Kroonenburg De jeugd N. L. M. P. PLIEGER KEUKENS Woninginrichting Adviseurs voor: Kantoren Vergadersalen poolt Allen mee, het is voor a.p c. De Competitie. Ook ditmaal ben ik gedwongen U een over het algemeen negatief verslag te doen van de verrichtingen van onze Ju nioren. Geen van de Junioren B-elftallen heeft n.l. meer dan 50% van de op het spel staande punten bemachtigd. Sterker nog: 1 elftal heeft nog geen enkel punt en 2 elftallen kwamen nog niet verder dan 1 punt. Weliswaar zijn alle elftallen in vergelijking met vorig seizoen 1 klasse hoger ingedeeld, maar ons spel zou ook beslist sterker kunnen zijn dan toen. Speel met meer zelfvertrouwen, jongens. De meeste tegenstanders kunnen versla gen worden met: hard werken, niet-mop- peren en snel spel. Blijf na een afgesla gen aanval niet voor ons doel hangen doch sluit aan en pingel niet want slechts zelden komen daaruit goede situaties voort. Speciaal de Jun. B 1 stellen ons teleur, want het aantal winstpunten is beslist te gering. Het liep ook niet helemaal in het elftal, doch wij vertrouwen, dat dit na de wijzigingen en besprekingen zal ver beteren. De A 1 passen zich redelijk goed aan in de hoogste Amsterdamse Junioren afdeling. De A 2 blijven winnen en gaan fier aan de kop. Jammer dat A 3 1 wed strijd met 1—0 verspeelde, zodat Bl.Wit voorlopig alleen aan de leiding is geko men. Bij de returnmatch zullen wij hierin verandering moeten brengen! De A 4 kwa men nog slechts tweemaal (voor een ne derlaag) in het veld. Voor alle elftallen geldt: wij spelen een teamsport, hetgeen betekent dat wij el kander regelmatig in het spel moeten be trekken en moeten leren elkaar te waar deren en te verdragen. Enkele onaange name incidenten liggen achter ons. Laat een ieder goed onthouden, dat de leiding berust bij de scheidsrechter en buiten het veld bij de Jeugdcommissie, die streng zal toezien op de correcte houding tijdens de wedstrijden. Correct was het ook niet, dat het trai- ningsbezoek op de woensdag van Duits- land-Nederland praktisch nihil was. Hoe wel het trainingsbezoek niet verplicht is, dienen jullie te beseffen, dat het behoor lijk is tegenover de Heren, die zo vrien delijk zijn jullie te trainen en die er bij zo'n gelegenheid wél zijn, ook te trainen tijdens belangrijke wedstrijden of repor tages daarvan. Vind je dat echter belang rijker, deel dat de trainers dan vroegtij dig mede, dan kan de training geheel komen te vervallen. Ziekenboeg. Wegens grote toevloed van copie, kon den onze zieken helaas in de vorige Scha kel niet vermeld worden. Enkelen zijn reeds weer hersteld. Met onze vrienden Buiskool, van Caspel en van Hilst gaat het gelukkig ook snel vooruit. Wij hopen jullie weer gauw volledig hersteld in ons midden te hebben. Laten jullie ons even weten als je weer beschikbaar bent? Kienen. In de loop van december gaan wij weer kienen met alle jeugdleden. Wij zijn er kentelijk voor de ontvangen bijdragen maar moeten U, ia speciaal U, verzoeken ons ook nog even Uw bijdrage toe te zen den of te overhandigen. Onze dank, maar vooral die van de jongens zal Uw wel verdiende deel zijn! Secretariaat Jeugdcommissie. De Heer Vaal is voorlopig verhinderd zijn taak waar te nemen. Wij danken de Heer W. Biickert, Boterdiepstraat 35, tel. 792963 voor zijn spontaan aangebo den medewerking, waardoor alle werk zaamheden normaal kunnen blijven func- tionneren. Noteert U het adres even? H. W. VAN TEUNENBROEK. plastic uitvoering plaatstalen uitvoering (Wim Staats 1950) TVTu wij na 8 wedstrijden op de vierde -L plaats zijn beland, en de stand op de ranglijst van verleden jaar, na acht wedstrijden vergelijken, dan zit daar ge lukkig in ons voordeel een groot verschil in. n.l. 8 punten en 8 plaatsen op de ranglijst, en dat na 8 wedstrijden, voor waar een gunstig resultaat. Zitten er echter bij dié 7 verliespun- ten die wij nu reeds hebben niet 4 punten, waar wij misschien, door non chalance of minder enthousiast voetbal, te roekeloos mee omgesprongen zijn. Vergelijken wij bijvoorbeeld de eerste helft tegen J.O.S., met de wedstrijden, waarin wij de 4 punten kwijt raakten, dan zal een ieder dit toch moeten be amen. Een competitiewedstrijd zoals te gen J.O.S., heeft elke A.F.C.-er in heel lange tijd niet gezien. Ik vraag mij daar om af, waarom wel tegen J.O.S. en niet tegen die andere tegenstanders; elk punt in deze competitie is immers zeer be langrijk en of je die nu op O.V.V.O. of V.V.A. behaalt, alleen die punten tellen voor een goede plaats op de ranglijst en niet de verliespunten. Verleden jaar tegen Hercules behaal den wij in de 8ste wedstrijd ons eerste punt, nu tegen O.V.V.O. in de 8ste wed strijd de volle buit, terwijl tegen O.V.V.O. uit, volgens zeggen, nog nooit is gewon nen. Is dit nu al niet een pracht begin, van de tweede periode van de 3, die wij hebben ingezet? Elan van vorig jaar. Vorig seizoen dwong de laatste plaats ons ertoe een bepaald enthousiasme aan de dag te leggen, hetgeen ons gelukt is en dat ons aan 't eind van 't seizoen 4 plaatsen omhoog deed klimmen. Wij staan er nu net zo voor, alleen met een hoger doel voor ogen. Nu moet 't toch mogelijk zijn, om met onze tech niek, en taktiek die wij bezitten gecom bineerd met de wil om te winnen, we derom te proberen nog 4 plaatsen om hoog te klimmen; ik geloof dat 't het proberen zeer zeker waard is. Tweede en derde. Over 't tweede en derde elftal, kan ik helaas niet zoveel schrijven. Op de eer ste plaats, omdat ik jullie te weinig zie spelen, en als ik jullie in gedeelten van wedstrijden bezig zie, dan zijn dit meest al de minder goede gedeelten van die wedstrijden. Ik herinner me bijvoorbeeld Ajax 4 tegen het 2e elftal voor de rust, ook zag ik een deel van de wedstrijd van 't derde tegen Nautilus 2, toen het (vervolg pag. 6) Overtoom 75-77-79 - Amsterdam - Te lefoon 80368-89978 4

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 4