poolt allen mee, het is voor a.p.c. De Pers- en Propagandacommissie organiseerde het jaarfeest in het Minervapaviljoen, tijdens hetwelk door het journalistencabaret „Persvers" werd opgetre den. De avond eindigde met een fikse financiële strop voor A.F.C. en Nel en Thom filosofeerden daarover aldus: P. Toch is Aafcee geen fuif club meer, zoals die [avond bleek De organisatoren lieten ze vies in de steek! Trouwens ook nieuwjaarsdag was 't niet zo [vol als and're jaren Terwijl op A.F.C.'s oudjaar, een handvol mensen [waren! T. De ouwe trouwe kern geeft nog wel acte de [présence Maar dat is niets voor onze jongelui van thans! Komt 't door de televisie dat ze stroef zijn en [zo stug? Wel nee 't bezoek op clubavonden loopt ook [steeds terug! En dat is op een maandag en dan werkt de [beeldbuis nooit P. Wat denk je van het duimkruid? Als je't daar [nu eens op gooit! Die avonden die kosten onze jongeren te veel! T. Wat jij toch voor een hoofd hebt: 't is gewoonweg [krimmeneel! Nee, werk'lijk waar, ik meen het, 't moet natuurlijk [zoiets zijn. Nu wacht ik maar met spanning op het [aanstaande festijn! Bij 't 65-jarig bestaan zullen ze niet mankeren De propaganda-jongens zullen het nog één keer [proberen. Dan worden belangrijke verjaardagen en jubilea ge memoreerd. Ons erelid Jo Nestelroij heeft Abraham gezien; Gerard van Nigtevegt was 40 jaar bij Heineken's Brouwerij; Leo Horn vergat ook zijn vele vrienden niet bij zijn scheidsrechtersjubileum en A.C.C. vierde op 5 maart weer haar verjaardag. Met de a.s. feestavond op 13 februari in het zicht werden we getuigen van het volgende gesprekje: P. 'k Moet ook een nieuwe jurk, hoor Tom, als wij [straks lustrum houen! T Je hebt toch die van 't vorig jaar? P. Daar kan 'k niet meer mee lopen! Ik moet met februari absoluut een nieuwe kopen! T lk heb mijn smoking laat eens zien zowat [mijn hele leven! P. Dan heb je geld genoeg bespaard, om mij een jurk te geven! Kom man, wees nou niet krenterig je wil toch [met me pronken? Dan wordt er maar, voor mijn pleizier, wat [minder opgedronken! T. 'k Zal wel eens zien je weet het Nel 't zijn [moeielijke tijden In elk geval, ik heb geen trek, om daarvoor dorst [te lijden. Nee, nee, ik laat de jongens vast niet in de steek lk heb mijn borrel nodig na een wedstrijd ied're [week! Verliezen ze dan moet ik mijn verdriet beslist [verdrinken! En als ze winnen moet ik toch op onze kaerels [klinken! P Je bent een trouw supporter Tom, van jouw [geliefd Aafcee; De wedstrijd thuis ben je present en uit, dan [ga je mee! Ik wil op deze nieuwjaarsdag nou niet gaan [zedepreken Maar eigenlijk moet nooit iemand bij A.F.C. [ontbreken. En in de hoop dat iedereen in vuur en vlam [zal raken, Willen we, in een vrolijk lied hier propaganda [maken! En dat lied, dat werd gezongen op de wijs van Una Marcia in Fa ging als volgt: I. T. In d'afdeling van A.F.C. Zijn Amsterdamse clubs. Speelt ze dan uit dan gaan we meestal Met de hele bubs! P. Maar als zij naar buiten mot Gaat dat dikwijls niet vlot! Refrein: Ga met A.F.C., ga met A.F.C. Bij de uitwedstrijden mee! 't Is gezellig en zo knus, Met z'n allen in de bus! Ga met A.F.C., ga met A.F.C. Bij de uitwedstrijden mee Mensen grijp je kans Door zo'n stimulans Zijn de jongens veel meer mans! Steek z'een hart onder de riem, Yell maar voor het team! Ga met A.F.C., ga met A.F.C. Bij de uitwedstrijden mee! Weet je wat je nu moet doen? Schreeuw de jongens kampioen! II. T. Toch zijn er mensen die haast nooit Een wedstrijd overslaan! Hun eigen wagen laten ze Voor onze clubbus staan! P En Jo Hurwits in zijn sas: 't Spaart weer centen uit de kas! Refrein Na het enthousiaste applaus gingen Pieternel en Thomasvaer door met in bijna chronologische volgorde behandeling van: de oprichting van Stichting „Goed Genoeg" in het Apollo-Paviljoen; het prachtige jeugd- tournooi; het veteranentournooi in Middelburg; de narigheid met de clubavond in het home van „De Am- stel" en onze terukeer naar de Lyceum-Bar. Maar laat ik ons januai i-stelletje weer zelf het woord geven: P. 4 mei stonden we allemaal weer bij ons [monument De aanblik van die 'plechtigheid is ons zozeer [bekend. Henk Kappelhoff deed weer het woord, heel kalm [en ingetogen En menigeen pinkte daar weer de tranen uit de ogen. Toen zijn we kalm uiteen gegaan, door niemand [aangespoord 14

Schakels (clubbladen) | 1960 | | pagina 14