gandi Resultaten van de groene velden 5 7 Leeuw BeCiunstiQino van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Voor het eerst in dit seizoen komen we met de verzamelstaat der A.F.C.-pres- taties onder Uw neus en om maar met een met de deur in huis te vallen: deze prestaties mogen er zijn. Het eerste bleef ongeslagen, maar moest helaas twee punten verliezen door gelijke spelen. Voorlopig houden we het oog gericht op de bovenste plaats en hoewel het in dit stadium van de com petitie moeilijk is om voorspellingen te doen lijken ons O.V.V.O. en D.W.V. bij zonder zware concurrenten. De promo tiekans naar de eerste klasse is inmid dels nog groter (lan vorig jaar, daar de kampioen zonder meer promoveert en nummer twee met nummer twee van Af deling A moet uitmaken wie de kam pioen in de opwaartse gang mag ver gezellen. It's now or never zouden we de jongens met Elvis willen toeroepen. Van het tweede zo mogelijk nog betere berichten Na drie wedstrijden nog on geslagen èn Blauw-Wit èn D.W.S.A. aan de zegekar. Jammer is, dat Chris Schro der zich, wegens een ribfractuur even aan de strijd moet onttrekken. Ook het zevende heeft zich in dit rijtje van onoverwonnenen geplaatst. Be langrijk is het aandeel, dat de dames in deze zegenreeks hebben. Overigens wil len ze het wel weten. U moet eens letten op het „waardig over de sintels" van Lous en Mieke b.v. De gezamenlijke resultaten der negen senioren zijn tot en met 9 oktober gesp. gew. verl. gel. v.—t. pnt. 35 17 5 13 100-90 39 En nu weer attentie voor de penne- vruchten der aanvoerders. Geen jaar heb ik in het begin van het seizoen kunnen schrijven, dat het 5de elftal een kans op het kampioen schap zou kunnen maken. Dit keer heb ik echter hoopvolle verwachtingen. Pro moveren kan het 5de elftal echter niet. Maar worden wij kampioen dan mogen wij wel promotiewedstrijden spelen en na goed resultaat mag het 4de dan pro moveren (indien dit elftal inmiddels zelf geen kampioen is geworden). Tot nu toe hebben wij 5 wedstrijden gespeeld en 8 punten verworven, waar mee wij de 1ste plaats bezetten. Onze topscorer is Pim Bakker. Indien enkele spelers uit de voorhoede de bal nog iets vlugger proberen af te spelen, ben ik overtuigd, dat er nog veel meer doel punten zullen vallen. Voetbal is nu een maal een teamsport en niet voor het plezier van een enkeling gemaakt. Ik hoop U de volgende maal met het zelfde optimisme de resultaten te kunnen mededelen. Veel beter is echter als U ook zelf eens komt kijken. U zult ons beslist steunen. NIC. LELOUX. Op 21 september j.l. ging het zevende voor het eerst dit seizoen de wei in, zij het thans een klasse lager dan vorig jaar, maar, zoals beloofd, zouden wij ons best doen om weer terug te komen en alhoewel het nog te vroeg is om te juichen, is het toch wel prettig U te kunnen vertellen, dat wij na 4 wedstrij den ongeslagen aan de kop gaan. Op bovengenoemde datum ontvingen wij Schinkelhaven 5 die, zoals vele ploe gen bij de eerste wedstrijd van het sei zoen, onvolledig opkwamen. Het merk waardige feit deed zich voor, dat zij tot de rust met 8 man de stand op 0—0 konden houden, terwijl zij eigenlijk na de rust de wedstrijd verloren toen zij 10 man in het veld hadden. Via 1—0, 1—1, 2—1 en 3—1, kwam het einde van deze wedstrijd der gemiste kansen. Dit kan een zeer nuttige overwinning blijken te zijn, aangezien Schinkelhaven na deze wedstrijd geen punt meer verloor en zich thans tot onze naaste concurrenten hebben ontpopt. De week daarna togen wij naar A.S.V./ Arsenal 6 met een inderhaast bijeen ge haalde ploeg, waarbij mijn speciale dank uitgaat naar junior Flip Hausel voor zijn bereidwilligheid om mee te spelen. Bo vendien speelde hij een prima partij. De strijd startte met 9 man tegen 9, ver volgens 10 tegen 10 en eindigend met 11 A.F.C.-er", tegen 10 Arsenal spelers. Het ging vzn een leien dakje, hetgeen de uitslag van 7—1 in ons voordeel wel doet vermoeden. Flet leien dakje kwam er ook de vol gende week aan te pas tegen Amstel- zwaluwen 5. Ook hier kan ik zonder meer volstaan met het noemen van de uitslag 8—1. Jammer was het, dat de keeper van de tegenpartij bij deze wed strijd 3 ribben brak. Het zevende heeft inmiddels al van belangstelling blijk ge geven en een kleine attentie verzorgd. Van deze plaats nogmaals een spoedig herstel toegewenst. Op zondag j.l., 9 oktober, de uitwed strijd tegen Wilskracht/S.N.L. 5, welk team ook tot dusverre nog ongeslagen was. Bij de rust hadden wij een ietwat geflatteerde voorsprong van 2—0 bij een gelijk opgaande strijd. Toen betrekkelijk kort na de rust deze voorsprong tot 2—1 verkleind werd, zag het er met een vrij sterk aanvallend Wilskracht somber uit. Een gelukkige treffer van onze kant gaf weer wat ruimer adem. Een bijzonder fraai ingeschoten tegenpunt bleef de span ning erin houden, waarbij de tegenpar tij nog moed putte uit een door ons ge miste penalty. Het einde kwam met een krappe 3—2 overwinning. Resumerend geloof ik dat deze, door iets beter veld spel, toch wel verdiend was. Al met al zijn wij nu in het bezit van een fraai doelgemiddelde (21—5) en de volle winst uit 4 wedstrijden. Houen zo! Ton de Haan is tot dusverre topscorer met 8 doelpunten, gevolgd door Ton v. d. Ven met 4, Rob de Jong met 3, Bob Ber- de italiaanse keuken imp, gebr. plieger heerlen, amsterdam nard met 3, Bob Hastman met 2 en Hans Galavazi met 1. Het zevende is in verhouding tot vo rig jaar wel enigszins gewijzigd. Ab de Jong keerde in de gelederen terug, Ton de Haan en Rob de Jong werden van het zesde gekocht, terwijl Bob Hastman en Cees Inniger ook onze gelederen kwa men versterken. Welnu, we zullen trachten op de in geslagen weg voort te gaan. JAN VAN DIJK. Hoe komt de Nederlandse leeuw in 't Nederlandse wapen? Waarom nu juist (van keeleen LEEUW?, gij voetballende knapen. Waarom geen adelaar of spreeuw geen meeuw of wassenaar? Alleen het noorden kent geen leeuw maar 'n (Friese) adelaar. Hoe komt de Nederlandse leeuw in 't Nederlandse wapen? „Is dat niet uit een verre eeuw, voor Oltmans en zijn schapen?", hoor ik u vragen. Right, quite keen! „Maar verder?" zo vraag i k met al het air en al het spleen van de gesjeesde frik. Hoe komt de Nederlandse leeuw in 't Nederlandse wapen? Nee, onderdruk nu eens geen geeuw, laat staan dat ge gaat gapen. Het is de leeuw van Juda's stam Victor Hugó 't ons leert die naar de Lage Landen kwam door Kruisridders vereerd. Onder dit „klimmende" blazoen kwamen de Nederlanden tot welvaartmacht en aanzien toen 't Is mede door de banden met Juda dat ook later hier dit land is uitgestegen tot wereldmacht en Holland fier de zeeën schoon gaat vegen. Ja, 't is de leeuw die wie hem tart vervaarlijk weet te klauwen. Hij heeft met recht een leeuwehart en wacht niet op de houwen die men hem toe wil dienen neen, valt aan wie hem belaagt. D i e Leeuw, d i e Leo is er een van ons, en wel van top tot teen. Word' in zijn strijd met het gemeen (van velen tegen een alleen steeds weer, 't is godgeklaagd) van heler hart gesch r a a g d. B. S. LE MARCHÉ. 3

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 3