Vrienden en vriendjes Complete voetbaluitrusting PLIEGER KEUKENS BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Ons voor jaarsfeest in Carlton was zo druk bezocht, zo geva rieerd en geanimeerd, dat de Commissie haar programma niet geheel heeft kunnen afwerken en datgene, dat in de eerste plaats had moeten gebeuren afhandeling der tombola-affaire werd opgeofferd aan de algemene feestvreugde. Dat was A.F.C. op zijn onbezorgst. In een feestroes verkeren en vergeten, dat de kosten voor het feest nog niet gedekt zijn. Fijn doordansen en doordazen, met in het achterhoofd bij A.F.C., komt toch alles in orde. En eigenlijk komt dat ook zo. Dit keer wat laat,, doch niet te laat. Vele loten van de tombola zijn nog in voorraad, doch ook de grote prijs - televisietoestel is nog niet uitgereikt kunnen worden. Wat gaan we nu doenFijn, opnieuw dit spelletje van het lot spelen en de jeugd inschakelen. D.w.z. eerdaags zal U door een jeugdlid één of meerdere loten aange boden worden. Indien U deze van hem afneemt, verplicht L zich te zelfder tijd hem daarvoor het vastgesteld bedrag ter hand te stellen, welk bedrag het jeugdlid weer verplicht is aan de Com missie af te staan. Voor de moeite die deze knaapjes doen - om ons ouderen uit de schuld te helpen want zo ligt het toch eigenlijk belooft de Feestcommissie van het verzamelde geld hen cadeaux te kopen die uitgekeerd worden aan die jongens, die het meest hun best hebben gedaan om de Heren uit de zorgen te helpen. Er zijn drie prijzen beschikbaar, een eerste, een tweede en een derde. In deze volgorde worden ze ook uitgereikt. Het minimum aantal verkochte loten bedraagt 35 stuks. De eerste prijs bestaat uit een complete voetbaluitrusting of een daarmede gelijkstaande prijs ter waarde van f 60,-. De tweede en derde prijs zijn nog geheim, doch elk beslist niet hoger dan f 60,—. Nu, jongens, nu aan de slag, laat eens zien of je verkoopkracht bezit'en laat Uw leus zijn, net zoals bij de A.O.W., de jongeren zorgen voor de ouderen, dat is een heel mooi principe, de Chi nezen doen dat ook. Loten zijn verkrijgbaar bij de Heer J. L. van Dijk, Stadion kade 69, telefoon no. 721985 en aan het buffet bij onze pachter, de Heer J. Bakker. De uitslag wordt 15 febr. 1961 bekend ge maakt, de stand zal regelmatig in het Bulletin gepubliceerd worden. Jullie raden het nooit: ik moest eens wat anders ruiken dan Veteranen- voetbalkleren en toen ben ik Sinterklaas in z'n manege gaan opzoeken. Nou, die geur was bést echt, bij de paarden- boxen, maar wie denkt, dat Sinterklaas in vol ornaat op Bieonda Majestuoso aan het rondjes draven was, heeft het lelijk mis! Inplaats daarvan zag ik een blozende, blonde knaap, met een valse zwarte snor op z'n bovenlip, bravourpogingen doen om een oud, mak circuspaard te berijden. Totdat het lieve beestje (het paarde- beest, dan altijd) vlak bij me gekomen, de benen schrap zette en de jongeman voor mijn voeten in het zaagsel mikte. „Als dat beest een GEIT ziet, doet hij dat altijd!!" mopperde het joch en keek mij nijdig aan. Hij kwam mij vaag bekend voor: „Hé, hé! Ik dacht, dat jij een A.F.C.-junioor was!" zei ik verrast. „Ja, dat dacht ik zélf ook, maar ik hoef noooooit te voetballen „Train je dan wel es??" Hij haalde z'n schouders op. „Huiswerk en nog es Huiswerk! En nu studeer ik maar voor Sinterklaas" snauwde hij en stapte weg. „Hé, je snór! Je verliest wat.." Hij draaide zich om en ja, hoor! Het was toch m'n eigen zoon, die welwillend riep: „Ga d'r maar op zitten, mam, ik ben nu tóch aan een sik-stel toe Ik stond mezelf af te vragen, wat voor een gevoel dat moest zijn, als je moeder van Sinterklaas gaat worden, maar ik voelde niets bizondersHad Sinter klaas wel een moeder? Thuis stond ik er maar weer vóór: rijlaarzen moest hij natuurlijk hebben! Hij kon toch niet op die rood-trijpen pantoffels dat' paard mennen en jen nen! Wacht eens: onze Majoor Struys, het Keurigste Keepertje van de dertiger jaren had misschien nog elegante rijkle deren en laarsjes t.o.t.e.a.b. Rrring! ik bel hem op. Rrrang! Hij staat voor onze deur met een paar kunstbenen onder z'n beide armen. (Zijn firma weet ser vice te geven!) „Heb je die overgehouden?" informeer ik voorzichtig. Hij zet met zwier de gepoetste benen voor m'n boekenkast en werkelijk: je zag zö Majoor Struys, ten voeten uit! „Frans maatwerk, met mijn kuiten 't is te gééfIk piekerde, wat moet Sint met zijn kuiten? Doch het bleken léésten te zijn, en om die uit de laar zen te krijgen had je 3 oppassers en een glas whisky nodig, exclusief de bij behorende martelwerktuigen. M.S. legde me alles geduldig uit en dronk toen graag thee. Natuurlijk praatten we over A.F.C., over vroeger. „Dat vérs, dat je over mij geschreven hebt, vergeef ik je nóg niet! Maar heeft er iemand nog de Schakels voorjaar 1936 voor me? Er stond iets in over mijn eventuele uitzending naar de Olympische Spelen, en dat artikel ben ik kwijtaldus Gerrit Struys. Nu dan, dat met die panopticum- benen was natuurlijk weer niets voor mijn zoon. Z'n kuiten waren te dik en dat was bij nader inzien maar goed öök, want anders was hij met z'n voeten door de bodems héén geschoten bij het aantrekken en da's toch géén gezicht voor een Sint. Desalniettemin, 3 man van de familie zijn uren bezig geweest om de kuitmo dellen van G. S. uit de laarzen te wur men. ,,'t Is nog bést brandhout, maar die schoenen moet je maar laten staan!" was het wrede advies over de hippische salonbenen van G. S. Ach, we hadden ze wel onder het bed van de buurvrouw of tussen de rhodo dendrons willen vleien, maar dat was te gevaarlijk, met het rondstrooien van sex- appeal moet je voorzichtig zijn We hebben de leuke laarzen toch maar weer teruggebracht, alhoewel ze een leegte achterlieten Als m'n zoon nu z'n middenstands- Sinterklaas haalt, buit ik dat natuur lijk uit, wat betreft de cadeautjes Er zijn er zovéél, die getroost moeten wor den! Neem nou onze dienstpl. Eussie. Ze waren aan 't oefenen met losse flodders, komt er een grapjas van een „vijand" en zegt „Kip, ik héb je!" en schiet van vlakbij tegert Eussie's ceintuurtjege lukkig ketste het schot tegen z'n gesp, en zo kon Eus het nog navertellen Week daarop gooit hij een handgranaat zó perfect loodrecht omhoog, dat hij het advies van hogerhand kreeg: dékken! Ook dat lukte, gelukkig! Deze week had hij 4 dagen petoet, kon dus niet voet ballen Dan kan ik mij begrijpen, waarom de plastic uitvoering plaatstalen uitvoering 9

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 9