Op d'Overdekte BeounstiGinq van onze aöventeeRöeps. houöt öe schakel in stanö de Italiaanse keuken imp, gebr. plieger heerlen, amsterdam Rond de gezellig snorrende kachel ston den de tafeltjes geschaard, waaraan de strijd werd gestreden. De koffie geurde, de stemming was opgewekt en de sfeer als op een huiselijke winteravond, toen Siem de gasten verwelkomde en ons de reglementen uitlegde. Hij stelde Gijs voor als wedstrijdleider, die vereerd bui gend zoals hij alleen dat doen kan gaarne zijn benoeming aannam. Kwamen op vorige bijeenkomsten onze gasten nog met rugnummers binnen, nu was dat niet meer nodig. Wij noemden elkaar gewoon bij de voornaam, zeg maar Wim, zeg maar Dolf enzovoort. Het geheel liep op wieletjes, hetgeen ook geen wonder was, met drie wereld kampioenen Cor, Arie en Jan aan de start. Tenslotte verloren wij met ere en kwam de beker voor een jaar in het bezit van onze tegenpartij. Harry en Benito waren ondanks onze nederlaag de topscorers en marseneters van de avond, terwijl Cornelis en ik voor A.F.C. de poedelprijs veroverden. Toen kwam onze pachter aan de beurt. Een ieder kreeg een boordevol bord vol mosselen in schaal toegediend en naar believen te dopen in zijn gepatenteerde rose saus. Na deze eiwitstoot veerde het gezelschap op en nog lang en gelukkig leefden deze beide tientallen tezamen. St. Nicolaas. Het heerlijke avondje van die rotzak is weer in zicht. Vol spanning bonst mijn hart. Het Uwe ook? Chez Willy. Pilaf is een gerecht, dat de boerenbe volking van Servië nuttigt, wanneer ze achter de ploeg vandaan komt. Het is saamgesteld uit gemalen schapenvlees met gare droge rijst, knoflook, een uitje, rozijnen, gember en nog enige on gare aktieve ingrediënten. Indien het goed wordt bereid, zo waart de legende rond dan kan het zijn, dat mensen die romantisch zijn aange legd, al tijdens de maaltijd beginnen te blaten. Dat dit geen ijdele woorden zijn, is bewezen onder de „Zilveren" Ploeg maaltijd. Wijziging Statuten van de Sociëteitsverg. van de A.F.C. Dezer dagen was Gerard al vroeg met zijn handtekeningboekje bij me om zijn verzameling te completeren. Het betrof een hoffelijk verzoek van Gerard aan Onze Vorstin of het Hare Majesteit be haagde ons de goedkeuring te verlenen op onze Statutenwijziging in verband met de toekomstige verhuizing van A.F.C. en de daarmede gepaard gaande structuurverandering van onze club. Gelukkig, dat onze Koningin hierbij niet aanwezig was, mijn hokje was nogal rommelig wel stofvrij maar nu niet helemaal in overeenstemming met de be langrijkheid dezer gebeurtenis De kachel deed het niet zo best en de koffie was nog niet klaar. Doch Gerard kwam daar niet voor, liet althans niets merken. Keek mij alleen met glinsteroogjes aan, wijzend met zijn vinger naar het zegel waarmede hij als het ware aangaf, dat A.F.C. de toestemming niet voor niks wilde hebben. Gerard had nml. voor zo ver ik hem kon volgen, van te voren 50.— in de Staatskas gestort, toen voel de hij zich pas vrij om zijn verzoek in te dienen. Dat is nou Gerard. Ik vind hem een heer. Non-aktief Schakelredakteur. Onze J. T. S. zit nog boordevol met kopij, ondanks zijn voornemens er mee te stoppen, kan hij zich niet vrij gevoe len, als hij wat hem nog zo aantrekt, niet door kan geven. Nou Jan, dat ietsje wat jij me inzendt eventueel voor het Zakboekje is heel veel en zeer be langrijk nieuws en daar zou de A.F.C.- familie te kort mee worden gedaan, als jij al die zaken, die jij alleen al vanaf de bestuurstafel verneemt, voor je zelf hield. Dolgraag neem ik ze op, het kan ons blad slechts ten goede komen. Voor lopig plaats ik je berichtjes weer onder je oude rubriek „On dit et datjes", want ook „jij kunt er niet buiten meer" en 't i§ Voor de kracht en het wel zijn van ons aller A.F.C. Melodie: Rats, kuch en bonen. Damesrubriek. Bedankt Aangetrouwde en Toeschouw ster voor Uw beider sympathieke hulp. Zo lang er nog zulke vrouwen zijn, is de A.F.C.-Schakel en de maandagavond voor ons mannen niet verloren. Trainer. Aan het eind van deze Schakel vindt U het artikel van onze trainer geplaatst. Het is met een vooropgezette bedoeling, dat wij juist zijn nuttige wenken, be stemd voor voetballende A.F.C.'ers en tevens voor A.F.C. lekebroeders van elke leeftijd achterin opnamen, want dan bent U niet afgeleid door ander veelal minder noodzakelijk geschrijf. Hoe het zij, het is zeer de moeite waard de uitstekende uiteenzetting over het spelsysteem in U op te nemen. Pro fiteert ervan, knip het desnoods uit, be waar het en herlees zijn artikelen. Je leert ervan en houdt ervan over om in praktijk te brengen tot glorie van ons aller A.F.C. en tot voldoening van onze trainer, want hij is U zeer toegedaan. A. IVTee, werkelijk, ik moet U met de hand op 't hart verzekeren, dat het groep je waar ik U iets over wil vertellen in de week keurige huisvrouwen zijn die met kennersblikken bloemkolen bij de groenteman keuren en met de melkboer het zuivelprobleem doornemen. Edoch, dan komt de zondag en maak dan diezelfde eerzame huisvrouwen op de tribune eens mee als er een span nende wedstrijd van 't eerste is. Onder aangenaam gekout passeert zo het één en ander de revue; meestal zit de drukste in 't midden, d'as zoveel makkelijker luisteren aan weerszijden, weet UI Pepermunt en „wybers" doen opgeld en worden met milde hand rondgedeeld. Naarmate het spannender wordt op het groene veld kijken we steeds meer en leven dan ook de volle 100% mee. Joelen als de bal er nèt naast gaat en juichen hoog opspringend met 't welbekende „hoi, hoi, hoi"-geroep als er door A.F.C. wordt gescoord. Zijn diep gelukkig als 't eindsignaal klinkt en ons eerste met 3—1 van Zeeburgia wint; wij gaan die overwinning allemaal meevie ren boven in 't clubhuis waar vanaf de deur tot de bar een joelerige stemming heerst. Ik vond het er zeer warm, maar dat kan aan mij gelegen hebben. Nee heus na zo'n dolle zondag kun je je altijd weer wat beter voorstellen waarom manlief op maandagavond toch altijd weer later van clubavond thuis komt dan hij van plan was. TOESCHOUWSTER.

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 7