s Resultaten v/an de groene velden BequnstiqiriQ van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Vierde Verslagmaand van het seizoen, waarin we 65 zijn geworden. Olijkbaar delen de aanvoerders in mijn -*-* tekort aan werkelijke football-stuff, want ik mocht slechts van enige (ze waren wel niet allemaal uitgenodigd) wat horen. De toch ingevallen winter en onze feesten deden ons onze gedachten meer bepalen bij de administratieve en hier en daar bacchanale kant van het ver enigingsleven. Het eerste verloor van V.V.A. en van Hercules (gezamenlijke doelcijfers 0 voor en 10 tegen) maar vond tegen Vrienden schaar de weg terug en won met 1—0. Onze mannen Lenz en Smit maakten in deze wedstrijd hun rentree na hun bles sure. Gelukgewenst. Het vierde is nu na de misstappen van het derde ons enige kanspaard gebleven. Fred, zet hem op en breng dat elftal weer in de oude, mij persoonlijk ook zo bekende omgeving. De overige elftallen spelen met wis selend succes. Van de captain van het achtste willen we wel eens horen, hoe zijn team het heeft gemaakt. Overwin ningen ho maar, en pret voor elf, ge loof ik. /V HET KIELZOG VAN A.F.C. I De opmerkzame lezer zal het ex- cusez le cliché ongetwijfeld niét ont gaan zijn, dat in de vorige Schakel-editie het gebruikelijke artikeltje over de be levenissen van het tweede ontbrak. Tegenover onze redacteur heb ik dit ontbreken volledig kunnen maskeren ach ter het zeer in zwang zijnde en als zo danig steeds geaccepteerde Itijdgebrek- motief. Edoch, voor sommige insiders heb ik niet kunnen verbergen dat de minder goede resultaten van ons team een rem mende invloed hebben gehad op mijn drang tot schrijven. Ik had mij dit seizoen zo heel anders voorgesteld. En al waren de laatste wed strijden veel beter dan alle voorgaande speciaal de wedstrijd tegen koploper D.W.S.A. was in meer dan één opzicht een verkwikking voor onze trouwe sup porters toch is voor dit seizoen voor ons dè kans verkeken. Jammer, want het is mijn vaste overtuiging, die gestaafd kan worden door tal van praktijkvoor beelden in andere verenigingen, dat eerst dan met succes op een kampioenschap van ons hoogste team kan worden aan gestuurd als het krachtsverschil tussen de spelers van de 3 hoogste elftallen ten aanzien van hun voetbalcapaciteiten tot kleinere proporties is teruggebracht, heL- geen alleen bereikt kan worden door promoties van II en III. Zolang de lift van ambitieuze spelers naar A.F.C. I maar matig bezet is geloof ik alle prijzens waardige pogingen ten spijt niet in een kampioenschap van onze fakkeldra gers. Na deze met de oorspronkelijke be doeling waaraan ik het voorrecht ont leen hier te mogen schrijven niets uitstaande zijsprong keer ik weer haastig terug naar mijn uitgangspunt: het dooi de opdringende Koning Winter wel heel magere wedstrijdoverzicht, dat niettemin een goede weerspiegeling geeft van de stijgende lijn waarlangs de resultaten van ons team zich bewegen. De onder- volgende uitslagen spreken in dit ver band hun eigen taal: Volewijckers III—A.F.C. II 3—4 A.F.C. 1I-D.W.S. A III 2-2 A.F.C. II-O.S.V. II 6-1 Wij zijn, mede door het plotseling her stel van de laagstgeplaatste verenigingen (W'meer en R.K.A.V.I.C.) in onze afde ling nog niet veilig, doch gezien het spel van de laatste weken heb ik goede hoop, dat wij ook na de ijspret nog een behoor lijk aantal punten zullen vergaren uit de resterende wedstrijden. LODI JOUNG. Verlies alsof U het prettig vindt, win alsof U niets anders verwachtte." Het is er dan toch van gekomen. Het achtste heeft zijn eerste wedstrijd gewon nen. De 15e november zal in de A.F.C.- geschiedenis over het seizoen 1959—1960 bekend staan als de dag van de Ie (en tot nog toe enige) overwinning van Uw achtste. Met 1—0 werd The Unity 3 bij ons op het 2e veld verslagen. Weliswaar was het maar een benauwde zege, maar het „overwinningszoet" smaakte er niet minder lekker om. Dat dit toch wel een belangrijk wapen feit was, bleek uit de A.F.C—Schakel, die vrijdags daarop verscheen en waarin onze Voorzitter in zijn maandelijkse bij drage „Van de Brug'' van dit feit mel ding maakte. Uw achtste was hierdoor zeer vereerd. Bovendien is er sinds mijn vorige im pressies (van een simpele ziel) in het oktober nummer in het doelgemiddelde een lichte vooruitgang te bespeuren. Konden wij ons eerst na vier wedstrijden op een veertigtal doelpunten tegen be roemen; thans na twaalf wedstrijden slechts 85. Met onze schotvaardigheid wilde het nog niet zo goed, want het aantal om arbitrale redenen afgekeurde doelpunten buiten beschouwing gelaten, werd in de laatste acht wedstrijden acht keer de vijandelijke doelman gepasseerd. Voor de statistiek zullen wij nog even de gespeelde wedstrijden de revue laten passeren. Op 18 oktober traden wij op eigen bodem tegen J.H.K. 5 aan. Met een fikse 11 1 nederlaaag op zak bestelden wij die avond ons biertje. De volgende week was er in heel Amsterdam één voet balwedstrijd afgelast wegens een fout en dat was nu net het veld van Rivalen, waarop Uw achtste moest aantreden te gen de club van die naam. Ook de volgende week konden wij niet laten zien, dat ons team uit elf „voet ballers" bestond en pas op 8 november moesten wij weer spelen en wel tegen Schinkelhaven thuis; dit werd opnieuw een nederlaag 8—0. Deze wedstrijd stonden wij weer dooi de bekende samenloop van omstandig heden met 9 man. Junioren Flip Engel en Frans den Dekker waren echter bereid om het achtste te completeren, nadat ze zelf al een wedstrijd hadden gespeeld. Hartelijk dank. jongens. De week daarop was onze feestdag met een overwinning, waarvan ik U boven reeds verhaalde. Nog zien wij de ver heugde en ongelovige gezichten van de Sub-Commissie-A-heren. Rivalen 2, waarschijnlijk niet bekend met, maar zeker niet onder de indruk van deze enerverende prestatie, liet de week daarop niet met zich spotten en stuurde ons met een 9—2 nederlaag naar huis. Dat de nederlagen tegen Ahrends 4 en J.H.K. 5, resp. met 5—1 en 5—2 geen indruk maakten, zult U kunnen begrij pen. Vermelding verdient nog het feit, dat Junior Dick van de Elsaker, nadat hij bij de wedstrijd A.F.C.—H.M.S. was weggehaald, bereid was de opengevallen plaats van onze geblesseerde linksbuiten in te nemen. Op de zondag na de Kerstdagen en de A.F.C.-Kienavond moesten wij met het team aantreden in het landelijke Boven kerk tegen Roda'^3 5. Om dit gebeuren te verhogen met een feestelijke autoritje naar genoemde plaats "aren 3 leden van de Commissie als leider (ik hoop maar dat de Heer Meyer niet zet „Lijder") aangewezen, terwijl het wekelijkse bulletin vermeldde, dat de sub-leiders nog aangewezen zouden worden. Ondanks dit alles werd het een 2—0 nederlaag. Opnieuw stonden we weer met 9 man, maar de Junioren Wijnie Biickert, Hans de Geus en Oei Ing Ie waren echter zo bereidwillig om het achtste volledig te laten verschijnen. Hartelijk dank hiervoor. De week daar op moesten wij naar R.A.P. 5. Dat wij met 5—1 in een prettige wedstrijd ver loren is geen bijzonderheid, maar dat we volledig en nog met 3 reserves waren is wel een zeldzaamheid. Zoals U ziet is dit niet bepaald groot nieuws, doch in ieder geval beter dan de vorige keer. Het nieuwe jaar is net begonnen. Misschien dat Uw achtste nog wel voor een voorjaarsverrassing zal zorgen. Doch hierover hopenlijk later meer. JOH AN. p.s. Heren van het achtste, U zorgt er toch wel voor, dat ons team op de a.s. feestavond in C-arlton op 13 februari goed vertegenwoordigd is!!!!! de Italiaanse keuken imp. gebr. plieger heerlen, amsterdam 3

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 3