Het zakboekje poolt allen mee, het is voor a.p.c. DE SELL KEUKEN TTier is dan de uit de nood naar voren gekomen wnd. redacteur van de Schakel met zijn eerste bijdrage. Nauwlijks mijn „eventuele" toezegging hebbende gestameld of ik was al op de A.F.C. usantiële wijze zonder mijn definitieve toestemming gestrikt voor de vacante plaats. Voor mijzelf waren er gegronde redenen om niet direct toe te happen. In de eerste plaats ken ik de omvang van het werk niet en in de tweede plaats ben ik onvoldoende op de hoogte van de huidige voetbalverhou dingen en tevens slechts slordig met de zich steeds uitbreidende interne A.F.C. zaken Ik betwijfelde of ik het wel goed zou kunnen doen. Niet evenwel het voort varende Bestuur en zijn handlangers, want zo staat er in de vorige Schakel vermeld: met vereende krachten zijn wij er in geslaagd hooghartig was hun toon mij te bewegen dit mooie werk over te nemen van de studentikoze Jan Steensma. Kunt U zich indenken, dat ik mij bij het lezen ervan „even genomen" gevoel de? Dit gevoel werd nog sterker, toen ik ongeveer een kwartier, nadat ik van een late vacantie was teruggekeerd, een op gewekt telefoontje uit den Haag van de oud-hoofdredacteur en Mixed-Pickles scribent kreeg te verwerken, bij welke gelegenheid hij zijn blijdschap uitte over mijn besluit en zei, dat hij het zo fijn vond, dat ik etc. etc. Hij vroeg naar zijn stukje, dat hij al naar mij had toe gezonden en ik kon eeuwig op zijn steun rekenen. Ik begon nattigheid te voelen. Later, veel- later, toen ik inderdaad dat M.P. artikel had gelezen, waar de schijn heiligheid vanaf droop, voelde ik mij doorweekt. Hij noemde mij zijn nieuwe baas, maar het werd pas erg toen hij mij aan U voorstelde „als een maagdelijk blozende „ja-knikker". Neen, mijne heren zo één ben ik werkelijk niet hoogstens als klaverjasser kan mij het angstzweet wel eens uitbreken overigens mijn „Kale-Knikker" is het bewijs van het tegendeel. Verder adviseert meneer mij nota bene in het openbaar hoe ik te werk moet gaan. Ik moet nml. U mijne medeleden aan het werk zetten, U laten werken, U laten schrijven, dat zal dan mijn grootste kracht zijn. Ik vraag U, wie Uwer zal er zo gek zijn na dit gelezen te hebben om mede te werken onder zo'n door onze gemengde prikkellectuurschrijver aanbe volen rot systeem en dat zou moeten ge beuren in de amateurstaat, waar hij zo zelfverzekerd over kan schrijven. Ik begreep, dat ik van nu af het zaak je alleen zou moeten opknappen, ik zag het duister in. Evenwel wat geschiedde. De maandag avond naderde en daarmede de club avond waar alle A.F.C. functionarissen bijeen zijn om de belangen van de club op allerhand gebied te behartigen. En op deze avond dan, ben ik ingewijd in de geheimen van het samenstellen van onze Schakel. Het drietal, dat tot op heden de laatste hand er aanlegde en haar verzorgde, heeft mij de fijne kneep jes bijgebracht, hoe ons troetelkind te behandelen, te vullen en op tijd te laten verschijnen. Mijn moed is teruggekeerd, mede door hun toezegging, mij steeds te zullen helpen als 't nodig is en mij met hun ervaring bij te staan. Ik hoop dan ook, dit eigenlijk prettige werk, voor A.F.C. naar behoren te kunnen doen. De rubriek „On dit et datjes" zal tij delijk vervangen worden door „Het Zak boekje". Ik beoog hetzelfde als mijn voor ganger, U nml. onder deze titel op de hoogte houden van datgene, wat als A.F.C.-er zal interesseren. Gaarne houd ik mij aanbevolen voor Uw tips, want echt ik zal te weinig on der U zijn, om zelf voldoende nieuws, zoals boven bedoeld, te vergaren. U doet mij een groot genoegen mij, belangrijke en ook minder belangrijke gebeurtenis sen door te geven, ik zal ze graag ver melden, alleen de Mixed-Pricklesschrij- ver moet zelf zijn artikel samenstellen, terwijl ik de vaste medewerkers zou wil len verzoeken, draag Uw steentje bij op de manier, zoals U het tot nu toe hebt willen doen. Daar gaan we dan. U.D. De „oude Deventerse van 1875" is ver leden week 85 jaar geworden. Een reeks van festiviteiten met als groots sluitstuk een feest in de (s)chijnstad Dulcinea hebben dit feit omlijst. Wij wensen Utile Dulci aan welke club wij persoonlijk en ook onze veteranen zulke prettige her inneringen bewaren nog vele jaren en hopen, dat het de verdedigers der De venter kleuren zal mogen gelukken de club weer wat hoger op te brengen in voetballand. Ben en Otto. Twee onzer clubgenoten hebben bijge dragen aan één der schaarse successen, welke Nederland dit jaar in internatio naal verband kon behalen. Otto Ster man vergezelde het honkbalgezelschap als verzorger tijdens de Europese Kam pioenschappen in Madrid en we kunnen bevroeden, dat hij het met de uit 20 mensen bestaande ploeg bijzonder vol- handig zal hebben gehad. Over gebrek aan populariteit bij de Spaanse jeugd had hij zich ook niet te beklagen, maar daar moet U hem zelf eens over laten vertellen. En dan onze Ben Tromp. Steeds weer kwamen we zijn naam tegen in de ver slagen. Deel uitmakend van de basis opstelling van ons nationale team be reikte hij met een slaggemiddelde van 0.182 de derde plaats na Keulemans en Houtkamp. Ben, gefeliciteerd, wij zijn trots op je. Gemiddelden. Evenals vorige jaren stelden wij deze belangrijke lijstjes samen. Vooral dank zij de resultaten van 9 October, toen van de 16 door de senioren te behalen pun- gebr. plieger heerlen, amsterdam ten er maar 3 verloren gingen zijn de cijfertjes niet ongunstig. En nu volhou den. gesp. V. t. gem. I het zevende 4 21 5 2.- II het tweede 3 10 5 2.- III het vijfde 4 10 7 1.50 IV het eerste 3 11 6 1.33 V het derde 4 6 2 1.20 VI het zesde 4 14 11 1.20 VII het vierde 4 6 12 0.50 VIII de Zatten 5 14 25 0.40 IX het achtste 4 8 17 0.25 Voor elkaar. Eindelijk hebben de grote Europese voetballeiders het dan voor elkaar ge kregen. Er kan 52 zondagen per jaar ge voetbald worden. Na de landelijke com petitie kunnen enkele clubs in de zomer aan een internationale competitie deel nemen. Het zal wel een hoop geld op brengen. Of het voor de spelers zo fijn is, wagen we te betwijfelen. Missen. Mist U de „On dit et datjes" dit keer ook een beetje? Ik kan het me voorstel len. Zij spraken zo direct tot je, je was er zo mee vertrouwd. Enfin, probeer maar te wennen, niemand krijgt het zo als hij het graag zou willen. Maar an ders is het wel, even maar doorbijten, niet aan toegeven. In elk geval komen zij terug. Zilveren Ploeg. Begin november zullen de leden van deze unieke verzameling ouderen, weer in vreugde bijeen zijn. Ons archief, dat bekend staat als een zeer goed georgani seerd geheel, zou gaarne via haar archi varis controleren of er onder ons leden zijn, die menen langer dan 25 jaar lid te zijn van A.F.C. en nog nooit zijn op geroepen om deze verjongings-avonden bij te wonen Laten zij niet aarzelen, maar zich melden bij de secretaris, wo nende Olympiaplein 23, Amsterdam. Dankbaarheid. Mag ik langs deze weg alle vaste en losvaste medewerkers dankzeggen voor de inzending van hun interessante oktober- artikelen, waardoor het mij mogelijk was, deze Schakel mijn eerste als waar nemend redacteur op tijd te doen uit komen. Werkelijk zonder hen, had U slechts gelezen, wat nu „het Zakboekje" vermeldt en dat vind ik zelf ook te weinig. Veteranen. De veteranen wonnen met 4—1 van de politie. Was 1—0 niet voldoende ge weest? Voorzichtig toch! A. 8

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 8