De jeugd De U/elpen Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö De Jeugdclubavond is ook de tweede maal geen doorslaand succes geworden. De Jeugd comm. heeft besloten, dat, mocht de belangstelling ook de derde avond zo matig zijn, er van verdere organisatie afgezien zal wor den. Alle jongens tussen 14 en 17 jaar zijn welkom op donderdag 24 november om 7.30 uur in Huize „De Liefde", da Costakade 102. Mogelijkheid tot tafel tennis, tafelbiljart, schaken, dammen, etc. Bij voldoende belangstelling wordt die avond terstond een aanvang gemaakt met nieuwe toernooien (waarvoor de kosten 50 cents bedragen). De competities waren goed op gang gekomen, doch de laatste weken werden alle wedstrijden wegens slechte terreinconditie afgelast. Nu, vrijdag 11 november, zijn de vol gende resultaten bereikt: Jun. A 1-2 gesp. 0 punten Jun. A 2-5 gesp. 5 punten Jun. A 3-5 gesp. 9 punten Jun. A 1-5 gesp. 5 punten Jun. B 1-5 gesp. 5 punten Jun. B 2-6 gesp. 8 punten Jun. B 3-6 gesp. 7 punten Jun. B 4-5 gesp. 10 punten Jun. B 5-4 gesp. 4 punten Jun. 11 6-5 gesp. 2 punten Jun. B 7-5 gesp. 1 punt Jun. 11 8-6 gesp. 1 punt Jun. B 9-4 gesp. 0 punten Jun. B10—3 gesp. 3 punten Dit leert ons, dat de elftallen A 3, B 2, 3 en 4 geducht kunnen gaan mee tellen. De capaciteiten zijn bij de spe lers van deze elftallen zeker aanwezig. Bereid je steeds goed op de wedstrijden voor, kom steeds vroegtijdig en speel in je elftal samen. Het voetbalspel is een gezelschapsspel en voor solowerk is dus geen plaats. Het zou prettig zijn, indien de jeugd volgend voorjaar het Bestuur een aantal kampioenschappen zou kun nen aanbieden. Maar het leukste is het natuurlijk voor jezelf. Speel er dus voor! De Jun. A 1 zijn ingedeeld in een afde ling, waarvan wij mogen verwachten, dat wij technisch en taktisch ver zullen uitsteken boven het gemiddelde. Waar door wij dan toch tegen twee van die „eenvoudige" clubjes de wedstrijd ver loren? Door het superioriteitsgevoel, dat A.F.C.-ers in dergelijke wedstrijden al tijd noodzakelijk vinden om mee te brengen. Daar wij vastbesloten zijn de stand een beter aanzien te geven, zullen zo nodig wijzigingen in de opstelling aan gebracht worden en de „pingelende sterren" gepasseerd worden. Gezamen lijk, door snel en technisch spelen kun nen wij de meeste tegenstanders veruit de baas blijven. Wij hebben graag grote overwinningen door zeer goed voetbal in plaats van zgn. prettig voetballende spelers, die nederlagen geleden hebben omdat zij zo graag „hun eigen spel spelen". Niet alleen voor de opbouw in onze vereniging, doch ook voor je eigen spelontwikkeling is aanpassing in de elftaltaktiek noodzakelijk. De overige A-Juniorenelftallen slaan een zeer goed figuur. De Jun. B 1 zullen misschien in de competitie van de allersterkste elftallen van 12 tot 15 jaar geen rol om het kampioenschap spelen. Dat b.v. van het sterkste elftal van Ajax volkomen ver diend met 3—1 gewonnen werd, is een teken, dat wij zeker kunnen meekomen. Jun. B 4, maar in iets mindere mate ook B 2 en 3, komen prima voor de dag, de B 5 behaalde tot nu toe pre cies 50 van het puntental dat te „verdienen" viel, terwijl de Jun. B G en 7, mede door het vele rouleren (om iedere speler af en toe in het veld en niet langs de lijnen te brengen) geen homogeen geheel kunnen gaan vormen. Train regelmatig jongens, dan gaan niet alleen je prestaties omhoog, maar krij gen wij ook wel overwinningen en wel licht kom je dan ook wel in aanmerking voor een hoger B-elftal, waardoor je regelmatiger zult kunnen spelen. Als groep valt van de oudere B-Ju- nioren zeker meer goeds dan negatiefs te zeggen. Houden zo! De teleurstellingen krijgen wij wekelijks van de 12-jarige elftallen, n.l. Jun. B 8 t/m 10. Vatten wij het niet wat al te veel als een pleziertje op om 's zondags in de wei te huppelen? Eerzucht en de wil om de sterkste te zijn in een eerlijk duel blijken wel eens ver te zoeken te zijn. Laten we dat toch eens gaan ver anderen, want overwinningen moeten jullie kunnen behalen. De training gaat voorlopig normaal door. Blijkt die door weersomstandigheden geen doorgang te kunnen vinden, dan zal dat incidenteel zijn. Blijft de trai ning - dus regelmatig bezoeken, want slechts dan zullen we tot beter voetbal kunnen komen. H. W. VAN TEUNENBROEK. Zaterdag 29 oktober was het dan zover, de welpenstrijd van het jaar A.E.C.— K.H.F.C. Dit jaar streden de 4 welpen elftallen van A.F.C. en K.H.F.C. om een beker, beschikbaar gesteld door beide vereni gingen. Deze beker is in Amsterdam gebleven vooral door de mooie over winning van het A-team (5—1), maar ook de andere teams hebben leuk en goed gevoetbald met als resultaatde beker. Het D-team zorgde voor een 3—1 over winning met als grote uitblinkers rechts buiten Engelkes en spil Broekhuizen, die de aanvallen menig keer onderbrak en goed opbouwde, maar de overwin ning heeft het hele elftal behaald en niet deze 2 spelers, die weliswaar goed voetbalden. Op het 1ste veld speelde tegelijkertijd met het D-team het B-team, dat met 2—0 verloor. Erg jammer, daar op pa pier dit een sterk elftal' leek. Nog 2 wedstrijden te spelen, er zat dus nog van alles in. Het A-team onder bekwame leiding van Co Onsman gaf een partijtje voet bal ten beste, waaiover Co zei: „10 jaar de tijd en dit elftal speelt in de Iste klasse". De grote uitblinkers waren Wou ter v. d. Berg en Louis v. Rijn en de rustig spelende spil Zwartepoorte. Alles hing nu af van het D-team, dat niet teleurstelde en met 1—0 won. (Kee per Amesz stopte een penalty). Op de tribune was de prijsuitreiking waar spil Zwartepoorte de beker uit de handen van voorzitter Kappelhoff mocht ontvangen. Al met al een bijzonder geslaagde en sportieve middag. De stand was: A.F.C. 4 3 1 9-4 6 K.H.F.C. 4 1 3 4-9 2: JACQUES KÖHLER Jr. TERBORGSEWEG 106 TE DOETINCHEM TELE F. 08340-3343 u PARKETVLOEREN STROKENVLOEREN PREFAB-KLEIN PARKET Vertegenwoordiger: H. SMIT Middenweg 22 3 Tel (0 20) 5 13 69 Amsterdam 3

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 3