poolt allen mee, het is voor a.f.c. delen door middel van het volgende lied, op de wijs van: Mausie (uit Viktoria und ihr Husar). I. T. De rood-zwarte band blijft ons steeds binden Wij zijn voor een pretje wel te vinden! P. Daarin hebben wij een renommee Dat's de faam van onze A.F.C. Wij zeggen: Refrein: A.F.C., lach je zorgen weg Benut je tijd Voor vrolijkheid! Heb je veine of heb je pech Wat ik je zeg: blijf altijd lachen! Doe maar gezellig aan de sport En als gewonnen wordt Nou danleve de lol! A.F.C. lach je zorgen weg, Steeds met overleg, Bij vreugd' of pech! ii. P. In een hoekje zitten ze te gnuiven Zoeken een motief om weer te fuiven! T. En ze heffen steeds hun glaasje op; Want dat spul drink je niet uit een kop! Wij zeggen: Refrein: Het derde refrein werd door Steensma op de piano gespeeld, terwijl Nel en Thom alleen nog maar kon den lachen. Er kwam bijna geen verstaanbaar woord meer uit. Zulk lachen werkt nu eenmaal aanstekelijk, zodat het hele clubhuis daverde op zijn balken. Na dit nieuwe hoogtepunt was het duidelijk, dat de wens naar het einde ging. De beide voordrachtkunste naars Jaap a Cohen en Mevrouw Tonny a Cohen, daar bij gesteund door hun dochter Ems hadden ons een klein uur bezig gehouden. Maar toch gaan ze nog even door: P. Er zijn weer veel getrouwd, er zijn veel kindertjes [geboren. T. Het één hangt met het ander saam, dat is een [wisselwerking! P Al is 't een germanisme Tom, heb dank voor de [bemerking! T. Helaas zijn er ons ook heel veel in 't laatste [jaar ontvallen; Sta even op: herdenken wij die vrienden met [ons allen! Staande herdenken de aanwezigen de A.F.C. ontvallen leden. P. We hebben hooplijk, lieve Tom, vandaag niet [veel vergeten, Ik wil niet graag, in zo een wens, hier met twee [maten meten! T Ja, wacht het dagelijks bestuur is thans [compleet absent Maar zo je weet- is hun verblijfplaats algemeen [bekend! Jo Hurwits en Henk Kappelhoff zijn naar de [wintersport, Wqar ijverig de grote sla(l)om ferm beoefend [wordt! Helaas, is Wim van Teunenbroek deez Nieuw jaarsdag niet thuis Hij moet in observatie, nog wel in een ziekenhuis. Kom gauw terug mijn beste Wim, we leven [met je mee We hopen je weer snel te zien bij ons in A.F.C.! De andere oestuurders recipiëren dus vandaag En onze complimenten ontvangen ze dus graag! De gebeurtenissen in 1959 waren aldus behandeld en nu kon na de gebruikelijke vier windstreken buigin gen worden overgegaan naar de toekomst. P. We wensen ons geacht bestuur: gezondheid, wijs [beleid Opdat de good old A.F.C. dit jaar weer goed [gedijt. T. Voor de E.C. een goeie greep als wij straks weer [beginnen. Een team dat niet verliezen kan maar altijd [moet gaan winnen! P De voetballers in 't algemeen: steeds een sportieve [strijd; Eén goede, grote vriendenschaar, gespeend van [haat en nijd! T. Voor onze Schakel-redacteur: (je weet wat er [aan schort Een bende prachtcopie en dit jaar nu geen tekort P. De andere commissies wens 'k moed en vlijt bij ['t werk— Dat maakt de club gezond en daardoor ijzersterk! T. 'k Wens Henne met z'n mannen, omdat zij het [eerste zijn, Een tijd van louter rozegeur en enkel zonneschijn' P. De ereleden wensen wij: een lang gelukkig leven, Zodat ze hun versta?idige adviezen kunnen geven! T. De zieken: goede beterschap en snel geheel genezen, Opdat ge, in Uw A.F.C. weer gauw terug mag [wezen! P. Ben Bonkink, Arnold Bos, we wensen jullie [bij de pool; Toucheer maar heel veel dubbeltjes al voor het [goede doel! T. En voor de propaganda mensen, je begrijpt het [wel: Een uitverkochte zaal straks in 't Carlton Hotel! Samen: En alle leden met elkaar Veel heil en zegen in 't nieuwe jaar! Besluit Dadelijk na deze woorden ruiste een weldadig hand geklap naar de besmookte dakspanten van ons club huis, dat op dagen als deze een veilige haven biedt. Doordat het dagelijkse bestuur, zoals reeds in de Wens gezegd, in zijn geheel afwezig was en vice-voor- zitter Steensma zijn werk aan het klavier had te doen, sprak 2e penningmeester Hank Pielage het uitvoeren de kwartet toe. In buitengewoon enthousiaste bewoor dingen schilderde hij de dank van A.F.C., welke schil dering hij namens het Bestuur vergezeld liet gaan van iets stoffelijks. En zo was het einde van deze manifestatie weer daar. J. T. S. 16

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 16