m A.B.C. Laatste rweuu/s uit het zakboekje BeQunstiqinQ van onze aöveRteeRöeRS, houót öe schakel in stanö Seizoen 1960 heeft ons niet datgene gebracht, wat wij er van gehoopt hadden. Alhoewel dit niet inhoudt, dat wij met ontevreden gezichten de resul taten van onze negentallen de revue moeten laten passeren, kan dit toch wel bijzonder jammer genoemd worden. Vooral als men bedenkt, dat op de val reep van het seizoen enkele kansen, o.a. voor het tweede negental om het kam pioenschap te behalen en voor het der de team om degradatie te ontlopen, voor het grijpen lagen. Beide ploegen slaagden hier niet in, waardoor A.B.C. het volgend jaar met twee teams in de vierde en mét geen team in de tweede klasse vertegenwoordigd zal zijn. Onverwachte nederlagen. Het eerste negental eindigde na kam pioen E.D.O. en Ajax op de derde plaats. Lange tijd schenen de A.B.C.- ers goede papieren te bezitten om op de hoogste plaats te eindigen en hierdoor de hoofdklasse te kunnen binnentreden. Enkele onverwachte nederlagen tegen clubs, die op de ranglijst niet zo hoog geklasseerd stonden, o.a. tegen H.C.K. en het Rotterdamse Neptunus, en twee gelijkspelen tegen Sportclub Haarlem en Neptunus volgden echter. De kans die desondanks nog aanwezig was, ging te niet door een 5—2 nederlaag tegen E.D.O. Het volgend seizoen zal A.B.C., tezamen met Ajax, De Volewijckers, Sportclub Haarlem, H.C.K.Neptunus, het gedegradeerde W.V/H.E.D.W. en het gepromoveerde Schoten 2 voor het eerste dus geen standaardteam! op nieuw proberen de eerste klasse te ver laten. Over rozen. Ook de weg van ons tweede negental leek aanvankelijk over rozen te gaan. Overwinningen volgden elkaar op, waaronder tegen de Geuzen (6—2); Ani mo (3—1), Uithoorn (7—6), A.P.G.S. (16—5) en Neerlandia (24—6). Enkele plotselinge nederlagen waren ook hier debet aan het niet in vervulling gaan van de wensdroom. Een wedstrijd tegen De Geuzen, die gelijk met ons eindigde, moest de beslissing brengen. De A.B.C.- ers wonnen de toss, de Geuzenaren de wedstrijd met 10—6. Dit negental speelt het volgend seizoen dus opnieuw in de derde klasse. Werperstekort. De grootste teleurstelling was de de gradatie van ons derde team, na een éénjarig verblijf in de derde klasse. Slechts twee wedstrijden werden in winst omgezet, namelijk tegen T.H.O.R. met 9-7 en T.I.W. met 14-12. De strijd om handhaving in de derde klasse werd uiteindelijk gewonnen door T.H.O.R., die de laatste wedstrijd met 12—5 over ons zegevierde. Het gebrek aan een goe de werper, iets waarmee al jaren ge sukkeld wordt, had ongetwijfeld een groot aandeel in deze afdaling naar de vierde klasse. Het vierde seniorenteam kwam niet onverdienstelijk voor de dag. Dit negental, dat hoofdzakelijk uit de butanten bestond, won twee keer van Watergraafsmeer 2 en één keer van Lijnden 2 (17—0). Met een gelijkspel tegen Lijnden 2 werd uiteindelijk een vijfde plaats behaald. Eervolle plaats voor B.R.L.-team. De jeugd was ingedeeld in drie ne gentallen, een junioren-, een adspiran- ten. en eén Babe-Ruthleaquenegental. De junioren behaalden een vierde plaats met zes punten uit 10 wedstrijden, de adspiranten kwamen tot minder goede prestaties en moesten met één gewon nen wedstrijd met een laatste plaats ge noegen nemen. Het Babe-Ruthleague- team deed het heel wat beter en was tot op het laatst kanshebber voor het afdelingskampioenschap. T.I.W. bleek echter iets sterker, waardoor de A.B.C.- ertjes een eervolle tweede plaats be haalden. De actieve jeugdcommissie heeft grote plannen voor het volgend seizoen. Zij wil met een groter aantal jeugdteams voor de competitie inschrij ven en enkele serieuze krachten aan trekken voor de training van onze jon geren. Veel succes! Het voetbalseizoen is reeds gevorderd. Wij willen toch niet nalaten om de A.F.C.-ers veel succes toe te wensen in hun strijd om de punten. Ongetwijfeld zullen vele honkballers de komende wintermaanden aan de krijtlijn hun voetbalbroeders in deze strijd aanmoe digen. HANS DE B1E. Het eerste elftal. rf~|ns eerste elftal heeft het in Heem- stede op 16 okt. tegen het fors spe lende H.B.C. niet slecht gedaan. Een ge lijk spel tegen deze tegenstanders is een goed resultaat. De eerste helft is er be hoorlijk gevoetbald, daarna zakte het spelpeil. Voor zover ik het kan beoor delen zijn de clubs in deze afdeling na genoeg van gelijke kracht. Met 5 punten uit 4 wedstrijden staan we er lang niet gek voor. Wij behouden hiermede een goede kans op de hoogste plaats. In elk geval is het een verheugend feit, dat wij het in het begin der competitie al zo ver hebben geschopt Dat is in geen jaren gebeurd. Wij ouderen. De volgende week staan wij voor hete vuren. Allereerst de Klaverjaswedstrijd tegen de club van 10 en twee dagen later moet de snoekstand rondom de plassen bij Mijdrecht naar beneden ge bracht worden. Aangezien snoeken en klaverjassen sporten zijn, die met elkaar verband houden, door bepaalde hande lingen tijdens en na de wedstrijd en door onder anderen de zelfde taal die er bij gesproken wordt U herinnert zich de uitdrukking toch wel „ze sprin gen de pan uit" doet zich het ver schijnsel voor, dat deze wedstrijden na genoeg door de zelfde leden worden uitgeoefend. Een goed snoeker is een goed klaverjasser en omgekeerd. Er zal veel geduld, inzicht en uithoudingsver mogen van onze leden gevraagd wor den. In uiterste spanning wachten wij op de resultaten. Trainingsfonds. Weet U, dat er bij A.F.C. een trai ningsfonds bestaat? Of bent U het ook vergeten? Nu het is er nog steeds en het beheer erover is altijd nog in de zelfde handen van Siem de Waal. U kunt nog altijd bij hem terecht. Na tuurlijk is het wel gewenst, dat U eerst zorgt dat de tweede penningmeester Uw contributie heeft ontvangen, anders is het zo sneu voor hem, als hij hoort, dat Siem wel aan de centjes is gekomen TERBORGSEWEG 106 TE DOETINCHEM TELE F. 08340-3343 PARKETVLOEREN STROKENVLOEREN PREFAB-KLEIN PARKET Vertegenwoordiger: H. SMIT Middenweg 22 3 Te| (0 20) 5 13 69 Amsterdam 9

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 9