Het zakboekje poolt aLlen mee, het is voor a.p.c. V erant woordelijkheid. T~Je Mixed Pickles schrijver, die ik voor J-' het gemak in het vervolg de „M.P." zal noemen zendt zijn copie veelal snel in. Hierdoor ben ik in de gelegen heid over de inhoud na te denken" Ik heb dat nodig, niet alleen omdat ik een langzaam denker ben maar meer nog nu ik een verantwoordelijke functie be kleed en te oordelen heb over de inge zonden stukken. Ik ga er vanuit, dat U evenals ik, na ontvangst van de Schakel allereerst het artikel van onze Voorzitter „Van de Brug leest. Het is de voorschotel van het Schakelmenu, die er altijd met smaak in gaat. Vervolgens werp ik me op de M.P., ik kan zijn aktuele artike len juist, omdat ze zo helder geformu leerd zijn en zo verheven van taal niet zonder meer doorraffelen, ik beken het U, ik lees en herlees ze en zoek naar de diepere betekenis zijner pennevruch- ten. Zo ook in deze Schakel heb ik ge tracht te doorgronden, wat hij bedoelt onder het hoofd „Zelfbeperking", waar in hij mij nog al belicht. De lelijke ge dachte kwam bij mij boven, nu neemt hij me weer. Mijn eerste impuls was, ik laat dat gedeelte maar weg, ik als redakteur kan dat doen, ik reageer er niet op en hiermede is de kous af. Doch doorpeinzend, dacht ik stel dat hij het inderdaad doet om welke redenen dan ook, 't is nu eenmaal een vreemd soortig mannetje waarom zou ik het dan niet opnemen? Mij baat het niet en mij schaadt het niet en U lezers, dunkt mij nog minder. Punt klaar. Ik ga nu verder door met wat hij onder zijn kopje schrijft. Zelfbeperking. Ik herhaal zijn laatste regel uit die mémoires „alleen een groot man kent zijn beperkingen". Klinkt het niet wat zot als de M.P. dat zegt, terwijl ik hem het liefste mag als hij bezig is, zelf zijn „beperkingen" niet te kennen. Zo ziet men alweer, les extremes se tou chent. Bedenkelijke geluiden. Ik zat op de tribune naar de wed strijd tegen Zeeburgia te kijken, toen er in het veld iets gebeurde, waar onze jeugd zeer door werd gegrepen. Een hels gefluit weerklonk, irriterend fel sneed het door mij heen mijn wat dovere buurman zocht de lucht af. Omkijkend zag ik ze zitten en staan met de vingers in de mond en sommigen, die het uit de losse hand deden met vertrokken ge zichten. Even daarna scoorde A.F.C. Het zelfde afgrijselijke geluid. Zeer onhol lands. Als er nu nog een nuance van goed- of afkeuring inzat, dan zou je de zin ervan nog kunnen begrijpen, maar nee, in één woord het was verschrikke lijk om aan te horen. Deze uitingen hebben natuurlijk te doen met het in nerlijk van deze nestharigen of zoals een gelovig christen het uitdrukt met hun gedachten en begeerten. De ge meente Amsterdam kent een Dienst of Bedrijf, dat heet Jeugdhygiëne. Zouden wij hiervan geen gebruik kunnen maken en om omscholing verzoeken? Of anders zou onze eigen Cor dit koor ook wel tot nobeler fluiters weten te dirigeren Vettere melk. Die Leo de onze bedoel ik die van de Melkbrigade, die zit toch ook overal tussen. Nu krijgen we weer vet tere melk. Hij mag wel oppassen, dat hij niet te pafferig wordt, het zou hem in zijn bokscarrière kunnen schaden. Sportmodeshow. U zult het ditmaal zonder wedstrijd verslag van de captain van het 2de elf tal moeten doen Hij heeft geen tijd en dat is zeer begrijpelijk met in zicht zijn a.s. défilé „Ski-après-ski-couture 1961." Rolf kunnen wij je niet helpen, met wat reclame te maken voor ie standje in onze zeer representatieve Schakel. Wij hebben o.a. een uitgelezen dameskring, die heus niet allemaal „uit- geLeesert" zijn, die gaarne jouw show zouden willen bezoeken, indien ze maar tijdig, dus via onze advertentie ge waarschuwd kunnen worden. Wend je tot Otto van der Heul, hij verzorgt de annonce met of zonder tekst, doch zeker met zeer veel genoegen Contra-prestatie. Op het rode bandje van een marga rine soort stond: „U proeft het ver schil", dat was een drukfout, dat moest zijn: U voelt het verschil. Voelt U het ook? Quiz. Na de overwinning op Zeeburgia huis waarts kerend met een oud o, zo ver dienstelijk lid merkte deze al „koutend" op: de pachter van de sociëteit zal het vanavond uitermate volhandig hebben, er zullen wel enige drankjes vloeien en daarbij passende versnaperingen genut tigd worden. Toen zich onze wegen kruisten, sprak hij, ik vind je een aan gename schoft. Wie uit zich in deze termen? Bond van A.F.C.-donateurs. Naar mij ter ore is gekomen hebben de echte Toto donateurs momenteel grieven, doch ze missen de tijd deze kenbaar te maken. Als ze maar beter konden invullen de stakkerds dan hadden zij wel tijd en geen grieven. Vooruit, kop op, jongens, geen ge zeur, blijf invullen, totdat je d'r bij neer poolt. Niet bij de pakken neer blij ven zitten al zitten ze jullie ook niet, als je een prijs wint ga je maar naar Sierhuis, die weet wél maat te houden. P.S. Nadat ik dit had geschreven zijn inmiddels vier van onze pooldeel- nemers in de prijzen gevallen. Smijt weg jullie klachtenboek, maar pool door tot je niet meer kunt en pool alleen bij A.F.C.want er is geen club in Holland die A.F.C. poolend kan ver slaan. En verder is er nog een bevriend adres, dat is de Amsteldub, die van de Jonkheer. Zie zijn origineel, invulfor- mulier. Daar behoef je het zelf niet te doen hij vult alles goed voor U in. Familieberichten. De Heer en Mevrouw I. H. Galavazi vierden 3 november j.l. hun 40-jarig huwelijksfeest. Van ganser harte wensen wij beiden met hun gezin nog vele gelukkige jaren. Gal li is al van 1908 lid van de A.F.C. Dat heeft Mevrouw dus vanaf het be gin wel geweten maar Galli is één van de vier gouden A.F.C.-ridders, dat is niet gering Mevrouw. Hans Lenz zendt alle A.F.C.'ers van uit Hongkong zijn beste groeten. Hij heeft het nu al aardig ver gebracht, dunkt ons. Frits ten Hope, P.O. Box 9162, Dar-es- Salaam Tanganyika East Africa ook niet wat je noemt dicht bij huis voetbalt regelmatig. Hij won met de Rest of Europe toe maar geen klei nigheid van the United Kingdom met 2—1. Waarom hebben we Frits laten gaan, vraag ik me af? Toch snakt hij naar de Schakel. Otto, stuur hem maar naar bovenstaand nieuw adres op. Bezoek Club van Tien. De avond, die wij met deze oud sportlieden in onze sociëteit kaartend doorbrachten, was er een van de betere. Vertegenwoordiger H. Timmerman, Amsterdam Tel. 72 69 87

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 6