Resultaten van de groene velden 8 Kerst PL1EGER KEUKENS poolt allen mee, het is voor a.p.c. plastic uitvoering plaatstalen uitvoering N ieuwjaarswens. Onze onvolprezen schrijver-dichter Jaap a Cohen heeft op doktersadvies moeten besluiten dit jaar de Nieuwjaars wens niet te maken. Wat Jaap in dit op zicht voor de A.F.C. betekent Iaat zich niet in korte woorden beschrijven. Maar uiterst dankbaar zijn wij, dat Jaap zijn uitzonderlijk talent vele jaren aan A.F.C. heeft geschonken en ons daarmede kunst genot en heel veel blijde dagen en avon den heeft bezorgd. Jaap, wij geloven niet in je afscheid en wensen je dus toe, dat je spoedig weer geheel fit zult zijn. Dus: tot wederhorens! 1961. Een jaar gaat, een nieuw jaar komt. Waar is 1960 gebleven? Een zucht en het is voorbij. A.F.C. mag ditmaal tevreden zijn. Want nog zijn A.F.C. 1 en 2 ongeslagen! Is dat op 1ste Kerstdag wel eens meer voorgekomen? Ik vermoed van niet. Toch moeten wij bescheiden blijven, want de meeste overwinningen waren dat ook. We hebben tot dusverre dat tikje geluk ge had, wat A.F.C. meestal moet ontberen. Dus 1961 zullen wij ingaan: blij om het geen tot nu toe bereikt kon worden, be scheiden, met vertrouwen in eigen kracht, zonder enige overmoedigheid, maar met de wetenschap: HET KAN, DUS HET MOET! Daar ik met Kerst en Nieuwjaar niet in Uw midden kan zijn. wens ik alle A.F.C.- ers, met hun gezinnen een Vrolijk Kerst feest en alles wat wenselijk is voor het Nieuwe Jaar. G. H. H. KAPPELHOFF. 'y'i zÜn er niet, er is in geen 4 weken gespeeld, vanwege de drassige weiden. Onveranderd gunstig is nog de stand van het eerste en tweede elftal. Getraind is er wel, de jongens willen en wij pope len van ongeduld de resultaten in de eerstkomende wedstrijden te mogen ver werken. Welke kant gaan we uit? De goede zegt u en wij ook. De ijverige „Johan" frist ons geheugen op, wat betreft het wel en wee van het achtste elftal. Dat was wel nodig, want we waren helemaal niet meer op de hoogte en tevens zijn wij verheugd ten minste nog één voetbaloverzicht te kun nen opnemen. Wel bedankt J. de B. Kennelijk nog onder de indruk van honkballen, trad Uw laagst geklasseerde seniorenelftal voor haar openingswed strijd tegen S.N.A. 7 met negen man aan. Gezien deze numerieke minderheid, behoeft het geen verwondering te wek ken, dat de onzen met een 7—2 nederlaag op zak de Spaarndammerdijk verlieten. Genoemde cijfers versterken bovendien de mening van dié pessimisten, die be weren dat een reprise van het vorig sei zoen behaalde record méér dan 100 doelpunten tegen ook nu niet tot de onmogelijkheden behoort. Reeds de tweede competitiedag werd in feeststemming afgesloten. Want via een 2—2 gelijkspel tegen S.L.T.O. 7 kon het eerste winstpunt genoteerd worden. Ondergetekende moest wegens verblijf in Joego-Slavië op het appèl ontbreken. Uitsluitend echter voor vakantie. Dit ter geruststelling van spelers die niet zeker zijn van hun plaats en in tegenstelling met geruchten, dat ik van het bestuur een verzoek zou hebben gekregen de Slavische voetballersmarkt te bezoeken. In het treffen tegen Geinburgia 2 kwa men we juist een doelpunt tekort om van de winst te kunnen delen. 4—S wees het wedstrijdformulier na afloop in het voordeel van de Weesperkarspelse voet ballers aan. Björn Nesenberend, Rob Spruit en Pim Been zorgden voor de voltreffers. Het grote gebeuren in de thuiswedstrijd tegen D.R.C. 4 was de "comeback" van Piet Vaal, die zijn voet balschoenen niet aan de wilgen kon zien hangen. Ondanks dit heroptreden van ons beroemd jeugdcommissie-lid werd het een 4—1 nederlaag. Ton v d. Ven redde de eer, terwijl A-junior Hans Geluk het uitkomen met een niet volledige ploeg voorkwam en een verdienstelijke partij speelde. Nu volgde een periode van werkloos heid, waarin de heer Pluvius net iets te veel van zijn gulheid blijk gaf. Gedurende drie weken waren de velden niet bespeel baar. Op 13 november vond de return match tegen D.R.C. 4 plaats, die de historie van ons elftal zal ingaan als de „78 minutenwedstrijd". De D.R.C.-ers die hun ontstemming over beslissingen van de arbiter niet onder stoelen of ban ken staken, plaatsten minder elegante opmerkingen aan scheidsrechter's adres en meenden zelfs door het plegen van lichamelijk geweld hun commentaar kracht bij te zetten. Het gevolg was dat zij twaalf minuten voor het einde bij een 4—3 achterstand en bloc het veld verlieten, waardoor de punten op onze balans werden bijgeschreven. Wederom volgde een „regentijdperk" zodat deze wedstrijd voorlopig de laatste was. JOHAN. Aan mijn medezusteren. 't Is wel de bedoeling wanneer ge dit leest gij iets van de kerststemming proeft. Hetzij ge dit doet met een „adelijk" beest (één l dit soort adel behoeft) of meer in de trant van een Nicolaas Beets; hém de Camera 'n jeugdzonde scheen. Doch devoot (of bigotof meer wuft, zorreg steeds dat ge vreugde verspreidt om u heen, De kerstboom intijds en dus kerst-vers gekocht; geen naald in het boord uwer gade. Ge hebt hem (die boom) weer met smaak uitgezocht, met een boomstam zo recht als een spade. Het groen mooi verdeeld dus niét onderaan al de takken, en boven haast niks. Want dan is t „de takke" en dat klinkt profaan bij een KERST-boom van zeker vijf riks. Let wel dóór het raam, want zo'n deur is te smal voor zo'n boom van een boom die 't moet doen. Bewoont u een flat dan is hijsen niet mal; het voorkomt het is FEEST! een sermoen. I.aat HEM dan maar tuigenbedenk evenwel dat de trapleer niet wankel mag staan. Geef óók alles aan, anders wordt het een hel, gehoon u 't Hoofd juist ten hemel ziet gaan. H ij tuigt hem dus op (u tuigt hem wel af dat doen na Driekoningen w ij). En hóe hij hem optuigt, dan sta je toch paf. Zelfs de piek lijkt niet schuin, van opzij. Er breken wat ballen, wat klokjes en zo en bovenaan knakt er een tak. Eén tak trekt de boom scheef, vanwege 'n cadeau wel wat zwaar slechts één engeltje brak Eén kaars staat maar scheef, één slinger zakt door, eén bal waar geen bal je van ziet. Dat change je wel weer, assie is naar kantoor, zon switch ziet zo'n voetballer niet. Voldaan en tevreden ontstijgt hij de trap met het air van een landskampioen die mild incasseert het gejuich en geklap. Volgend jaar zal je 't zelf wel weer doen. i) Mijn welgedane gade, niet gedisponeerd wijl hij bij 't weg brengen van de kerstboomoptuigtrap zijn enkel verstuikte chanteerde mij als zijn substitute. Elk ander pogen moge reeds bij voorbaat schoon heten, het mijne blijft zelfs na vlijtig poetsen troebel. Weshalve ik nederig verzoek mij wel te willen verschonen. MEVR. LE MARCHÉ.

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 2