haLus ha-ha Lamp slot Tke Society Shop 4 Zatten Van J l/apj tot ct(at) Als U reeds een gebruikt, koopt U dan ook een BeGunstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Gaarne wil ik op deze plaats nog enkele woorden wijden aan de buitengewoon prettige wijze waarop -resp. Cees Bouwens, Paul Meyer en Hans Rooze zich na het passeren voor het eerste team bij ons aan gepast hebben. Ook de felle terugkomst van H. v. d. Bergh na zijn aanvankelijk gepasseerd zijn voor het tweede toonde het goede hout, waaruit spelers van de hoogste elftallen gesneden dienen te zijn. Ik geloof dat dergelijke goede reacties, naast de aan dit soort werk inhaerente teleurstellingen, een hele steun betekenen voor onze Elftalcommissie. LODI JOLING. Zoals U de vorige maand heeft kunnen lezen werden er van de eerste 5 wedstrij den 2 verloren. Na 7 wedstrijden zag het geheel er nog troostelozer uit, want «de uitwedstrijden tegen de Volewijckers V en W.M.S. II werden beide met 3—2 ver loren. Hierna is er echter een herstel inge treden hetgeen tot resultaat heeft gehad dat Blauw Wit V en ASVA II met resp. 7—4 en 4—2 werden geklopt. Tegen Blauw Wit zag het er in het begin niet naar uit, dat er winstkansen voor ons inzaten, doch toen wij snel na het begin van de tweede helft 2 doelpunten scoorden was de strijd beslist. Op zondag acht november moes ten wij met 10 man de strijd aanbinden tegen ASVA II. Er werd in de eerste helft aardig gecombineerd, hetgeen met steun van de keeper van de tegenpartij (had ze ker medelijden met ons) resulteerde in een 4—0 voorsprong. Na de rust werd het een ietwat ongelijke strijd toen Tom Nooy wegens een blessure moest uitval len. De scoringsdrift van ASVA konden wij echter in de resterende tijd behoorlijk de baas blijven, want verder dan twee doelpunten kwamen zij niet. Met 9 wedstrijden achter de rug hebben wij alweer de helft van de competitie er op zitten en zoals de zaken thans staan zit er nog steeds ondanks de 8 verlies- punten een kans in op één van de eerste plaatsen (met promotiemogelijkheden) te eindigen. Ik hoop U hierover volgende maand gunstige berichten te kunnen geven. FRED. Het grote nieuws van deze maand is, dat dit elftal de afstand tussen zijn posi tie en de onderste plaats aanzienlijk ver ruimd heeft. Mooie overwinningen op De Spartaan, Brandweer en D.W.S.A. kwamen uit de schoenen. Wij zeiden het reeds eerder: de conditie van de meesten van ons laat wat te wensen over, maar technisch en tactisch zijn we bijna niet te pakken. Wie eens gezien heeft hoe dit elftal een verkregen voorsprong verdedigt kan nog slechts via een verre reis een mooier tafe reel aanschouwen. (Onze gedachten gaan uit naar Niagara Falls). Ons gehele tactische scala wordt er te genaan gegooid. Dubbele stopper, slinger back, kortom elke handeling is er opge richt om onze keeper van schoten te vrij waren. Men vraagt dan wel eens hoe komt het onderste gedeelte van jullie rug zo rood. Neen, zeggen wij dan, ze zijn niet ver brand. We wierpen onze billen in de ko gelbaan. Dat is goed zo. Natuurlijk geldt dit alleen voor wed strijden, waarbij we de tegenstrevers voor kunnen blijven. Even zag het er naar uit, dat dit in elke wedstrijd tot de onmoge lijkheden zou behoren. Dank zij onze in 's-Graveland begonnen recuperatie (we hebben ons daar ontzettend kwaad ge maakt) kunnen we nu hier en daar voor blijven. Eerlijk, sommige onzer dachten na de eerste wedstrijden aan de Franse lessen van de Heer Holtzappel. Maar neen we trekken niet terug om beter te sauteren. We doen niets, niet sauteren, niet te ruglopen. Hangen blijven is ons devies. Tijdens de wedstrijd happen is er niet bij. Na de strijd komen de zaken dan van zelf anders te liggen. Met dit systeem hopen de Zatten het Bestuur een rustig vierde of vijfde plaats je aan te bieden. Wedden, dat het lukt. JAN TJALLING. TT ij kwam als welp in A.F.C. Voelt zich al kampioen. Had ie gedroomd! maakt z'n entree als Aap of Schorpioen. Beer, Os of Buffel, als je trouw doet wat de trainer zegt,, is er een plaatsje ook voor jou als B-er weggelegd. Van Beer tot B-er is geen grap, geen die bij ons te veel is. Nee, Beer tot B-er is een stap die heel erg officieel is. 't Is waar, Beer, Buffel, Os of Schaap (weer hoofdletters, heer zetter blijven nog sowieso een aap, doch nu met kleine letter. Van B naar A (en niet naar C) doet B-ers promoveren. En hoeze doen al 'n beetje mee bij 't contingent der heren. In kleding niet, n o g loopt zo'n Piet in spijkerbroek en trui. ij zijn het, ijverig of niet, die luisteren naar „lui". Dan komt des A-ers reuzensprong: Op naar de Senioren'. De Ouderen waar je nog jong al echt toe mag behoren. D i t is en blijft het heerlijk doel waarnaar rue allen streven. D i t geeft de jeugd pas het gevoel van werkelijk te leven. Aan ons volwassen-zijn komt schier geen end het kan niet op. En wie geen roofbouw pleegt staat hier nog jaren aan de top. De weg terug lijkt verre nog, men is 't nog lang niet zat. Bekeken achteraf: bedrog; je hebt het zo gehad Niet somber! Nog kan men als Zat zich zwaar aan soccer laven. Nog met entrain, zij het dan wat meer ingetogen, draven. Dit zou 't relaas van A tot Z dus kunnen zijn. Good heaven, er is nog steeds zoiets als Vet, the MOST SELECT ELEVEN! B. S. LE MARCHÉ VAN BAERLESTRAAT 20, HOEK P.C. HOOFTSTRAAT AMSTERDAM-Z. Heeds vele fl.T.G.-ers kochten hier hun herenmode-artikelen 3

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 3