Johan Folkert Rik Nestelroij IN MEMORIAM 11-2-1909 30-9-60 39e Jaargang Oktober 1960 No. 3 (Dit is de Schakel die komt binden, ©e oude club aan d'oude vrinden. Wnd.-Redacteur: A. Waaijer, Olympiaplein 23, Amsterdam z., telefoon 79 89 12 Administrateur: O. J. v.d. Heul. Hobbemakacle 1 1 5 3. Amsterdam-z, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-w. Ons erelid Jo Nestelroij is na een slopende ziekte van ons heengegaan en 4 oktober in alle stilte gecremeerd. Met een laatste opflikkering van zijn levensvlam, bracht hij de laatste week voor zijn dood nog met zijn vrouw door op de Hooge Vuursche en maakte zondags daarop nog een autoritje. Maandags ochtends stortte hij in, raakte vrijwel terstond bewusteloos en ging vijf dagen later op veel te jonge leeftijd de eeuwige rust in. Jo Nestelroij was een bijzonder mens, geen man voor de massa, want dan had hij altijd moeite de juiste houding te vinden. Hij streefde niet naar populariteit, het tegendeel was eerder waar. Werd hem iets gevraagd, dan was een weigerend antwoord het meest waarschijnlijk, want Jo liet zich nooit de wet voor schrijven. Maar hij had een groot en warm hart en in geval van nood hielp hij zonder dat hem iets gevraagd werd - en met gulle hand. Jo was ook een prima vaderlander en heeft in de oorlog goed werk verricht. Later had de „Commissie Indië" zijn volle belangstelling en enthousiasme. Hij wachtte niet tot voldoende middelen beschikbaar waren, maar zorgde dat de versnaperingen voor onze militairen met grote regelmatigheid verzonden werden. En zo had Jo vele goede dingen en timmerde daarbij niet aan de weg. Toen dieven zich meester maakten van de AROL-beker, nam hij het initiatief om samen met ons erelid Gé Bosch een prachtige nieuwe beker te schenkenmaar niemand mocht dat weten. Zo werkte Jo in stilte en velen, zeker niet in de laatste plaats A.F.C., hebben heel veel aan hem te danken. De laatste jaren leefde hij teruggetrokken, op zijn eigen wijze gelukkig. Maar even attent als altijd - bestond er wel een attenter mens? bleef hij voor zijn gezin en voor zijn kleine kring van vrienden. Die vriendschap, die belangstelling zullen wij node missen, maar bijzonder zwaar is de slag voor zijn vrouw, die hem met grote zorg en toewijding heeft verpleegd en die de zon is geweest van zijn laatste levensjaren. Onze innige deelneming gaat naar haar uit. Beste Jo, dank, dank voor alles wat je voor je club en ons deed. Wij zullen je nooit vergeten. G. H. H. KAPPELHOFF.

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 1