Marshall „Goed Genoeg' V/an de brug Dames- en Herenschoenen pooLt alLen mee, het is voor A.f.c. Onze verhuizing. Jadat wij ons lang in stilzwijgen hebben moeten hul- f len ten aanzien van de plannen omtrent onze verhuizing naar „over de dijk", is het thans zover dat een tip van de sluier kan worden opge licht. Het staat thans vast, dat het nieuwe complex zal komen te liggen tussen het verlengde van de Beethovenstraat en de Europa Boulevard. Beide straten worden doorgetrokken, buigen achter de ringspoorbaan naar el kaar toe en gaan dan een nieuwe uit valsweg vormen. In de aldus te vormen „delta" achter de spoorbaan komen vijf sportvelden te liggen, welke thans offi cieel aan onze club zijn toegewezen, met de verplichting onderhuur te verlenen aan de vereniging Arsenal op IJ veld, zolang deze laatste club nog niet kan be schikken over haar nieuwe terreinen aan de Ouderkerkerdijk. Omtrent de duur van deze onderhuur lopen de meningen sterk uiteen en wij kunnen ons hierover nog niet uitlaten. Maar uiterst belangrijk is, dat A.F.C. uiteindelijk het gehele com plex ter beschikking krijgt. Wat dit be tekent zult U eerst goed begrijpen in dien U weet, dat de terreinennood het in toenemende mate noodzakelijk maakt, dat een complex afwisselend om de week door twee verenigingen wordt bespeeld. Dit is al het geval met V.V.A. en D.C.G. die eenzelfde lot beschoren zijn. Denkt U zich eens in wat het voor een club als de onze zou betekenen indien wij de ene zondag wèl en de andere niet naar ons complex zouden kunnen gaanl Dat zou een halve doodsteek betekenen voor het clubleven, waarop wij zo gesteld zijn (op het clubleven, wel te verstaan!). Wij be horen dus dankbaar te zijn voor deze toewijzing, die ons al direct de winst brengt van een half veld (d.w.z. om de week één veld extra), met in een niet al te ver verschiet nog een uitbreiding van anderhalf veld. De toewijzing van vijf velden heeft verder financieel voordeel. De Gemeente Amsterdam steunt namelijk verenigingen die door stadsuitbreiding of anderszins gedwongen zijn te verhuizen bij de bouw van nieuwe kleedkamers. Dit gebeurt op de volgende wijze. De vereniging bouwt voor eigen rekening, doch tot een maxi mum van 25.000.— per speelveld garan deert de Gemeente Amsterdam rente en aflossing van een door de vereniging te sluiten lening, welke waarschijnlijk door een Gemeente-instelling kan worden ver strekt. Dit betekent voor ons dat de fi nanciering van de eerste 125.000.— ver zekerd is. Bovendien bestaat de mogelijk heid, dat de Gemeente een gedeelte van dit bedrag a fonds perdu zal verstrekken, n.l. indien zij onze terreinen of een deel daarvan op weekdagen alléén indien de club de terreinen dan zelf niet gebruikt nodig heeft voor schoolge bruik. Men gaat daarbij uit van de rede nering, dat indien geen kleedkamers aan wezig zouden zijn de Gemeente deze zelf zou moeten bouwen, zodat het billijk is aan clubs die zelf voor kleedgelegenheid zorgen, vergoeding te geven. Wij begrijpen dat er bij U nog vele vra gen overblijven, doch deze kunnen wij op dit moment niet beantwoorden. Het be stuur van de Stichting Goed Genoeg is diligent, doch uiteraard kan niet op de besprekingen worden vooruitgelopen. U hoort nader van ons! De competitie. Wij mogen constateren dat de start van onze K.N.V.B.-elftallen niet slecht is ge weest: A.F.C. 1 A.F.C. 2 A.F.C. 3 1 - 5 7 2 5 derhalve uit 13 wedstrijden 17 punten, waarbij 1 en 2 zelfs nog ongeslagen zijn. Er zit dus verbetering in, al zijn wij er nog lang niet. Mentaal zijn onze beide hoofdelftallen sterker geworden, vooral de geest in het tweede is veel verbeterd. Kom aan, mijne heren, ons doel is nog altijd: bij de verhuizing A.F.C. 1 in de lste klasse, 2 in de res. Ie plus een vier de elftal in de K.N.V.B. Er valt nog heel wat werk te verzetten, maar ik heb het gevoel dat wij op de goede weg zijn. De spelers zullen het artikel van onze trai ner, de heer van Dijk, die zich naar ik meen reeds geheel bij ons thuis voelt, ongetwijfeld met aandacht lezen. Jongens, de volgende vier weken zijn van groot belang voor de plaats die onze elftallen in de eindstand zullen innemen. Zet dus het beste beentje voor en bezoek ook vooral de training regelmatig. Van de lagere senioren-elftallen doet vooral het vijfde het uitstekend. Dit is het elftal dat voor promotie naar de K.N.V.B. moet zorgen. Ik wens het elftal, zijn hard werkende aanvoerder Nic. Leloux een voorbeeld voor velen! en de enthou siaste leiders veel succes. De jeugd strijdt met animo en met afwisselend succes. Gaat onze jongens eens aanmoedigen, oudere A.F.C.'ers. Dat zal ze goed doen. En het is een gezonde besteding van uw zondagmorgen! G. H. H. KAPPELHOFF. ZX p de laatste Algemene Vergadering van de Sociëteitsvereniging werden wijzigingen in de Statuten aangenomen, welke de band tussen de leden van A.F.C., A.C.C. en A.B.C. zullen verste vigen. Het accent wordt eens te meer gelegd op de grote familie. Speciaal adres voor NIC. LELOIJX ZElLSTlïAAT 46 TEL. 715356 SCIIELDESTRAAT 8 TEL. 713870 De naam „Sociëteitsvereniging van de Amsterdamsche Football Club" wordt veranderd in „Vereniging Sportpark Goed Genoeg". Het bestuur is van mening, dat een naam, waarin de woorden Goed Genoeg voorkomen niet alleen een historische betekenis hebben, maar ook uitdruk king kan geven aan een gedachte van vriendschap en saamhorigheid van alle betrokkenen. Goed Genoeg zijn symbo lisch treffende woorden en wij vertrou wen, dat dit begrip nooit aanleiding zal geven tot zelfgenoegzaamheid. Goed. Genoeg worde nooit wel goed genoeg. In verband met de op handen zijnde veranderingen werd een en ander niet in het Huishoudelijke Reglement aan gebracht. Daartoe bestaat nog gelegen heid. Ter gerede tijd zal dit Regle ment aan de Statuten worden aange past. Wellicht is het dienstig nog eens on der aller aandacht te brengen, dat het lidmaatschap van „de Vereniging Sport park Goed Genoeg" verplicht is, wan neer men althans toegang tot het ont spanningslokaal wil hebben. Tenslotte nemen wij het einde van het verslag van secretaris G. van Nigte- vegt geheel over: „Naar mijn persoonlijke overtuiging zal in de toekomst de grote familie A.F.C.-ers, A.C.C.-ers en A.B.C.-ers in dankbaarheid en vreugde de doelstelling van onze vereniging waarderen. Door beoefening van de sport, die steeds moet blijven prevaleren, banden van vriendschap te smeden en te verstevi gen, een stuk sociaal werk te verrichten blijft ons doel en met haar een lang leven toe te wensen besluit Uw secreta ris-penningmeester dit verslag. En daar stellen wij ons geheel achter. J. T. S. 2

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 2