Het zakboekje BeQunstiqinQ van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö V eteranenvergadering Ton heeft al zijn veteranen bij Zich thuis genodigd, teneinde met elkaar het geheime wapen te bespreken. Wat of de heren spelers bezield heeft in zo geringe getale in zijn gastvrij huis te ver schijnen, begrijpen wij nog niet, maar zij hebben zich zelf zeer te kort gedaan, hetgeen evenwel en terecht de aan wezigen ten goede is gekomen. Het was wel zeer onaardig tegenover onze gast heer, dat er zelfs velen de moeite verga ten te nemen, hem van hun afwezigheid bericht te geven. Foei toch, hoe kunt gij zo zijn. Gelukkig gaven vele „supporters" blijk van hun belangstelling en bleven de heerlijke hapjes en drankjes niet onge rept, hetgeen evenwel ook ongezond zou zijn geweest na een 10-urige nacht- vergaderarbeid. Het was maar goed, dat wij geen secre taris dezer bijeenkomst waren, want het is ons ontgaan, hetgeen tenslotte in ver band met het veteranendom is besproken en besloten. Wij weten alleen, dat het goed toeven was. Wij luisterden naar Hongaarse en Joegoslavische klanken. Platen van het trio Los Paraguaos vulden de kamer en koele wijnen ons glas. Buiten stroomde de regen, storm loei de en verward. Cor speelde welgevallige wijsjes en zong allergische liedjes, noch tans, wij ontaardden niet. Toen wij 's morgens vroeg het huis verlieten en de straat betraden wij leven in Holland glom zij van de regen en wij ook, maar van iets anders. Van de frisse Min of meer zijn wij er allen bij be trokken. Er is n.l. een nieuw bedrijfschap ingesteld voor frisse dranken, met ken nelijk de bedoeling de prijzen van limo nade etc. op te drijven. Teneinde U gerust te stellen, delen wij U mede, dat dit nieuwe schap geen zeggenschap heeft over oude noch jonge klare. U gaat hier dus maar gewoon mee door. Sint Nico laas De goede man heeft nog tijd kunnen vinden om ons op de Wandelweg te be zoeken. Gelukkig maar, nu heeft hij ons nog wel enige behartenswaardige woor den zo langs zijn knevel weg kunnen toe voegen. Na de modderbaden een onderdeel der training, waren het Ie, lie en Ille elftal, benevens het Bestuur en 7 ere leden gast van de elftalcommissie, waar van Cor K. de organisator en Siem de initiatiefnemer was. In de stemmingsvol getransformeerde sociëteit schreed onze goeierd ingetogen in volledig ambtsgewaad met tabberd, mijter en een stel onderjurken, naar zijn baldakijn, waar hij „onze jongens" tot zich liet komen. Voor een ieder had hij een passend woord of vermaning. Er straalde vriendelijkheid van hem uit en na de eerste glazen bisschopwijn zou je kunnen zeggen, hij had „de zaal te pak ken". Het boek met aantekeningen plus strafregister was hem daarbij tot steun. Tijdens het doorbladeren kon je mer ken, dat hij zich wel bij A.F.C. thuis ge voelde, hij werd wat losser, wat driester in zijn uitingen, waardoor onzerzijds de schroom enigermate verdween en ons ontzag voor hem toenam. Toen hij dan ook zijn dorst met een rietje in het bier glas leste, omdat de haren van zijn grijze baard zijn stem verstikte, kwam hij op zijn praatstoel en in een zeer milde stem ming. Het ene moment leek hij (zonder snor) op een paus, het andere ogenblik (zonder mijter) was hij een Kalif gelijk. Wij hebben begrepen, dat een heilig man, zoals hij, het niet erg vindt in een gezelschap van goede sportvrienden zijn waardigheid wat af te leggen en niet bang is zijn decorum te verliezen. Ten slotte is hij toch ook maar een mens. Een mens zoals wij vol fouten, harts tochten en tekortkomingen. En zodoende was het ook niet vreemd, dat de saam- horgheid van het koppel Mets/Kappel- hoff als voorzitters niet zo geheel klopte, nog niet zo ingereden waren op elkaar als b.v. het duo Schulte—Post, want de aflossing aan tafel was nogal slordig. Dat neemt niet weg, dat wij het fijn van onze Sint vonden dit durven wij nu wel te schrijven dat hij gewoon, net zoals wij, het eenpansgerecht lieten smaken, hij joviaal met de mijter op één oor en het hapje zuurkool aan zijn kin en wij met het onze op ons bord. Wij hebben met toenemend genoegen geluisterd naar de woorden van de cap tains der drie elftallen, Henne, Rolf en Bob. Zij zijn stuk voor stuk flink van de tongriem gesneden, waren de presta ties evenredig aan hun speeches, wij zou den aan de top van de amateurcompe titie staan. Bob heeft, als captain van het derde en speler van het tweede, zijn geheime opdracht niet verklapt tot spijt van velen doch wij zijn het met hem eens, dat de goede geest onder de spelers steeds geestrijker wordt. Aan het slot van de avond ontspon zich een spannend debat, wie het laatste het woord zou hebben, Henk, Mats of de Sint. Tenslotte kon men niet op tegen het steeds deftiger argumenteren van Mats, waardoor hij bewees een „vast houdend mens" te zijn. Er wordt wel bij A.F.C. ,gesinterklaasd, maar Cor was van de laatste jaren de beste Nikolaas van onze heilige daad. 't Was half drie, toen hij zonder mijter, doch met pieten op één na, die in de modder van het tweede veld is blijven steken op mieterde. Om met de twens te spreken, het was een mieterse avond. Nieuwe medewerkers Veel dank zijn wij verschuldigd voor de ongevraagde copie o.a. van een „Flens" met zijn „Konijn en ik" en van „L." met zijn interessante Totolaria feuilleton. Het artikel van B. J. S. A.F.C.-ers let op Uw jeugdspelers" werd ons als een rijpe appel in de schoot ge worpen. Willen wij inderdaad blijven, wat wij zijn een sportieve, gezellige, familievoetbalclub dan moeten wij de woorden van B. J. S. eens danig op ons in laten werken. Wij zijn ook van me ning, dat in onze grote club het grootste aantal leden profiteert van de opofferin gen van hun medeleden. (Dit opofferen is niet helemaal zo, doch uitweiden hier over valt buiten ons bestek). Het neemt evenwel niet weg, dat wij hen niet te veel moeten zoeken onder de klaverjas sers parole d'honneur want de meesten dezer A.F.C.-ers hebben reeds funkties of hebben hun A.F.C.-steentje reeds bijgedragen. „Flens", jij bent een Kannibaal of je leeft op dieet, één van beiden. Trek je deze woorden echter niet te zeer aan, anders zijn wij bang, dat je aan jezelf gaat beginnen. Het is een voorrecht, dat wij onder onze leden iemand tellen, n.l. ,,L."„ die wij gerust een toto-specialist durven noe men. Het feit, dat hij zijn wetenschap niet onder zich houdt, doch ons van zijn gedegen kennis laat meeprofiteren, siert hem en wij persoonlijk zouden U willen aanraden, volg zijn artikels nauwkeurig en doe er Uw voordeel mee. Bovendien, indien U in het oude jaar nog iets hebt goed te maken, o.a. tegenover A.F.C., maak dan Uw vrienden en kennissen attent op deze tip, waar geen enkele beursbengel naar onze mening tegenop kan. Onze donateurlijst kan nog uitge breid worden. Onze medewerker, C. v. P., zijn wij bijzonder erkentelijk voor zijn initiatief betreffende het oplichten al is het dan maar een tip van de sluier, die zijn geheimzinnige commissieleden dra gen. Hij schrijft, dat de procedure nogal ingewikkeld is. Dat nemen wij gaarne aan, bij dames is dat al lastig, laat staan bij de mannen. Doch gelukkig koestert hij de illusie niet, dat na zijn openhar tige regelen het ons helemaal klaar en duidelijk zal zijn. Daar maakt hij het ons wel gemakkelijk mee, wij zijn dan bij voorbaat verontschuldigd, temeer daar we geen „natuur talent" zijn. Toch zijn wij het met hem eens, dat er wel iets van zijn betoog zal blijven hangen. Wij geloven wel dat men de moeilijk heden zal aanvoelen. Naar wij menen zit C. v. P. in meerdere A.F.C.-commis sies. Wij zouden het zeer op prijs stellen als hij doorging met voor ons daar ook die geheime sluiertippen van op te lich ten. Er zit risico in, maar als hij maar begrijpt, dat wij altijd achter hem staan en nooit zullen toestaan dat hij voor de leeuwen zal worden geworpen. Familieberichten Twee oud-leden zullen vanuit het buitenland voor langer of kortere tijd in ons midden terugkeren. Het zijn Nico Neseker en Bouke Dorenbos. Kom ze tegemoet en laat ze onze hoog tijdagen medebeleven, zoals wij vroeger van hun doen en laten genoten, dat was zowel als speler, als wel als A.F.C.-func tionaris. Zij zijn het bijzonder waard. Bep van Dam, onze vorige trainer wenst ons vanuit Canada prettige Kerst dagen and a happy New-Year. (Zijn adres is: Weston (Ont.) 2431 Finch Ave (W) Canada). Hans Lenz zendt ons zijn groeten van uit Singapore met de opwekking: „Houen (Vervolg op pag. 10) 9

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 9