c m Van de No. 5 -V- "•...I;:-''-;".",'- A Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden, Wnd.-Redacteur: A. Waaijer, Olympiaplein 23, Amsterdam z.. telefoon 79 89 12 Administrateur: O. J. v.d. Heul, Hobtemakade 1 1 5 3, Amsterdam-z, tel. 714194 TypografieDrukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, Amsterdam v 39e Jaargang December 1960 De competitie. Iet zag er naar uit, dat na het ver schijnen van de no- vember-Schakel geen enkel A.F.C.-elftal in het veld zou komen, maar gelukkig kre gen de weergoden medelijden, zodat j.l. zondag een vrij volle dig programma kon worden afgewikkeld. Hoe zouden onze hoogste elftallen het er afbrengen na vier weken onderbreking? Helemaal gerust waren wij er niet op, want als de gang er eenmaal in zit, dan kun je maar het best regelmatig wedstrij den spelen. Gelukkig was de opkomst bij de training, ondanks slecht weer en een nog veel slechter veld, uitstekend. Zondagmorgen trad het 2de aan tégen Blauw-Wit 4, al weer de eerste return match van dit seizoen. Ons terrein was uitstekend bespeelbaar. Hoewel de bezoe kers vóór de rust met tien man speelden (in de 2de helft completeerde de oude crack Ko Bergman het elftal) konden onze jongens moeilijk in hun spel komen; de rustperiode bleek toch geen goed te heb ben gedaan. Maar zoals reeds vele malen dit seizoen, draaide het elftal na de thee veel beter, met als resultaat twee goede doelpunten van de buitenspelers Ronnie Hanneman en Eddy Blote. Achter werd de zaak goed dicht gehouden en een verdien de 2—0 overwinning bracht loon naar wer ken. Daarmede werd de top van de rang lijst bereikt, want Zeeburgia 2 sneuvelde met 1—0 tegen Watergraafsmeer. Inmiddels werden overwinningen ge meld van de Jun. B B (2—0) en van het zevende Sen. team (4—2), welke laatste zege dubbel telde, omdat ze behaald werd op een medecandidaat voor de eerste plaats. Derhalve zochten spelers en sup porters in goede stemming de bus op naar Baarn, waar ons eerste, daarvan was ieder een overtuigd (behalve dan mijn zoon die een 5—0 overwinning voorspelde), een moeilijke wedstrijd wachtte. Ons elftal had al direct het beste van het spel, doch voorlopig bleven de kansen onbenut. Tot dat na ongeveer een half uur Henk van Dam een prima pass gaf aan Wim Bouw huis, die op kniehoogte prachtig in de rechterhoek schoot. Dat betekende 1—0 vóór, waarna Baarn in het laatste kwar tier voor de rust letterlijk en figuurlijk krachtdadige pogingen in het werk stelde om gelijk te maken, zonder succes even wel. In de rust bleek, dat Ko Onsman een rugblessure had opgelopen, terwijl Kees Bouwens ook al over zijn rug klaag de. Vol moed werd aan de tweede helft begonnen, doch Onsman moest bijna di rect uitvallen. Zijn plaats werd ingeno men door Rolf Leeser. Mede doordat Kees Bouwens niet geheel fit was, leid de dit na een klein kwartier tot een pe nalty. Het leek mij een wel wat erg zware straf. Briedé was kansloos bij het goede schot en zo was de stand weer gelijk. Intussen begon het zeer chauvinis tische Baarnse publiek, dat voor de rust nauwelijks werd gehoord, zich te roeren. Baarn kwam in de aanval, Kees Bouwens kon het niet meer bolwerken en ging rechtsbuiten spelen. Leeser werd rechts half en Frans Kat linksback. Met nog een halfuur speeltijd zag het er voor A.F.C. niet zo best uit en er waren maar wei nigen van ons, die op dat moment niet tevreden waren met een gelijk spel als eindstand. Maar weer bleek de prachtige mentaliteit van ons elftal, dat verbeten bleef doorspelen. Daarbij stond Briedé als een (kleine) rots en liet Baarn een wel zeer eenvoudige kans verloren gaan door hoog overschieten. Meerdere malen moest het spel worden onderbroken voor blessures. De tijd kroop. Nog tien minu ten, nog zeven, nog vijf! A.F.C. begon zich wat los te werken. Toen kreeg Robbie Duis deze middag veel beter op dreef dan in vorige wedstrijden de bal, pas seerde enkele tegenstanders, week daarbij uit naar rechtsen scoorde met een prachtig hoog schot. 2—1 voor A.F.C. en daarbij bleef het! Een zwaarbevochten, maar verdiende overwinning. Bij terugkeer in Amsterdam vernamen wij de nederlagen van het derde en vier de, welk laatste elftal nu wel zeer in de verdrukking komt. En toch is dit elftal op papier niet zwak, zodat het een men tale kwestie moet zijn. Jongens, pakt de zaak nu toch ernstig aan, komt trainen, want in een jaar dat het A.F.C. zo goed gaat, mag het vierde niet afzakken. St. Nicolaasavond. Het is niet mijn bedoeling verslag uit te brengen over deze bijzonder geslaagde avond, maar wel om initiatiefnemer Siem de Waal, organisator Cor Kerker en de Goede Bisschop Van Peperzeel hartelijk dank te zeggen voor het gebodene en de niet minder dan zeven ereleden voor hun aanwezigheid. Aan de spelers het 1ste en 2de waren compleet aanwezig en het 3de grotendeels mijn compliment voor de aardige surprises en de verdienstelijke gedichten, waarin de geest van vriend schap en saamhorigheid wederom tot uiting kwam. Een bijzonder prettige avond, waar iedereen zich kostelijk heeft geamuseerd. (vervolg pag. 2, le kol.)

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 1