gsncdi lJAMES MEYER On dit et datjes TELEFOON 721833 APOLLOLAAN 109 A.F.C.-ers Herenhapsalon H. Steenstra poelt allen mee, het is voor a.f.e. reeds 4—1 was. Echt geen grootse ge deelten. Ik vraag me ook bij jullie af waar om!!! Jullie weten dat voetbal een team sport is, waarom dan niet te trachten in teamverband een wedstrijd tot een goed einde te brengen. Ik weet, dat daarvoor elf voetbalvrienden nodig zijn, en hoe mooier en sneller en vloeiender de com binaties zijn, des te meer ga je elkaar respecteren en ga je er toe over om el kaar te helpen, waardoor homogeniteit ontstaat. Dit, aangevuld met enthousias me moet resultaten opleveren. Dit com binatiespel, taktisch uitgevoerd, kan je je alleen eigen maken op de training, daar heb je gelegenheid dit in tempo te leren uitvoeren. Helaas, training komt bij sommige niet voor in hun woordenboek. Doch dit alleen brengt plezier in je sport, indien zo uitgevoerd, althans ge tracht 't op deze manier uit te voeren. E. VAN DAM. de italiaanse keuken imp. gebr. plieger heerlen, amsterdam Excuus. Uzult deze Schakel hier en daar wat gelardeerd vinden met oud nieuws. Dat is nieuws of eigenlijk ouds, omdat de ruimtebeperking (money is nu een maal the root van alle ellende) ons ver hinderde om alles een vorige maal op te nemen. Wij hopen, dat U er desondanks nog kennis van zult willen nemen. Klacht. Zoals U zich moet herinneren heeft Frans Heineman enige jaren in Bagdad doorgebracht. Tom Somers en Gerard Bur ger zochten hem daar wel eens op en moesten dan honderduit vertellen over A.F.C. Bij een van deze gelegenheden heeft Frans, die zijn hart aan de Zatten heeft verpand (hij speelt er ook al weer in) aan Gé enig geld ter hand gesteld om de Zatten een drankje aan te bieden. En wat doet Gé? Die besteedt het aan de veteranen. Up to you, captain. De Volewijckers. De spelers van het Zaterdagelftal lap pen onder elkaar een centje om de spe lers van de tegenpartij een biertje aan te kunnen bieden. Er wordt dan nog even genoeglijk gekletst. De Volewijckers begrijpen net als wij, best, waarom man nen van onze leeftijd nog voetbal spelen. De return-ontvangst in hun etablissement was groots. Jammer, dat we op een ge geven ogenblik buiten gezet werden. Groen-Witten, onze dank en we hopen weer op volgend jaar. Cees. Cees de Graaf brak enige tijd geleden tijdens de wedstrijd tegen Lijnden zijn sleutelbeen, gelukkig is hij al weer ge nezen. Dit ongeval op zichzelf is belang rijk genoeg om hier te vermelden. Bij zondere vermelding verdient de attentie van Lijnden, dat Cees een fruitmand zond. Cees sprak in zijn dankbriefje over „Sport verbroedert" en dat is juist. A.F.C.'s dank is voor Lijnden. Dank. Wies en Paul Meijer danken voor de grote belangstelling, die zij van A.F.C. hebben ondervonden bij hun huwelijk. Het bijzondere karakter van de dag werd daardoor nog extra onderstreept. T ruus. De moeder en echtgenote van resp. Rei- nier II en Reinier I had het na de heug lijke gebeurtenis niet direct zo best. Ge lukkig heeft alles zich ten goede gekeerd. Vandaar onze tweeledige gelukwensen. Met de zoon en het herstel. Publiciteit. A.F.C. dankt de redactie van Wiering's Weekbladen, die bijna elke week enig nieuws over de club opneemt. Jo Wij nand voerde de besprekingen daartoe en wellicht mogen we onder andere door deze publiciteit bogen op meer bezoe kers dan verleden jaar. Bewoners van Zuid, kijkt maar eens onder de kop „Nieuws van het Wandel wegfront." Trainingsfonds. Wij poneerden reeds eerder de stelling: A.F.C. moet van de liefde leven. En er blijkt brood in te zitten. Het door Siem AAN DE WELPEN EN JUNIOREN VAN A.F.C. Zoals jullie wellicht weten, ver liest de Ere-divisie club Volendam haast nooit op eigen terrein. De oorzaken? De Volendammers vechten van de eerste tot de laat ste minuut en ten tweede (de be langrijkste factor) het eigen pu bliek. Ja, het publiek moedigt de spelers aan en schreeuwt zich de kelen schor. Zodoende wint Volen dam. Als we nu eens afspreken, dat alle welpen en junioren bij de thuiswedstrijden bij elkaar gaan zitten en dan zullen we AFC I naar de overwinning schreeuwen. Maar we moeten wel afspreken wat we wel en wat we niet kun nen doen, kortweg we maken het niet te gek. Afgesproken? We blij ven te allen tijde sportief. Dus we zitten bij elkaar en onze strijdkreet luidt: WE HEBBEN EEN A WE HEBBEN EEN F WE HEBBEN EEN C A.F.C. Deze kreet is jullie waarschijn lijk goed bekend. Nou dan jongens, voor de eerstvolgende thuis-wedstrijd ver zamelen we ons om 10 voor 2 bij het scoringsbord, dan zullen we Henne Boskamp en zijn jongens eens wat laten horen. Jacques Kohier Jr. de Waal met medewerking van een paar beroepsbedelaars geleide trainingsfonds is daarvan een duidelijk bewijs. Momenteel lopen er drie acties. De actie „aansteker'' is reeds een succes en met het a.s. Sint-Nicolaas-feest voor de deur zal het bordje uitverkocht wel moeten worden aangeslagen. Ieder lid koopt er voor persoonlijk gebruik één en wij ver wachten, dat welpen en junioren hun fa milieleden zo'n aansteker ten geschenke zullen geven. Ze kosten 2,50 en zijn verkrijgbaar bij de Heer S. de Waal, Donarstraat 6 en aan het buffet in het clubhuis. Dan is er de actie „gasgeyser". Voor iedere rijksdaalder gestort op postgiro nummer 85086 doet men mee in een lote rij om dit nuttige en fraaie keukengerei. De geyser werd geschonken. Prospectus wordt U gaarne op aanvraag toegezonden ontmoeten elkaar nu bij V. Baerlestraat 160, Amsterdam-Z. tel. 794120 6

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 6