Q3i iili Van de brug Voetbal als therapie 2 pooLt aLLen mee, het is voor a.f.c. Tic afgelopen maand is voor onze club wel zeer I droef geweest door I het overlijden van onze oude vriend l'iet Heimig, drager van het A.F.C.-rid derkruis en door het heengaan van ons erelid en secretaris Wim van Teunenbroek. Komt het af scheid nemen altijd te vroeg, van l'iet Heimig konden wij nog zeggen dat hij een mooie leeftijd heeft mogen berei ken, doch het afsnijden van Wim van Teunenbroek's levensdraad op 57-jarige leeftijd voelen wij als een bitter verlies. Elders in dit blad worden artikelen aan deze grote A.F.C.'ers gewijd. Wel wor den wij bezocht door zware slagen. In luttele jaren verloren wij onze penning meester Lou Woudstra en thans onze secretaris, beiden op 57-jarige leeftijd. 1 wee leden van het dagelijks bestuur, die ontzaglijk veel werk hebben verzet. Op ons rust de zware taak hun werk voort te zetten en dat te doen met de zelfde energie en dezelfde liefde voor hun club die hen bezielde. In de vacature van 1ste secretaris voor zag het bestuur door de benoeming van Jan van Dijk, die tot onze blijdschap bereid bleek deze moeilijke taak als op volger van een groot voorganger op zich te nemen. Niet omdat hij deze ambieer de, doch omdat hij dit voelde als een ereplicht tegenover de vereniging, die ook voor wijlen zijn vader zo veel be tekende. Ik doe een beroep op U allen om Jan van Dijk, die uiteraard nog niet zo ervaren is, zoveel mogelijk te steunen. De competitie. Tenslotte heeft dan ons eerste elftal zijn eerste nederlaag te pakken en Scho ten komt de eer toe dat te hebben be werkstelligd. Een ongeslagen kampioen schap wordt zelden behaald en op de lange weg die naar de top leidt glijdt bijna elk elftal wel eens een eindje te rug. De kunst is dan zich niet te laten glijden, maar krachtig vast te houden en zo gauw mogelijk weer beginnen te klim men. Er is nog weinig verloren gegaan, want onze naaste concurrenten Celeritudo en O.V.V.O. verloren zondag j.l. resp. 1 en 2 punten. Het is een afdeling met buitengewoon weinig krachtsverschil. Er zijn heel wat degradatiecandidaten en de Italiaanse keuken imp. gebr. plieger heerlen, amsterdam die kunnen voor menige verrassing zorg dragen. Dat zal ons wel wat punten kosten maar onze concurrenten even eens! Wanneer wij ons goed realiseren, dat wij aan de ene kant niet zo héél veel prima voetballers hebben, hetgeen ons dus moet behoeden voor een mis plaatst superioriteitsgevoel, maar dat wij anderzijds voor geen enkel elftal in onze afdeling behoeven onder te doen, dan meen ik dat het juist is te stellen, dat het elftal met de beste mentaliteit zal zegevieren. En wat dat betreft heb ik volledig vertrouwen in onze jongens. Deze kans krijgen wij niet spoedig weer, laat hem niet glippen! Kom nog trouwer trainen (voor velen niet mogelijk, want zij zijn er altijd), speel voor alles wat je waard bent je tegenstander doet dat ook dan móet het gelukken. Het tweede verspeelde zondag j.l. vrij wel hun goede kans op de eerste plaats door van D.W.S.-A. te verliezen. Het was overigens geen schande, want onze tegen standers speelden beter, veel beter, dan ik tot nu toe in déze afdeling heb ge zien. Het derde elftal boekt aardige resultaten en heeft zo ongemerkt kampioenskansen gekregen. Maar als dat wil gelukken zal er toch nog beter gevoetbald moeten worden. Het vierde heeft de afgelopen maand gelukkig veel betere resultaten geboekt, hetgeen wij van het vijfde niet kunnen zeggen. Maar het verleggen van het ac cent door de E.C. in het algemeen belang van de club, dus volkomen ge rechtvaardigd is hieraan niet vreemd. Zes en zeven doen het goed en zelfs het achtste boekt betere resultaten dan verleden jaar. Alle elftallen, mitsgaders de jeugd, veel succes! G. H. H. KAI'PELHOFF. (Historisch en dokter helt op, zegt: „Een jeugdig „patiënt" seeft de studie sinds kort overdreven. De knaap is met soccer niet gans onbekend, dus heb ik hem dit spel voorgeschreven. „Patiënt" voelt het meest voor de club A.F.C., t is daarom dat ik u wil vragen, en 'k werk als het mag hier van harte aan mee, of 'k hem bij uw club voor kan dragen". Tot zover de dokter. Mij treft dit zózeer dat'k er graag hier een woordj' aan wil wijden. Denk 'k dan aan mijn jeugd, wel dan treft het te meer: t Zijn nu toch wel andere tijden. Onze huisarts destijds, stemmig zwart, was voorzien van een stok met een puur gouden knop. Een dito lorgnet en een baard bovendien Jonge dokters daar had men 't niet op. 'mud het potlood waarmee zijn recepten hij schreef, (leen fiets, toen nog schaars, hij bereed. Hoog-gehoed immers hij zijn „visites" bedreef n een koetsje het beeld is compleet. Onvoorstelbaar (Wim, sorry) dat h ij ons spontaan voetbal toedient als sportmedicijn. Voor zover 'k mij herinner was 't valeriaan- Hoffmandruppels mocht 't ook wel eens zijn. We zeggen zo vaak en bepaald zeer terecht: Het huiswerk gaat vóór, t'allen tijde. Maar ook is t e lang en te veel, 't dient gezegd, nadelig en dus te vermijden. t -een vrijbrief voor wie liever lui is dan moe. De dokter zal moeten beslissen. Dat doet hij dan ook, zo u hoorde en hoe'. hen dokter om mee te gaan voetsta mij toe: Een dokter om mee te gaan vissen! li. S. LE MARCHÊ.

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 2