c Van de brug Dit is de Scfutkei die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. 38e Jaargang Redacteur: J.Tj. Steensma 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 1 15 3. Amsterdam-Z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-W. Juni 1960 No. 1 1 \e jaarvergadering werd ditmaal be zocht door een 70-tal leden. Na het ope- ningswoord werden de junioren A 2 met hun leider, de heer Nesenberend, gehul digd naar aanleiding ran het door hen be haalde kampioen schap. Een aardig moment was toen daarna de heer N. Kalsbeek met zijn B-I junioren de door dit elftal gewonnen prijzen aan het bestuur kwam aanbieden. Het was een indrukwekkend aantal, ik geloof niet dat een der jongens met lege 'handen kwam! lleze knapen hadden dan ook in niet minder dan drie toernooien de eerste prijs behaald, n.l. bij Quick Den Haag. DAV.V. en bij ons eigen toernooi. Na enkele minder belangrijke dingen kwam vervolgens de bekrachtiging van het ere lidmaatschap van onze secre taris, de heer E.W. van Teunenbroek aan de orde. Dit geschiedde middels een geluidsband, door de heer S. de Boer opgenomen tijdens ons jaardiner. Luid applaus bekrachtigde de benoeming, waarna ons jongste erelid woorden van dank sprak. Het jaarverslag van de secre taris, ditmaal samengesteld door Gerard van Poorten, deed in uitvoerigheid en accuratesse niet onder voor vroegeic vei- slagen, waarvoor Gerard dank verdiende en die dan ook kreeg. De penningmeester kon een optimistischer geluid laten ho ren dan vorige malen al is het aan de poolopbrengst te danken dat met een voordelig saldo kon worden afgesloten. Indien ieder lid zijn contributie op tijd had voldaan, had zelfs de gehele pool opbrengst bestemd kunnen worden voor de kosten verbonden aan de verhuizing naar het nieuwe complex. Naast een af keuring voor de incorrecte houding der nalatigen, past een woord van hartelijke dank aan de deelnemers aan de voetbal pool, terwijl onze zeer speciale dank uit gaat naar de heren Bonkink en Bos voor de zeer vlotte èn accurate manier waar op zij de pooladministratie voerden. Bij de Bestuursverkiezing werd met aller in stemming de heer H. O. van Rijn 2de penningmeester i.p.v. de wegens drukke werkzaamheden aftredende Hank Pielage. Ook in de Elftalcommissie was een vaca ture wegens aftreden van de heer van Nek, die dit jaar heeft moeten woekeren met elk halfuurtje vrije tijd in een nooit aflatende poging om èn zijn zaak èn A.F.C. het volle pond te geven. In zijn plaats werd benoemd Frans Heineman, oud eerste elftalspeler. Wij wensen hem en de herkozen leden Cor Kerker en l onny v. d. Valk veel medewerking van de spelers èn veel succes toe in het ko mende seizoen. De subcommissie A en B werden geheel herkozen, terwijl in de Enquêtecommissie Hank Pielage de plaats van Otto van Rijn innam. Ook vanai deze plaats mijn gelukwensen aan alle herkozen en nieuw benoemde functiona rissen, alsmede mijn welgemeende dank voor hun bereidheid de club te dienen. Aan alle afgetredenen eveneens een woord van hartelijke dank voor al datgene wat zij voor A.F.G. deden. Onze Dochterclubs. Wij verheugen ons bijzonder in de suc cessen van de cricket- en van de honk balclub. Beiden willen niet voor elkaar onderdoen en bereikten gisteren de eerste plaats in hun afdeling. Bravo! De ernst en het enthousiasme waarmede zowel de honkballers als de cricketers zaterdag en zondag hun sportieve strijd tot een goed einde brachten deden weldadig aan. Vooral A.C.C. leverde een prachtige prestatie door de Grote Haagse een ge voelige nederlaag-toe te brengen. Het zal wel heel wat jaren geleden zijn dat H.C.C. zich voor slechts 52 runs aan de kant liet zetten. Ook al mag dan niet onvermeld blijven dat de Haagse vier invallers telde, w.o. prominente bats. Maar de Haagse aanval was wèl compleet en daarop werden dan toch maar meer dan 200 runs gescoord voor 9 wickets! Hadden de cricketers dus zondag j.l. hun big match, de hon/Jballers gaan die zaterdag a.s tegemoet tegen Ajax. Ook hun zij goed succes toegewenst. Gesloten seizoen. Hebben wij dit jaar bij wijze van uit zondering i.v.m. oude relaties en ver plichtingen nog wel eens toestemming verleend aan A.F.C. elftallen om deel te nemen aan toernooien e.d. na 15 mei, volgend jaar zullen wij ingevolge be stuursbesluit het gesloten seizoen van 15 mei tot 15 augustus strikt handhaven. Die tijd behoort o.i. voor de zomersporten gereserveerd te worden. H. ten Houten /.eer tot ons leedwezen vernemen wij eerst thans, dat enkele weken geleden is overleden de heer Han ten Houten, voor de oudere A.F.C.'ers een bekende figuur, die in hoog aanzien stond. In dé tien- en twintigerjaren was hij een trouw en zeer belangstellend lid. Moge hij in vrede rusten. G. H. H. KAPPELHOFF.

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 1