1 Het 38e A.R.O. L.-Bekertoernooi {T)ubbel gebeide TERBORGSEWEG 106 TE DOETINCHEM TELE F. 08340-3343 PARKETVLOEREN STROKENVLOEREN PREFAB-KLEIN PARKET poolt allen mee, het is voor a.f.c. TTet seizoen voor A.F.C. en de A.F.C.-ers is weer begonnen en even als immer is het begin geslaagd. Zowel op voet bal technisch gebied als in gezelligheids opzicht. Vooral op de tweede dag kon den we van redelijk spel genieten en alhoewel de vermoeidheid zich in de finale bij zowel U.V.V. als D.C.G. enigs zins deed gelden kon men aan spelers en supporters bemerken hoezeer het eenjarige bezit van de A.R.O.L.-beker op prijs wordt gesteld. En de stralende ge zichten van captain Van Ede en zijn mannen spraken in dit opzicht boek delen. Ons team. Onze eigen jongens konden het in de eerste wedstrijd tegen de uiteindelijke bekerwinnaars niet bolwerken en dien den het veld te verlaten met een 3—0 nederlaag op zak. De wedstrijd zelf was in genen dele eenzijdig. Maar de insiders wisten het reeds; het vertrek van onze backs heeft een probleem geschapen, dat nog niet zo direct is opgelost. Overigens voldeed het elftal aan redelijke eisen en was bijvoorbeeld de solo-actie van onze gloednieuwe middenvoor Bouwhuis met succes bekroond, hoe licht had de uit slag dan anders kunnen uitvallen. De proefwedstrijd tegen de collega afvallers Robur et Velocitas doet ons inmiddels beter hopen. De 7—4 over winning duidt tenminste op een schot- vaardige voorhoede. Omzetting. Op verzoek van de Koninklijke H.F.C. was de eerste dag begonnen met de wed strijd van deze club tegen D.W.V. Cricket stelde nog zijn eisen en het H.F.C.-Bestuur was dan ook zo overtuigd van een nederlaag, dat reeds toebereid selen werden getroffen voor een oefen wedstrijd tegen een der andere verliezers. De wedstrijd eindigde echter in 4—4 en Hein Winter wist met de strafschoppen beter raad dan zijn geelzwarte tegenstan der. Zeeburgia. Het jeugdige elftal van deze withemden liet een uitstekende indruk bij de kijkers achter. Van deze jongens zullen wij in de competitie zeker horen, dachten wë. Het elftal is in staat een bijzonder hoog tempo te spelen en overklaste daarmede Robur in de eerste helft dan ook geheel. Bij een 3—0 voorsprong werd echter een versnel ling teruggeschakeld. En dat was er de oorzaak van, dat het vertoonde veel in kwaliteit verminderde. Tenslotte werd met 3—1 de zekerheid verkregen, dat men de volgende week weer mocht komen. De laatste wedstrijd D.C.G.Frisia werd door onze stadgenoten met 3—1 gewon nen en zo traden, op gezag van de echt genote van onze secretaris, Mevrouw Van Teunenbroek, de elf*"llen van Zee burgia tegen U.V.V. en D.C.G. tegen H.F.C. aan. Grappig genoeg eindigde ook de eerste wedstrijd van deze dag in 4—4. Middenvoor Van Ede van U.V.V. benutte alle zes benodigde penalties en zijn elf tal mocht 's middags D.C.G. gaan bekam- pen_ met het U reeds bekende resultaat. Bezoek. Ons tournooi mocht zich in redelijke belangstelling verheugen. Op de eerste dag passeerden 1000 mensen onze loket ten. De vele regen van de tweede dag werd door 800 man publiek getrotseerd. Het verheugt het A.F.C.-Bestuur te heb ben mogen bemerken, dat van Bonds- en Gemeentezijde zoveel interesse voor ons tournooi bestaat. Wij mochten begroeten Burgemeester Van Hall, Bondsvoorzitter Schroder, Voorzitter van District Am sterdam de Heer Jaspers. Aardig was ook, dat Herman Schepen als bestuurs- afgevaardigde van H.B.S. acte de présence gaf. Leiding. De Heren Kramer en Wille leidden op de eerste dag. Voor de tweede dag moest wegens ziekte van de Heer Wille plotse ling een beroep worden gedaan op de Heer Bonneveld, die hieraan direct ge hoor gaf. Bij zijn sluitingswoord dankte voorzitter Kappelhoff de beide Heren. Vele anderen hoorden eveneens dank aan hun adres. Vooral de spontane mede werking van de Gymnastiekvereniging Simson werd op hoge prijs gesteld. Jam mer was, dat het weer enigszins roet in het eten heeft geworpen. Toen de dames aan bod kwamen brak de zon echter door. Vanzelfsprekend oogstte het werk van deze meisjes, dat wel een zeer groot contrast is met het door ons wekelijks aanschouwde, bijzonder veel bijval. De 19e hole. Met deze van de golfsport gepikte term willen we aangeven, dat het ook, na de prijsuitreiking> bijzonder goed toeven was op A.F.C De nog late aanwezigheid van (veel) H.F.C.-ers, (veel) H.B.S.-ers en (weinig) A.F.C.-ers staat daar borg voor, nietwaar? Na een laatste inspectie van de on brandbare tribune is ieder zijns weegs gegaan. Volgend jaar krijgen we dan het 39ste bedrijf van dit grootse evenement te zien. Dan hopen we U allen weer te begroeten. J. T. S. is geen engel, jasses nee. Hij is alleen maar mens. Hij drinkt z'n borrel, soms wel twee. Toch slank nog is 's mans pens. Eerst denk je, bleu is deze man. Vergis u niet, 't is schijn. Laat niet over zich lopen kan zelfs ongemak'lijk zijn. Lijdt geen gemak'lijk leven, want hij leidt en dus hij lijdt. Doch vindt voor hen en da's frappant die lijdend zijn steeds tijd. Dat is de reden da'k de vent in 't zonnetje hier zet. Niet elk die leidt, beidt fop z'n krent zijn tijd „gebeid" aan 'n bed 11. S. LE MARCHÉ. m Vertegenwoordiger: H. SMIT Middenweg 22 3 Tel (0 20) 5 13 69 Amsterdam

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 2