1 De jeugd PLIEGER KEUKENS poolt allen mee, het is voor a.p.c. T"|it artikeltje wil ik beginnen met eni- ge zaken, die „iedere A.F.C.-er be hoort te weten", een onderwerp waar over de Heer Galavazi jarenlang bijzon der interessante artikelen schreef. Het is alleen spijtig dat iedere A.F.C.-er het be hoort te weten; men weet het heel vaak nog niet. Het gedrag van onze jeugdspelers laat de laatste tijd nogal eens wat te wensen over, terwijl ik mag aannemen dat de jongens thuis wel andere dingen leren. Zo is het optreden tegenover oudere A.F.C.-ers (jeugdleiders Bestuursleden of trainers b.v.) vaak onbehoorlijk. Vrijpos tige opmerkingen zgn. niet voor de oren van de oudere bestemd zijn geen uit zondering. Tijdens wedstrijden van het eerste elf tal wordt door de jeugdige A.F.C.-sup porters „het recht in eigen hand geno men", waarbij spelers, vooral van de te genpartij, de scheidsrechter of de bezoe kers op de tribunes er niet best afkomen. Bij wedstrijden van lagere A.F.C.-Senio ren elftallen worden de spelers, die het geheel voor hun genoegen doen en niet als kijk- of lachspel voor de jeugd, vanaf de kant door de jeugd met fraaie op merkingen aangemoedigd. Tijdens en na de verschillende trainin gen vinden vele jongens het nodig er een ongeorganiseerde bende van te maken door het gooien met andermans kleding of met afval. Jongens vinden hun kleren soms ergens in het gras of nat in de wasbak terug (overigens kunnen wij ook vaststellen, dat de A.F.C.-jongens hun kleding zelf zeer nonchalant verzorgen. Kortelings bleven op één middag enige hemdjes, een trainingsblouse, enkele voetbalbroekjes en een vrij nieuwe over jas achter. Eerst klachten, uiteraard, en wanneer men dan verwijdt naar de ter reinknecht, is men verwonderd, dat de zaken zo maar weer „terugkomen", hoe wel ze nooit zijn weggeweest Ook de eigendommen van de A.F.C., b.v. de dubbele doellatten, de afraste ring, ballen, enz. worden niet ontzien. Na deze lange, helaas noodzakelijke, opsomming moet ik, namens het Be stuur, alle leden ernstig waarschuwen. Onze vereniging is veel te groot en slechte gewoonten worden maar al te graag door de anderen overgenomen. Scherp zal worden toegezien op het in alle opzichten keurige gedrag. Wij be hoeven geen model-leden te hebben, maar wel gemeenschapsmensen, die res pect hebben voor andermans optreden, oordeel en kleding. Ik richt een oproep tot de jeugdleden zich aan de normale normen van het fatsoen te houden. Mochten toch onaan gename voorvallen aan ons gemeld wor den, dan zullen wij de belhamels gron dig onder handen nemen en zo nodig streng straffen. Spelpeil. Over het algemeen moeten wij, helaas voor ons, constateren, dat de verhou dingen de laatste tien jaren een grote wijziging hebben ondergaan. De „grote clubs", zoals Ajax, Blauw Wit en D.W.S. hebben een duidelijk sterkere topkern, ook in de jeugd van de overige vereni gingen. Gelukkig komen wel eens uit schieters voor, zoals bij de selectie voor de regionale Juniorencompetitie, waar in Amsterdam door de Spartaan, Zee- burgia en de Volewijckers wordt ver tegenwoordigd. Doch in het algemeen zijn de semi-profclubs duidelijk sterker vertegenwoordigd dan „de rest". In die rest nu zijn verschuivingen gaande. Het is niet langer zo, dat onze hoogste jeugd- elftallen de jeugdelftallen van A.V.B.- clubs verpletteren. Of dit nu komt door de betrekkelijk beperkte kring in die clubs, of door betere leiding (meer medewerking van de oudere leden) of door betere leiding (meer medewerking van de oudere leden) of door betere voorzieningen waartoe vele clubs door de toto-gelden in staat worden gesteld, wij weten het niet, maar wij raden alle elftallen aan niet langer af te gaan op de naam van de club of de plaats van haar eerste elftal, want die zaken zijn niet meer bepalend voor de sterkte van de overige teams. De eerste elftallen van de kleinere clubs profiteren echter (helaas) weinig van de toegenomen sterk te van hun jeugd, daar de veelbeloven de spelers vaak vroegtijdig verdwijnen naar de semi-prof-clubs. Gelukkig voor ons echter heeft de verschuiving over de gehele linie plaats gevonden, zodat hier niet van een be paald A.F.C.-ziekteverschijnsel gesproken kan worden. De competitie. Wedstrijdverslagen geven heeft geen zin, zodat ik mij zal beperken tot het geven van algemene opmerkingen over enige elftallen. De Jun. A 1 zullen, naar wij mogen verwachten in de Amsterdamse Jeugd- klasse behoorlijk voor de dag kunnen plastic uitvoering plaatstalen uitvoering komen. Het elftal staat wel zo onge veer vast en het verwondert ons dan ook, dat enkele spelers van Jun. A 2 ten onrechte menen in Al thuis te horen. De speelsterkte is n.l. zeer uit eenlopend. Jun. B 1 en 2 zijn echte A.F.C.-praat elftallen. Ook dat is één van de din gen, waaraan de Jeugdcommissie meer aandacht gaat besteden. Het is beslist geen reclame tegenover scheidsrechters of tegenstanders om gedurende de ge hele wedstrijd op- en aanmerkingen of een soort wedstrijdverslag te moeten aanhoren. Laten wij bedenken, dat wij allen voor ons plezier komen en dat wij zonder elkander dat plezier niet zouden kunnen beleven. Niet alleen onze indi viduele spelers, maar ook zijn mede spelers, tegenstanders of scheidsrechters mogen fouten maken. Als sportieve spe lers hebben wij die echter te aanvaar den! Jun. B8 is voor ons wel enigszins een teleurstelling na de leuke welpen resultaten van vorig seizoen. Al is het vroegere welpenelftal niet in z'n geheel naar B 8 overgegaan, toch hadden wij betere uitslagen verwacht. Wat meer energie in de strijd, en de goede resul taten zullen van zelf komen. De Jeugdclubavond. De eerste avond was een matig succes wat de opkomst betreft. Organisato risch zijn wij veel dank verschuldigd aan de Heer Plantinga, die na veel vij ven en zessen een zaal (helaas in Zuid voor ons niet te verkrijgen) huurde met diverse spelmaterialen. De stemming zat er goed in en de ruim dertig deelne mers, met vele nieuwe enthousiasten verwachten wij voor de tweede jeugd clubavond op donderdag 27 oktober, 7.30 uur, in Gebouw „De Liefde" op de da Costakade. Zoals bekend is deel name slechts toegestaan voor jongens van 14 t/m 17 jaar. De anderen kun nen zich dus een gang besparen, want zij komen toch niet aan bod. H. W. VAN TEUNENBROEK. Vertegenwoordiger H. Timmerman, Amsterdam Tel. 72 69 87 4

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 4