maihall Zu/aluu/en-U/elpen-actie-Polio '61 Uit de commissies Dames- en Herenschoenen BequnstiQino van onze aöventeeRöens, houöt öe schakel in stanö Tn de augustus-Schakel heeft U voor -"- de laatste maal iets vernomen over de afwikkeling van de toernooien, die door de verschillende welpenorganisaties wa ren georganiseerd en waarvan de baten ten goede kwamen aan het Prinses Bea- trix-Poliofonds. Nu er al weer voorberei dingen worden getroffen voor het toer nooi in het volgend jaar, lijkt het mij goed U nog even de juiste resultaten van het afgelopen jaar onder ogen te bren gen In de maanden mei, juni en juli werden verspreid over het hele land in totaal 46 welpen-tournooien verspeeld. De gezamenlijke opbrengst van deze hoogtijdagen voor de jongste voetbal- jeugd was 19.896,38, een bedrag, dat onze kleine Kohier wel nooit gedroomd zal hebben na het voorstel van hem om tournooien voor welpen te laten verspe len. In het bedrag van bijna 20.000,— zitten alle bedragen, die ontvangen zijn bij de verschillende organisatoren, zoals inschrijfgelden, entreegelden, programma opbrengsten, advertenties in de program ma's en vrijwillige bijdragen. Op vrijdag 9 september werden de leden van het Landelijk Comité door de Commissaris van de Koningin in de Provincie Zuid- Holland, Mr. Klaasesz, in de Provinciale Griffie in den Haag ontvangen voor het overhandigen van het bijeengebrachte bedrag. Op dat moment was ontvangen een bedrag van 18.431,83, hetwelk door een voetballertje uit Rotterdam door mid del van een cheque aan de Voorzitter van het Fonds werd overhandigd. In zijn dankwoord merkte de heer Klaa sesz op, dat het Poliofonds alleen zijn werk kan doen door de giften en bij dragen van particulieren en dat dit mooie bedrag door de jeugd bijeen was gebracht, stemde hem tot grote vreugde. Hij hoopte dan ook, dat dit initiatief voortgang zou vinden, hetgeen door het Landelijk Comité werd bevestigd. Het afgelopen jaar hebben enkele ste den hun beste beentje voorgezet, hetgeen tot uiting komt in de ontvangsten. Als hoofdstad slaat Amsterdam met een bedrag van ruim 6000,— geen gek figuur, maar ook Apeldoorn met bijna 3000,—, Utrecht met 1700,—, Schie dam met 1200,— en Rotterdam met 1400,— kwamen niet slecht uit de bus. Maar dat het -totaal van 20.000,— ver overschreden kon worden, daar zijn wij van overtuigd en het Comité heeft voor het volgend jaar dan ook een veelvoud in haar gedachten. Dat ook A.F.C. weer een steentje zal gaan bijdragen is logisch met onze 1100.— van vorig jaar sloegen wij een goed figuur. Het Landelijk Comité, dat het vorig jaar uit 9 personen bestond is door het bedanken van vier leden ingekrompen tot vijf, maar aangezien er een nauwe samenwerking met de A.N.V.V. „De Zwaluwen" tot stand is gekomen, is de voorzitter van de Zwaluwen bereid ge vonden zitting te nemen in het Comité. Ook de heer Landaal uit Apeldoorn zal zijn krachten gaan wijden aan de Welpen- Polio-Actie, waardoor het Landelijk Comité nu als volgt is samengesteld: G. Prent jr., bestuurslid van V.V.A., voorzitter, E. van 't Sant, lid van U.V.V., secretaris, M. J. Koolhaas, voorzitter Zwaluwen, vice-voorzitter, H. J. Rosenkötter. bestuurslid Robur et Vel., 2e secretaris, E. Landaal, lid Zwaluwen, lid voor Algemene Zaken, H. W. van Teunenbroek, Commissaris voor Pers en Propaganda en ondergetekende, penningmeester. Met de afdelingen van de K.N.V.B. zijn reeds contacten opgenomen, welke hebben geleid tot een bespreking in Utrecht, waar 15 van de 20 afdelingen hun medewerking hebben toegezegd, het geen een gunstig resultaat mag heten. Over enkele maanden hoop ik U op de hoogte te brengen van de tournooien, moge het er velen zijn, die in 1961 zullen worden verspeeld en ik besluit dit epistel met U allen Prettige Kerstdagen en een genoeglijke Jaarwisseling toe te wensen. A. J. BOS. TVjaar aanleiding van verschillende op- merkingen van spelers, welke via onze geheime kanalen tot onze „heel hoog boven de materie staande elftal-commis sies" doordringen, lijkt het mij wel nut tig om eens een tip van de sluier dezer geheimzinnige commissies op te lichten. Niet dat ik de illusie koester, dat na lezing van deze openhartige regelen alles voor een ieder klaar en duidelijk is, daarvoor is de door ons te volgen proce dure te ingewikkeld, maar toch hoop ik dat veel van de, vooral in de lagere regionen spelenden (of dikwijls niet spe lenden) wat meer begrip en inzicht krij gen voor de wekelijks terugkerende berg van moeilijkheden waar deze „zo hoog verhevenen" zich steeds weer voor zien geplaatst. Wij beschikken helaas over een klein aantal „topvoetballers", waar praktisch geen moeilijkheden over bestaan. Deze jongelui beschikken over een „natuur talent" en komen dus ook dank zij hun intensieve training direct in aanmerking voor de hogere elftallen. Maar, weer helaas, beschikken wij over een zeer grote „middelmaat". Deze jon gelui zijn dus minder met het nodige voetbaltalent begiftigd, maar kunnen toch door veel en intensief trainen tot een zeker voetbalpeil geraken. Hier komt echter de moeilijkheid. Zoals U allen weet, brengt A.F.C. acht elftallen in het veld, waarvan dus de vier hoogste door de eerste categorie worden bevolkt en de anderen door de vier laagste. Die laatste categorie is veel groter dan de eerste. Hoe komen we daar nu uit. Heus, het verschil in kwaliteit tussen 5—6—7 en 8 is niet zo bar groot, maar hoe krijgen wij deze meute nu iedere zondag in het veld. De eerste reactie is dus meer elf tallen. De ervaring heeft ons geleerd, dat een elftal over 14 spelers moet beschikken, om geregeld de hele competitie door, ondanks voorkomende ziektegevallen en andere geldige afschrijvingsredenen, com pleet te kunnen voetballen, en daar zit nu de knoop. Iedere captain wil graag zijn elftal bij elkaar houden. Hoe moet dat nu? Er is in onze zeer „selekte" com missie niet één, die een voorkeur heeft voor deze of gene speler. Wij allen pro beren het belang van A.F.C. in de eerste plaats, maar zeer zeker niet minder het belang van iedere speler, te dienen. Zelfs in de commissies onderling komt hier over, omdat het alles niet zo eenvoudig is, wel verschil van mening voor. Ieder van ons heeft zo zijn eigen zienswijze over bepaalde spelers. Gezien de natuurlijk zeer democratisch geregeerde voetbalgemeenschap der A.F.C., welks principe ook in de com missies wordt beleden, maken de meeste stemmen over een bepaald onderwerp de dienst uit en moet de tegenstemmer als goed lid het hoofd in de schoot leggen. Ik zeg juist dit alles om jullie aan te tonen, dat echt wel ieder probleem af zonderlijk wordt bekeken. Daar komt nog bij, dat we graag van ieder elftal een kampioenselftal zouden zien, want dit gaat dan betekenen dat „de commissie het weer reuze goed" gedaan heeft. Zo niet, dan worden we voor de leeuwen geworpen en moeten we - maar zien, hoe en op welke manier we ons bestuur onder de ogen durven komen, want ook bij ons geldt een „nog hoger gezag". Jongelui, dit is dan zo een eerste ont boezeming. Toon begrip voor onze moei lijkheden, ook al valt het wel eens niet uit zoals je denkt en probeer allen mee te werken aan het devies van ons allen: „ieder A.F.C.-elftal kampioen". (Het zou zo mooi kunnen zijn). C. v. P. w Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 3