel in stanö Gemiddelden. Is nu echt wel tot iedere clubgenoot doorgedrongen, dat we er bijzonder goed voorstaan. Vooral de positie van het eerste is goed. Voorlopig moeten de concurrenten twee weken stormlopen om dit bastion te nemen. En als ik gewoon „twee weken" tegen U zeg, dan zegt U: „poeh, twee weken". Maar twee weken stormlopen is lang, mensen. Bijzonder lang. Twee weken lang de stormram op de schouders. Het zijn heus geen tengere jongens, die daar bij wijze van spreken in 974 al onder bezweken zijn. I het eerste II het zevende III het zesde VI het tweede V het derde VI het vijfde VII het vierde VIII het achtste IX de Zatten Totaal 110 55 14 11 10 15 12 13 14 10 11 19 33—16 48-21 54-20 30-22 27-22 29-27 23-34 29V35 23-49 1.71 1.63 1.50 1.33 1.17 1.15 0.71 0.70 0.63 1.64 1.75 1.28 1.45 1.10 1.40 0.45 0.56 0.50 129 36 296-246 Algemeen gemiddelde 1.17 (v.m. 1.13). Moest ik in de Januari-Schakel mijn ver slag beëindigen met een snierende op merking aan het adres van de vader landse weersgesteldheid, deze keer liet zij ons toe onder doorgaans prettige om standigheden vier wedstrijden te spelen. De eerste, tegen het sterke Argonaut, ging helaas met 4—2 verloren, hetgeen onze hoop op het bereiken der bovenste plaats voorlopig de bodem insloeg. Hoe wel minder technisch, was hun voetbal veel doeltreffender, hetgeen (letterlijk en figuurlijk) in de uitslag tot uiting kwam. Twee weken later ging het, op be zoek bij J.H.K., een stuk makkelijker. Liefst acht maal troffen wij het vijande lijke net, waartegenover J.H.K. slechts één doelpunt wist te zetten. De week daarna bezochten we in stralend zomer weer de Kalfjeslaan waar wij in een bij zonder prettige wedstrijd R.K.A.V.I.C. met 5—1 versloegen. Zondag j.l. kregen we de laatste kans aansluiting met de kopgroep te houden. Het met één punt op ons voorstaande S.C.A. was de tegen stander. Van het begin af aan vergaten zij, dat voetbal voor 't genoegen wordt gespeeld, en aangezien niet al onze men sen tegenover dit harde spel goéd hun mond konden houden ontaardde de wed strijd af en toe in een ruwe, schreeuwe rige en rommelige vertoning. Tegen de sterke wind in namen we in de eerste helft een 2—1 voorsprong en toen tien minuten na de rust een werkelijk mag nifieke combinatie op de linkervleugel het derde doelpunt tot gevolg had, was de strijd gestreden. Nog twee maal trof de voorhoede doel zodat de uitslag 5—1 werd. Met vijftien punten uit tien wed strijden hebben we ons gemiddelde op gevijzeld tot 1.5, waarmee we in de rij der A.F.C.-elftallen het vijfde en het tweede waarschijnlijk wel zijn gepasseerd. Met 54 doelpunten zijn wij zelfs het productiefste elftal! Hoewel wij de kans niet meer in eigen hand hebben, is het aantal verliespunten, dat wij op Argo naut achter staan, als ik goed ben inge licht, twee. De nog resterende zes wed strijden moeten alle worden gewonnen. En wie weet, hoe dan dit koetje nog een haasje vangt. CEES. Sinds het vorige verslag over het ze vende, is er wel het een en ander ge passeerd. De belofte, om op de ingesla gen weg voort te gaan, hebben wij voor een goed deel kunnen inlossen. Zoals wij er nu voor staan, met nog twee thuis- en één uitwedstrijd voor de boeg, heb ben wij de kans op het kampioenschap nog volledig in eigen hand. In hét kort zal ik voor U de sinds 13 november gespeelde wedstrijden de revue laten passeren. Na 4 wedstrijden ongeslagen te zijn, gingen wij in de vijfde voor de bijl en niet mis ook! St. Louis 2 uit werd, ver diend. met 5—2 verloren. Een betrekke lijk snelle 1—0 voorsprong ging verloren en de bijzonder rappe voorhoede van de tegenpartij strafte iedere verdedigings- fout onmiddellijk af. Op 18 december stonden wij om 10 uur al in de kou om Schinkelhaven 5 te bestrijden. Een vrij belangrijke strijd, ge zien het feit, dat ook zij tot dusverre slechts één wedstrijd verloren hadden. Het werd een moeiteloze 4—2 zege. Tweede Kerstdag werd voor een goed deel door het zevende in een centimeters dikke brij op het derde veld doorge bracht. Ondanks een veldoverwicht kon de voorhoede maar moeizaam het doel vinden. Overigens mochten wij in deze wedstrijd niet over geluk klagen. Het gebeurde tot tweemaal toe, datdeD.J.K. voorhoede van behoorlijke afstand pre cies op ons (verlaten) doel schoot. Laat de bal nou beide keren tot op 50 cm. van de doellijn in de prut smoren! Na bijna 2 maanden gedwongen rust heb ben wij, naar achteraf bleek, de tot dusver re meest onaangename wedstrijd van de competitie verspeeld: de wedstrijd tegen TABA 5, uit. Scoreverloop: 0—1, 0—2, 1-2 - rust - 1-3, 2-3, 2-4, 3-4, 4—4 en uiteindelijk 4—5. De Heren voor hoedespelers in het bijzonder van de tegenpartij kwamen nogal eens met min der fair spel voor de dag. De scheids rechter zag zich zelfs genoodzaakt 10 mi nuten voor tijd een speler van het veld te sturen, hetgeen de stemming er niet op deed verbeteren. Een wedstrijd om snel te vergeten. Op 16 februari kregen wij kans revanche te nemen op St. Louis. Ondanks een enorm overwicht een 00 stand met de rust. Het bewuste overwicht zorgde n.l. voor een opeenhoping van alle spelers in het vijandelijk doelgebied. Toen na de rust de zaken over de beide vleugels werden geleid, vielen de doelpunten als rijpe vruchten. Eindstand: 5—0. De week daarop kregen wij onze tweede nederlaag te slikken. Met 3—2 ging de Op 74-jarige leeftijd is plotseling over leden onze oude vriend Piet Heimig, oud-aanvoerder van A.F.C. I, drager van het ridderkruis Piet Heimig was zijn leven lang een toe gewijd A.F.C.-er, die in ons midden vertoef de wanneer hem dat maar mogelijk was. Tientallen jaren nadat hij als actief voetbal ler uit A.F.C. verdwenen was, werd hij de jongeren nog ten voorbeeld gesteld, wel een bewijs, dat hij behalve een uitstekend speler ook een gave persoonlijkheid was. Zijn vriendelijkheid en beminnelijkheid zullen wij voortaan moeten mis sen, maar Piet Heimig zal in onze herinnering blijven voortleven als een goed A.F.C.-er en een goed vriend. Ons innig medeleven gaat uit naar Mevrouw Heimig, die haar man zo node kan missen en 'naar haar kinderen en kleinkinderen. Moge U, Mevrouw Heimig, de kracht geschonken worden dit grote verlies te dragen. G. H. H. K. 3

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 3