mm Van de trainer U/elpen 1—1 a ma BeounstiGinq van onze aöventeeRöep.s, houöt öe schakel in stanö Wanneer ik begin om vast te stellen, dat de tot nu toe door alle elftal len behaalde resultaten hoopgevend zijn voor de toekomst dan geloof ik, dat nie mand mij dit zal kunnen tegenspreken. Er is dus reden om de toekomst met een behoorlijk optimisme tegemoet te zien. Ik wil echter direct hieraan toe voegen, dat een waarschuwend woord zeker eveneens op zijn plaats is. Tot nu toe zijn vele punten behaald; de wijze waarop deze punten zijn binnengeko men zijn niet altijd even overtuigend geweest. Het spelpeil is nog niet van een kwaliteit om over te juichen. En juist de opvoering van dit spelpeil is zo belangrijk omdat de competitiestrijd nu in volle hevigheid is ontbrand. In mijn vorig artikel heb ik de wens uitgesproken, dat de opkomst voor en de animo om te trainen ook in de toe komst groot zou blijven. Tot mijn grote spijt moet ik nu reeds vaststellen, dat dit niet het geval is. De teruggang is niet groot maar hij is er. Zet deze te ruggang verder door, dan kan het niet niet uitblijven of de resultaten zullen absoluut minder worden. Ik wil hier niet voor de volle 100% beweren, dat wanneer de training goed bezocht wordt de resultaten altijd goed zullen zijn. Dit is absoluut niet waar, maar de kans op goede resultaten wordt zeer zeker groter wanneer de training goed be zocht wordt. In diverse elftallen heerst momenteel een goede teamgeest, welke voor een groot gedeelte te danken is aan het gezamenlijk bezoeken van de training. Spelers, slaat deze waarschu wing niet in de lucht en laat zien, dat het ook anders kan. Vooral de conditie van vele spelers is nog lang niet in orde. Om een wed strijd 2 x 45 minuten te spelen moet de conditie goed zijn. De training zal er juist in de toekomst op gericht zijn de goede conditie op te voeren. Dit is abosluut nodig, want de terreinen zul len steeds zwaarder worden en veel van jullie krachten vergen. Je zult aan een wedstrijd met een goed getraind lichaam meer plezier beleven dan wanneer je naar het eindsignaal loopt te snakken. Een speler wiens conditie slecht is pa rasiteert voor bijna 75 minuten van een wedstrijd op de conditie, die andere spelers door noeste training hebben ver worven. Dit is niet fair en bovendien niet bevorderlijk voor een goede team geest. Een slechte conditie verhoogt eveneens de kans op blessures. De bewe gingen van het lichaam die bij het voet balspel voorkomen zoals sprint, vallen, opspringen etc. worden bij een slechte conditie steeds minder gecoördineerd. Het lidmaatschap van een vereniging alléén al brengt met zich mede, dat een speler verplicht is voor een behoorlijke goede lichamelijke conditie te zorgen. Ziet dus niet op tegen een behoorlijke inspanning tijdens de training. In de wedstrijd kunnen dan de vruchten van deze inspanning geplukt woéden. Wat de trainingen zelf betreft wil ik het volgende opmerken. Een training behoort serieus gevolgd te worden. Som mige spelers gebruiken de training nog te veel voor het uitwisselen van ge dachten omtrent school, televisieuitzen dingen etc. Dat dit na de training ge beurt is begrijpelijk. Maar tijdens de training mag zoiets toch niet voorko men. Dit gebeurt helaas nog weieens te vaak; spelers, brengt hierin verande ring en laat mij dus niet als schoolmees ter fungeren. Op het moment dat dit artikel ge schreven wordt bevinden het le, 2e, 3e, 5e, 6e en 7e elftal zich op een behoor lijke plaats op de ranglijst. Het 2e, 5e en 7e zelfs bovenaan of praktisch bo venaan. Het is echter gemakkelijker een goede positie te veroveren dan een goe de positie te verdedigen. Om een goe de positie te verdedigen komt voor een elftal in de eerste plaats de wilskracht om de hoek kijken. Is die wilskracht bij alle spelers aanwezig, dan zal zo'n elftal zich ongetwijfeld handhaven of zijn plaats zelfs nog verbeteren. De WIL om te winnen is een enorm belangrijke fak- tor in het voetbalspel. Gaat niet met de gedachte het veld in van „zullen wij deze wedstrijd wel kunnen winnen" maar met de gedachte „wij winnen deze wed strijd omdat wij beter kunnen voetbal len, fitter en sneller zijn en beter kun nen schieten". Dit is de goede mentale instelling om een wedstrijd te kunnen winnen. En wordt dan eens verloren of gelijk gespeeld, toont dan dat jullie goede verliezers zijn en denk meteen „volgende week komt de revanche". De spelers van het 4e en 8e komen nog wel hoger op de lijst. Iets meer inspan ning en homogeniteit tijdens de wed strijd en de punten zullen wel binnen komen. In de volgende Schakel hoop ik te beginnen met een aantal aanwijzingen voor spelers op een bepaalde plaats in het elftal. Reeds nu vraag ik jullie aan dacht hiervoor. Moch je reeds alles van het voetballen weten, dan kun je deze artikeltjes wel overslaan. Indien je in teresse hebt, lees en bestudeer ze. Vol gens mij is er voor iedereen nog wel iets nieuws onder de zon. Laat tijdens de wedstrijden zien, dat je iets hebt op gestoken van wat ik geschreven heb. Dat komt je spel ten goede, de vereni ging A.F.C. vaart er wel bij en onder getekende weet dan, dat hij niet voor niets heeft zitten schrijven. Tot de volgende keer, zet jullie schou ders nog eens flink onder datgene, waar voor jullie iedere zondag in touw bent n.l. „maak van A.F.C. een gevreesde tegenstander". G. J. VAN DIJK, Cand. oefenmeester Op 10 september is de dierencompe- titie gestart en de eerste wedstrijden lieten al staaltjes van goed voetbal zien. Op het ogenblik is de helft van de competitie al achter de rug en de stand luidt: Salamanders 4 3 10 13—4 6 Otters 4 3 10 10—4 6 Kemphanen 4 3 10 10—4 6 Panters 4 1 3 0 5—11 2 Stieren 4 0 4 0 0—14 0 U ziet er is nog van alles mogelijk, ook voor de ondersten die, als ze de tanden op elkaar zetten nog een (die ren) woordje kunnen meespreken. Zet hem op, jongens. Onze H.F.C. vrienden komen op 29 oktober naar de goede Amstelstad om te strijden tegen de sterkste vier wel penelftallen van A.F.C. Dit belooft een leuke middag te worden en iedereen is van harte welkom. Voor de statistiek geven wij hier de uitslagen van de eerste helft van de competitie. 10 sept. Otters—Salamanders 3—2 Panters—Kemphanen 3—6 2-1 1-0 17 sept. Kemphanen—Otters Panters—Stieren 24 sept. Panters—Otters 0—3 Stieren—Salamanders 0—8 1 okt. Otters—Stieren 3—0 Kemphanen—Salamanders 0—1 8 okt. Panters—Salamanders 1—2 Kemphanen—Stieren 2—0 JACQUES KÖHLER Jr.

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 7