Er u/erd gebiljart KEUKEN poolt allen mee, het is voor a.f-c. i~|nder de belangrijkste gebeurtenissen, die de opgejuinde gemoederen van ons aller vriend en Erelid, de heer Arie Mets, weer tot enige rust hebben ge bracht, mogen drie dingen U wellicht ook in het oog springen. Het zijn de presidentsverkiezingen, de volle melk en de gespeelde biljartwedstrijden tussen Ajax, Blauwwit, D.W.S. en A.F.C. Arie had hiervan uitgezonderd bij de presidentsverkiezingen en de volle melk de volledige leiding. Maanden lang namen de voorbereidingen zijn leven geheel in beslag. De enerverende besprekingen met Heethoofden als Van der Marei en Ten Oosten, met recalcitranten als Gerrit Stallmann, Staats en Van Peperzeel etc., deden zijn zenuwen kraken. Voeg daar eventjes bij het electronisch doen vast stellen van moyenne's, het poetsen en krijten van keu's, alsmede de felle debat ten tussen Nixon en Kennedy. Wij mogen gans niet beweren, dat de verkiezing van Kennedy invloed heeft gehad op onze gemiddelden. Integendeel: reeds bij de voor-oefeningen was het een gewoonte geworden, wanneer er een mak kelijke bal bleef liggen, te zeggen: we- kenne-dieü Dat gevoel stemde zo tot kalmte. Arie echter is dit alles wat te veel geweest en het is ons verteld, dat men hem wel eens schreiende door het Bosplan zag huppelen. Het is ook wel wat tè veel (Vervolg Van de trainer) Tot slot de eigenschappen (onder voor behoud gemaakt in de vorige Schakel). Lichamelijk: a. uithoudingsvermogen; b. snelheid (starten, draaien enz.); c. lange en korte trap met kopwerk; d. sliding en tackel. Geesh a. intelligent (spelinzicht); b. opofferend (weinig beloning); c. snelle reactie (positiebepaling); d. wilskracht (van geen opgeven weten). En bij dit alles TECHNIEK, TECHNIEK, TECHNIEK!!! Wat de resultaten betreft kan ik heel kort zijn. Geen verliespunten maar ook geen winstpunten. Door het niet spelen in verband met de terreinom standigheden zijn wij absoluut in een na delige positie geraakt. Ik vertrouw er echter op, dat de jongens de training zullen blijven bezoeken. De goede geest zal blijven overheersen en de komende resultaten kunnen wij met vertrouwen tegemoet blijven zien. Heel A.F.C. rekent op jullie jongens. Beschaamt dit vertrouwen niet. Vooral de Sint-Nicolaasavond heeft veel tot het behouden van het contact tussen Bestuur, E.C. en spelers bijgedragen. „Voor A.F.C. op de bres, leidt altijd tot succes." G. J. VAN DIJK, Cand. oefenmeester. geweest voor een man, genietend van zijn pensioen en een eenvoudig A.O.W.- tje. (Voor degenen, die dit niet mochten weten, deel ik haastig mede, dat dit géén auto'tje is). Die ochtend heeft Arie zich, bevrijd van kopzorgen, en luid schallend, ge schoren en juist zou hij wat after shave gebruiken, toen Lies met een telegram kwam, dat juist was gebracht. Nu weet je nooit, wat je aan die ellen dige dingen hebt: öf je krijgt een erfenis, óf er is iets naars aan de hand. Arie's handen gingen toen weer beven, net als bij de verkiezingen en hij las: Wij liggen aan Uw yoeten, o, grote lijder stop zorg dat ze schoon zijn en niet rieken stop „De Keu-meute". Een uur later kwam het volgende pam flet: Kist hedenmorgen op vinger gekre gen stop wat nu stop „W. v. d. Marei". Het zou inderdaad te ver voeren om alle telegrammen te citeren, die de diver se deelnemers hem „voor de grap" stuur den die dag. Tenslotte wordt onze Scha kel ook door jongere mensen gelezen. Arie's telefoon stond evenwel rood gloeiend. Tot ruim na 6 uur bleef de drukte aanhouden en toen ik hem om 7 uur kwam halen, was hij een waar toon beeld van diepe menselijke ellende. Arie, dat mag wel bekend worden geacht, is zo'n prachtig type dat „lekker meegaat" als ze hem een lolletje stoven. Nu de wedstrijden. Ik heb wel eens gelezen, dat bekende libre-spelers als Arie Mets zonder blikken of blozen plotseling een serie van 3 of 4 op de tafel kunnen leggen. Zijn feilloze afstoot, zijn doorschietjoekers en zijn fluweel zachte rappèlletjes zijn ons bekend. Wan neer hij dan met die driftige oogjes en die venijnige wangzakjes het ivoor gaat dwingen, nou, dan kan de tegenstander wel gaan hoepelen. Wij hebben tever geefs op deze uitspattingen gewacht. Arie's tegenstander hoepelde geen mo ment. We geloven zelfs, dat hij niet eens een hoepel bij zich had. Arie kreeg deze partij lelijk aan „zijn broek gesmeerd". Tiemen ten Oosten zei nog later op de avond: „Arie, wat heb jij toch aan je broek zitten?" „Dat is die partij, schoft!!" antwoordde Arie gebelgd. Maar veel tijd tot praten hadden we niet, want elders speelde Gerrit Stallmann een meesterlijk partijtje en won met meer dan één neuslengte, ofschoon we onder deze maatrekening zijn eigen neus niet mogen meerekenen. Ook Teun van Veen hield de kleuren hoog. Ja, die Teun die kan er nog wat van. Een rakkerd, die eigenste Teun. Willem van der Marei hield kranig stand en werd slachtoffer van zijn ver heven gevoel voor sportiviteit, toen hij toucheerde en uit zichzelf stopte. Dit was de arbiter ontgaan. Wat gebeurde er nu? zult U als leek zeggen. Wel, de ballen bleven „in een trosje" liggen, zo als de vakterm luidt. De tegenstander produceerde er zeven caramboles door, ondanks het feit, dat v. d. Marei nog gebr, plieger heerlen, amsterdam riep: „De trossen los, man!" Maar niks, hoor, de Blauwwitter greep het trosje als breekbare paaseitjes, zo fijntjes in zijn keutje, dat het een nederlaag voor ons ging betekenen. Tiemen ten Oosten ging ten onder, echter met ere! Zijn verfijnd polswerk, zijn heuptechniek en zijn vloeiende trek- stoten vielen de kenners direct op. De koffiewereld zal trots zijn op zulk een veredelde stoter. Cor van Peperzeel hanteerde het stokje alsof hij zich nog dirigent waande. Geen staccato-gepruts. Maar het adagio in het micro-spel brengend om over te gaan tot een imponerend, geweldig fortissimo bij het eenvoudige sluitwerk. Ja, dat was weer eens Cornelis op zijn best. Willy Neseker deed het minder goed. Helaas! Toch wist hij het talrijke publiek in een speciale vervoering te brengen door een grote serie. Het waren wel geen caramboles, maar een grote serie „poedels" mag toch zeker wijzen in de richting van een bepaalde onfeilbare techniek. Menigeen zou hier in tekort schieten. Zijn prijs was de „poedelprijs" en hij prakkizeert er ernstig over om thans een kennel te beginnen. De laatste partij moest ik spelen. Ken ners beweren dat heb ik niet van mij zelf dat biljarters, die er „in" zijn, „het sjeu" hebben. Dit is niet te verta len. Alleen ware kenners hebben het direct door. En toen ik, na een matig begin, eindelijk „het sjeu" had, zag ik Mets veelbetekenend naar Neseker kijken. Zij behoefden elkaar niets te zeggen. „Zou Willem „het sjeu" hebben?" vroeg Van der Marei, die ook al aardig in de terminologie van de edele biljartkunst begint thuis te raken. Het sjeu weigerde toen de speelbal het kleinste gaatje nodig achtte, om als een snel wegschietend muisje door te kruipen. En hierna maakte onze vriend en Ajacied, Frans Louwaard maar vlug de partij uit. Had ik dat gedaan en niet hij, dan waren zo waar de vier clubs allen gelijk geëindigd. Nu won Ajax en een hartelijk woord van La Fleur en Arie de Wit, gevolgd door het uitreiken van vele fraaie prij zen. was het einde van deze aangename dag. Arie Sprak nog een dankwoord en roerde de techniek nog even fijntjes aan. D.W.S. snapte het wel. doch alleen niet goed en het scheelde een haar of er was nog een klein algemeen vergaderingetje uit voort gekomen. Want was er nog een rond vraag geweest, dan zouden we nu nóg bij Suisse hebben gezeten. Arie moet zich wat duidelijker uit spreken. Dat is het enige, wat ik als slot zou willen zeggen. Voor de rest komt hem alle lof toe. Jhr. VAN ROSSUM DE GAULIN. 12

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 12