m Van de brug -Jj) No. 4 <ï)it is de Schakel die komt binden, (De oude club aan d'oude vrinden. Wnd.- RedacteurA. Waaijer, Olympiaplein 23. Amsterdam z.. telefoon 79 89 12 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 115 3. Amsterdam-z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, Amsterdam-w. 39e Jaargang November 1960 A.F.C. I en II nog ongeslagen! /anneer ik geen veertig jaar f A.F.C.-ervaring had, dan zou ik waar schijnlijk kampioens illusies beginnen te koesteren. Maar ik heb die ervaring Gode zij dank nu eenmaal wèl! In het verleden is het nog al eens voorgekomen ja, werkelijk, we hebben heus niet voortdurend in degradatiegevaar verkeerd dat we op een gegeven moment bovenaan ston den, of maar een kleine achterstand hadden. Dan schreef de voorzitter of een andere functionaris een hoogge stemd stukje in de geest van „het kan, dus het moet", met als enig resultaat dat een paar maanden later een ander artikeltje verscheen, waarin men zich afvroeg hoe het in hemelsnaam moge lijk was dat een elftal dat zó goed voet balde zóver was afgezakt! Meestal werd het geweten aan de mentaliteit van het elftal. Halt, waarde lezer, lieve lezeres! Mentaliteit, dadr gaat het om. En nu geloof ik, met heel mijn A.F.C.-hart, dat die mentaliteit dit jaar met een geweldige sprong vooruit is gegaan. De opkomst bij de training is verheugend, óók bij heel 'slecht weer en zónder veel druk van „hogerhand", de geest is pri ma, men kan tegenslag incasseren en van onderlinge naijver is niets te be speuren. Daarbij voetballen onze jongens nog redelijk goed, met sterke en zwakke punten natuurlijk. En nu hoop ik maar één ding jongens, dat wat hierboven geschreven werd nooit zal moeten wor den herroepen. Dan zal het goed gaan met onze goede oude club en zullen we nog wel meer even goede (of betere) resultaten zien als thans gepubliceerd mogen worden: K.N .V.B.-elf tallen A.F.C. I 6 3 3 - 9 A.F.C II 7 5 2 - 12 A.F.C. III 6 3 12 7 totaal 28 punten uit 19 wedstrijden, ge middeld 1.47. Een van mijn voorgangers, die ik zeer hoog acht, gaf mij na de mooie over winning op O.V.V.O., de goede raad „bemoei je er niet mee als het goed gaat". Een advies dat al werd opgevolgd vóórdat het werd gegeven. Ik zou die zelfde raad aan alle A.F.C.'ers willen geven. Als we eerlijk zijn, dan moeten we erkennen, dat wij maar zeer weinig goede voetbalkennis in ons midden heb ben. Laten we de technische kant dan maar rustig overlaten aan de man die wij daarvoor hebben aangenomen, aan de heer Van Dijk, in wie bestuur èn wat veel meer zegt spelers 100% ver trouwen hebben. En wat de spelers van de K.N.V.B.-elftallen betreft: rustig zo doorgaan, jongens, dan zien we in maart wel weer verder. De lagere elftallen kwamen de afge lopen maand maar weinig in het veld. Het vijfde speelde slechts één wedstrijd en behaalde een benauwde 1—0 over winning. De kans op een kampioen schap blijft dus volop aanwezig, maar die 1 wijst toch op te weinig produkti- viteit. Het vierde elftal is dit jaar het zorgen kind. Doordat het zwaartepunt gelegd moét worden op de kanspaarden 1, 2 en 5, komen 3 en 4 wat in de verdrukking. Het derde redt zich uitstekend, maar ons roemruchte vierde van verleden jaar zit in het hoekje waar de slagen vallen. Een verklaarbare teruggang na de op het nippertje gemiste promotie van het vorig seizoen, waarbij nog aderlatingen zijn gekomen om bovengenoemde reden. Toch moet met goede wil en enthousias me het vierde te redden zijn. Ik doe een beroep op de niet spelende A.F.C. 'ers om speciaal dit elftal te komen aanmoedigen. Het zal hun steun geven. Good luck, mannen van het vierde! Het zevende, dat het overigens goed doet, leed in de enige wedstrijd die zij deze maand speelde een nederlaag. Laat het de laatste zijn dit seizoen! Redacteurswisseling. Jan Steensma, die er zo rustig aan elk jaar wel een functie bijkreeg, kon dat tenslotte niet meer allemaal bij benen en zocht een plaatsvervanger als redacteur. Jan, je hebt als Schakel redacteur de zeer ondankbare taak ge had Jo Wijnand op te volgen. Jo's pen is moeilijk te evenaren (Ober, rondje voor meneer Wijnand!), maar Jo is geen man van zesjes, maar van tienen en vie ren (dat zegt hij tenminste zelf). Als je dan als zeer gelijkmatig man, met laten we zeggen een variatie van zessen tot achten, zo'n buitenbeentje «moet op volgen, dan is dat een verre van ge makkelijke taak. Maar Jan, je hebt je er kranig doorgeslagen en namens heel A.F.C. dank ik ie van ganser harte voor alles wat je, naast je andere functies, als redacteur voor de club hebt gedaan. Moge je studie, reden waarom je het (vervolg pag. 2, 3e kol.)

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 1