A. 13. C. A. C. C. Prinses Beatrix Poliofonds (Dames- en hterenschoenen Bequnstiqinq van onze aóvepteeRóecs, houöt öe schakel in stanö Nu de dag nadert, dat het nieuwe sei zoen gaat beginnen, is het eindbe drag van de opbrengst van de georgani seerde welpentoernooien in Nederland zo langzamerhand bekend. Verschillen de evenementen zijn pas in de maanden juni en juli georganiseerd, waardoor de stortingen van de kleine en grote bedra gen later binnen kwamen dan wij had den verwacht. Het uiteindelijke resultaat van 18.441.43 is voor de insiders een teleurstelling, vooral als men nagaat, dat de grote steden een bedrag van ruim 13.000— bijeen hebben gebracht. Een eventueel volgende actie zal op een andere leest moeten worden geschoeid, maar het is het comité, dat hierin zal moeten beslissen. Dezer dagen zal dit bedrag op een symbolische manier wor den overhandigd' aan de voorzitter van het Prinses Beatrix-Poliofonds, Mr. Klaaszens. De officiële eindafrekening zal te zij ner tijd worden gepubliceerd, o.a. met onze opbrengst van 1044.25, waarvoor de medewerkenden nog hartelijk wor den bedankt. Gironummer van de 2e penningmeester is 241002 Nog enkele weken en het honkbalsei zoen 1960 behoort tot het verleden. Een seizoen waarvan gehoopt werd, dat ten eerste het hoogste negental de hoofdklasse zou bereiken, ten tweede dat de degradatie van het tweede team Marshall Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 naar de derde klasse gecompenseerd zou worden door een promotie en op de laatste plaats dat het derde negental zich in de derde klasse zou haijdhaven. Zoals het zich echter momenteel laat aanzien, is het nog helemaal niet ze ker, dat deze drie wensen in vervul ling gaan. Misstap. Het eerste negental, dat alleen aan Ajax, H.C.K. en Neptunus winst moest afstaan, leek aanvankelijk een goede kans te hebben dit seizoen met de bo venste plaats af te sluiten. Een 7—7- gelijkspel tegen Sportclub Haarlem deed deze kans echter tot het minimum ver kleinen. Mede-candidaat EDO profi teerde van deze misstap en bezit mo menteel de gunstigste papieren. Welis waar staat nog een duel tegen EDO op het programma, doch al zouden wij deze wedstrijd winnen dan heeft EDO toch nog een verliespunt minder dan wij. De Haarlemmers mogen zich dan kampioen en dus hoofdklasser noemen. Protest toegewezen. Lange tijd heeft het tweede team een ruime kans gehad om rechtstreeks op het kampioenschap van de derde klasse af te stevenen. Enkele onver wachte nederlagen volgden echter, waardoor De Geuzen met eén punt voorsprong op de bovenste plaats kwam. Door toewijzing van ons protest moest de verloren wedstrijd tegen Animo worden overgespeeld. Door een op de valreep behaald gelijkspel (8—8) werd nu bereikt, dat tegen De Geuzen een beslissingswedstrijd op het programma staat. Zorgenkindje. Het zorgenkindje van het kiescollege is dit jaar wel het derde negental. Slechts twee wedstrijden werden met de volle winst afgesloten, n.l. tegen TIW 2 en THOR 2. Tesamen met THOR 2 fungeert het derde team als „rode lan taarndrager". Ook hier zal de enige nog te spelen wedstrijd, n.l. tegen '1 HOR 2, de beslissing moeten brengen. Het laagste en vierde seniorenteam, dat voor een deel uit debutanten be staat, won drie keer en verdeelde een keer de punten. Een vijfde plaats met een totaal van zeven punten vormt het resultaat. Twee beslissingswedstrijden. Met, op dit moment, twee belangrijke beslissingswedstrijden voor de boeg, is de spanning dus nog volop aanwezig. Zal het tweede negental na de wedstrijd tegen Geuzen de kampioensvlag kunnen hijsen? Zullen de A.B.C.-ers van het der de team over T.H.O.R. zegevieren en zich zodoende voor degradatie veilig stel len? Zal misschien E.D.O. nog enkele steekjes laten vallend Allemaal vragen, die over luttele weken beantwoord zullen zijn, doch die de finale van dit honk. balseizoen bijzonder spannend doen zijn. HANS DE BIE. Het optreden der cricketclub wordt dit jaar gekenmerkt door wisselend suc ces. Het le elftal heeft het gehele sei zoen op een der vier bovenste plaatsen gebivakkeerd en met dat resultaat mag men, gezien het fiasco van 1959, zeker tevreden zijn. De heldendaad van het seizoen was natuurlijk het aan de kant kegelen van de Haagse 1 voor 52 runs op 19 juni. Helaas kon onze aanval in de daarop volgende match tegen Hermes-D.V.S. geen vat krijgen op de batsmen want voor het verlies van slechts 2 wickets brachten de Schiedammers 180 runs in de boeken. Op dit moment is de strijd om de titel nog in volle gang. Theoretisch kan er nog van alles gebeuren; ook A.C.C. is nog in de running alhoewel Rood Sc Wit de beste papieren heeft. Het tweede. Ook A.C.C. 2 zweeft in het midden van de ranglijst. Een fraaie overwinning werd geboekt tegen S.C.H.C. waar nu eens niet de tijd werd uitgeprikt maar in een moorddadig tempo voor de runs werd gegaan. Frans Burger scoorde hier een century. Een week later leverde hij weer een topprestatie door in Deventer tegen U.D. 9 wickets te nemen voor 41 runs. Van Rood Wit 2 dat reeds hoog en breed kampioen is in de 2A-klasse werd verloren waarna op een forse over winning tegen Kampong (Kampong all out voor 37) twee draws volgden tegen resp. V.C.C en V.V.V. Opmerkelijke battingsuccessen boeken in dit elftal voorts Herman Schoordijk, Hans Schooneveldt en Ton de Haan. A.C.C. 3 bengelde lang onderaan, maar dit elftal van merendeels oude rotten blijkt er aan het eind van het seizoen beter in te komen. Een aantal draws (zeker niet in verloren positie) leverden punten op alsmede de onverwachte triomf op runner-up Quick-N. Opmerkelijk is dat de fieldingpresta- ties in dit team, ongekende hoogten be reiken. Vooral A.F.C.'s voorzitter schijnt wondervangen te maken. Lof. Tot slot een woord van lof voor de jeugd die onder de naam A.C.C. 4 in het veld komt. Het team heeft nog reële kampioenskansen. Prettig is het dat bij na alle spelers nu en dan eens met een score van betekenis afkomen. Captain Gerrit de Boer spant de kroon met 105 runs tegen Rood Sc Wit 6. Ook de aan val is van behoorlijk kaliber, met de mi litairen Bob Woudstra en Jaap Frank fort als de scherpste schutters-. Bepaald een tegenvaller is dit jaar de zomer maar dat behoeven we U niet te vertellen. Twee zondagen verregen den finaal terwijl men op diverse an dere dagen niet voor zijn plezier naar het cricketveld behoefde te gaan. Hopelijk volgend jaar weer een echte zomer. M. M. DE BRUIN. 3

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 3