mimi Van de brug P S aan Redacteur: J.Tj. Steensma 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O. J. v.d. Heul. Holbemakade 1 15 3. Amsterdam-Z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-W. 39e Jaargang Augustus 1960 N°- 1 dig bij A.F.C. thuis zullen voelen. Aan oude èn nieuwe leden de opwekking om het A.F.C.-leven zo intensief mogelijk te volgen. Niet alleen de zestig of zeven tig man die er altijd zijn, maar ook de vele andere honderden vormen tezamen onze vereniging. Kom als lid of donateur bij de wedstrijden op ons veld, niet al leen bij het eerste, maar ook bij de lagere elftallen en bij de jeugd. Ga mee bij uitwedstrijden, bezoek trainings, en clubavonden. Uw aanwezigheid zal de spelers inspireren tot extra activiteit. Onze nieuwe trainer, Gé van Dijk, legt 1 de nadruk op tempo. Verhoogt U het tempo van Uw medeleven met Uw club, I door meer belangstelling en grotere acti. viteit te tonen. En wat de spelers betreft, tempo is de basis die zal leiden tot overwinningen. Om een hoog tempo te spelen, is tech niek nodig en een goede conditie. Wij rekenen er op, dat alle spelers zoveel mogelijk aan de training zullen deelne men, niet alleen aan het begin van het seizoen, maar gedurende de gehele com petitie. Willen wij A.F.C. brengen waar het thuishoort, dan dient elke speler, van groot tot klein, zich extra in te spannen. Laat de buitenwereld zien dat A.F.C. leeft en heilig van plan is in de amateurvoetbalwereld een belangrijke plaats te blijven innemen en die posi tie gestadig te verbeteren. Nog. steeds is ons doel: A.F.C. in de eerste klasse, met drie reserve-elftallen resp. in de Res. lste, 2de en 3de klasse niet verwezen lijkt. Maar het kan en het móet. Dus nogmaals: tempo, tempo, meer belang, stelling en grotere activiteit. Richtlijnen seizoen 1960/61. De diverse elftalcommissies zijn reeds weken druk in de weer en in overleg Uit is de Schakel die komt binden Canada vertrokken; namens de gehele A.F.C. wens ik hem en zijn gezin nog maals veel succes in het nieuwe vader land. De heer G. van Dijk heeft de trai ning op zich genomen. Wij wensen hem druk bezochte trainingsavonden en veel succes in A.F.C. Wat spelers betreft zijn er vooral in de hogere regionen nog al wat mutaties. Hans Lenz gaat varen en wij moeten hem dus node missen in het eerste elf tal. Hans, wij danken je (voorlopig) voor hetgeen je op het groene veld voor je club hebt gepresteerd en wensen je in je carrière een even snelle promotie toe als je bij A.F.C. hebt gehad. Harry Smit zal door verhuizing naar het Zuiden des lands evenmin meer beschikbaar zijn. Al hielden wij soms ons hart vast als Flarry met de bal op de doellijn jongleerde, ook zijn vertrek is een groot gemis in èn buiten het veld, waar Harry als het no dig was met een enkel woord de stem ming er weer in kon brengen. Ook Har ry wensen wij het allerbeste in zijn nieu we positie. Rudy Vondeling heeft beslo ten semi-prof te worden en tekende een contract bij Sportclub Enschede. Jammer Rudy, wij hadden je graag bij ons ge houden, maar wensen je natuurlijk veel succes toe. Joop I.ink tenslotte is naar Nijmegen verhuisd en ook deze bijzonder prettige speler moeten wij dus missen. Gelukkig is het niet alles verlies wat de klok slaat, diverse anderen traden als lid tot onze club toe, o.a. W. Bouwhuis (ex-Haarlem), R. Hoogendoorn en J. Hazevoet (ex-R.C.H.l en J. F. Stap (ex- R.K.A.V.I.C.). Alle nieuwe leden, ook de niet genoemden, heten wij hartelijk welkom èn wij hopen dat zij zich spoe- fndien U zoals on dergetekende de MahT vakantie nog voor de boeg hebt het moeilijk te geloven - dat na terugkomst 'SB'' §rf~de voetbal al weer aan het rollen is. Na dit zomertje, gk waarin ons als bij vergissing maar een enkele warme dag werd toebedeeld wie zei er ook weer dat we dertig jaar lang mooie zomers zouden houden? heeft de winter wel wat aan ons goed te maken. En als met dat goedmaken toch ergens begonnen moet worden, laat het dan bij A.F.C. zijn! Bij het A.R.O.L.-toernooi treffen wij naast vele oude getrouwen, als nieuwe deelnemer de Amsterdamse eersteklasser D.C.G., die wij een speciaal woord van welkom toeroepen, in het ver trouwen, dat ook zij spoedig gegrepen zullen worden door de speciale sfeer die de strijd om de A.R.O.L.-beker altijd kenmerkt. Aangezien ik door verblijf bui tenslands de eerste A.R.O.L.-dag niet zal kunnen meemaken, wens ik alle deel nemers een prettig en sportief toernooi toe, waarin de sterkste moge zegevieren. Het komende seizoen. Naast de oudgedienden in de E. C„ Cor Kerker en Tonny van der Valk, be groeten wij Frans Fleineman in deze com missie, die de plaats inneemt van Jaap van Nek, die door zeer drukke werk zaamheden heeft moeten bedanken. Onze oud-trainer van Dam is eind juli naar

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 1