On dit et datjes Ergens in de buurt v/an noorden DE SELL KEUKEN poolt allen mee, het is voor a.f.c. Those Wedding bells. A re breaking up the old gang of mine. Doordat onze aandacht de laatste maanden enigszins op andere zaken ge richt is geweest, komen we wat laat met deze rubriek. Laat, we geven het toe, maar we maaien tegelijk het gras voor ieders voeten weg, die had willen zeg gen, dat sommige dezer makkers al aan de koperen bruiloft toe zijn. Welaan dan, wij feliciteren Wim Hoffenaar en Else "jurriaans (een door en door A.F.C.-huwelijk mogen we zeg gen), Chris Schroder en Puck Settels, Jan de Vries en Nol Raayen. Wim en Chris blazen hun partij op de groene velden. Ze hebben naar wij menen al eens het genoegen mogen smaken een kampioensoorkonde in ontvangst te ne men. Misschien vergissen we ons, maar dan kunnen ze toch zeker dit jaar een mooie gooi doen. Jan de Vries voetbalt niet meer, wat hem er echter niet van weerhield zich enkele jaren geleden van een voetbal knietje te laten verlossen. De drie dames behoeft weinig over A.F.C. te worden verteld. Ze hebben hun resp. plaatsen al gevonden. Vrienden, alsnog onze felicitaties. P. S. Op verzoek van velen Uwer hebben wij Rob llernard naar zijn plannen te dezer zake gevraagd. Hij zal ons nog berichten. De man, die ons bij arbitrale wedstrij den altijd vertegenwoordigde gaat A.F.C. en Nederland voor een jaar of vier ver laten. Een reisbureau te San Francisco gaat gebruik maken van de kennis van Martin Duinker. Good Luck. Door Concentratie Groot. Onze grote rivaal van enkele jaren geleden en naar wij hopen weer van de nabije toekomst D.C.G. bestaat dezer dagen evenals De Volewijckers 40 jaar. De drie kleine parochieclubs hebben met de fusie van een jaar of wat geleden kennelijk een juist besluit genomen, want de teams van D.C.G. zijn gevrees de en geziene tegenstanders. Bewijzen daarvan zijn de plaatsen op de ranglijsten, welke worden ingeno men. En bijna had de jubilerende ver eniging ook onze A.R.O.L.-beker in haar bezit. Onze gelukwensen aan de Heer De Ruyter en zijn mannen. A.F.C. op het Witte Huis. Neen, dit kopje wil niet zeggen, dat Henk Kappelhoff zich in de strijd tus sen Nixon en Kennedy heeft gemengd. De zaak zit zo. Karei van Stuyvenberg speelt in het Venezolaanse hockeyteam, dat onlangs deelnam aan een groot tour- nooi te New York. Ik meen, dat Vene zuela dit tournooi heeft gewonnen en daarna door President Eisenhower op het Witte Huis werd ontvangen. Karei heeft de groeten van A.F.C. overge bracht. De Volewijckers. Consequent doorredenerend moet je deze groen-witte vrienden over een paar jaar de Onder-IJers noemen. Althans zij, die nu altoos van Over-ljers spreken. De Volewijckers bestaan dezer dagen veertig jaar. Voor ons zal deze voetbal club altijd in de gedachten blijven door hun unieke prestatie om van de derde klas naar de eerste en een jaar later naar het Landskampioenschap door te stoten. De kranten melden ons, dat ook nu weer een behoorlijke voetbalgenera tie het eerste elftal bevolkt. Onze goede vriend Frans van der Hilst, die tot verleden jaar zelf nog actief voetbalde in het Överijse equi valent van onze Zatten, heeft een Ju bileumboek samengesteld, dat er mag zijn. Onze gelukwensen. gebr. plieger heerlen, amsterdam Captains. Gedurende de gehele wedstrijd mag de doelverdediger worden vervangen, indien hij in zijn functie als doelverdediger is gewond. Tot de tweede helft is aange vangen mogen hoogstens twee veldspe- lers worden vervangen; na de rust slechts één veldspeler, indien daarvoor geen twee veldspelers zijn vervangen. Voor de wedstrijden (amateurs) behoe ven dus geen afspraken te worden ge maakt. Ander Shirt. Op 15 november trad onze medestrij der Rob Duis aan in het Letzeburgi- sche Stadion om de kleuren van het Nederlandse Studententeam te helpen verdedigen tegen dat van het Groother togdom Luxemburg. Gelukgewenst met deze eer, Rob. J. T. S. TTet is weer eens gebleken dat een ge slaagde visdag niets met vangen te maken heeft. Organisator Ton had alles tot in de puntjes verzorgd. Lieslaarzen, een verscheidenheid van aas, verder kren tenbolletjes en een slokje voor tegen de koude voeten. Vooral de laarzen waren niet te ontberen, want het land, waar vanaf wij zouden gaan snoeken, was meer dan vochtig. Ben, Jacques en Ton tra den aan met modern, ter zake dienend gerei, Arend, die het meer culturele ge deelte behandelde, met een schetsboek en ik met lichtelijk gedemodeerde spul len. Mij werd in zoverre dispensatie verleend, dat ik mocht baarzen en toen maar de walkanten aftasten. Op de droogste plekjes ging je nog tot over de enkels in de prut, maar dat mocht de pret niet drukken. De laarzen waren erop berekend. De baars bleek een hau taine minachting te hebben voor mijn wurmen. Na enige tijd vruchteloos po gen, waaraan ik bij het vissen zo lang zamerhand wel gewend ben, heb ik de boot van Ton opgezocht, die zich van daaruit ijverig oefende met de hem nog enigszins vreemd zijnde werphengel, doch voorlopig met weinig succes. Toen hij tenslotte tot een ruime zwiep kwam, verdwenen zijn spullen aan de overkant van de vaart in een vrij hoge boom, t.w. in het gedeelte daarvan, dat over het water reikte. Niet zonder gevaar voor een nat pak, hebben we de zaak kunnen redden.Alhoewel er geen snoek werd gevangen, raakte de voorraad bruikbare aasvisjes uitgeput. Arend en ik hebben ons toen met een degie op het kleine goed geworpen en op redelijke wijze kon aan de vraag worden voldaan. Ben bleet hardnekkig vanuit het moeras vissen en het aas werd hem toegeroeid. Hij be weert een keer beet te hebben gehad. Alleen Jacob kon op enig succes bogen, zij het dan een snoekje ver onder de maat, dat na veel getob weer aan het water kon worden teruggegeven. Beduidend na zonsondergang arriveer den wij in Nieuwkoop met de bedoeling een warm hapje te gaan nuttigen. Het ging niet door. Na achten zou de zaak voor het publiek gesloten zijn. De tijd was te kort en wij lieten toen maar wat bitter-garnituur aanrukken met een bit tertje. In de juke-box troffen we o.m. „les enfants du Pirée" aan. Wat een leuk muziekje is dat toch! Wij hebben het enige malen opgezet, wat de geest drift nog verder deed oplaaien. Inmid dels had de prijsuitreiking plaatsgehad, zonder discriminatie. Wij kregen allen van Ton hetzelfde, een vervroegde St. Nicolaas surprise, waar je thuis een goe de beurt mee maakt, wat na zo'n dagje wel eens nodig kan zijn. In Amsterdam hebben we nog wat vast voedsel tot ons genomen, waarna de leider bij hem thuis ons met een Italiaans drankje verder zoet heeft ge houden. Het was weer een dag geweest, waaraan men met genoegen terugdenkt. A. M.

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 4