Van 6s j.h. esseR Resultaten van de groene velden 1 2 TWEEDE VERSLAGMAAND VAN HET SEIZOEN, WAARIN WIJ 65 WORDEN BLOEMEN VAN BAERLESTRAAT 39, TEL, 720140 COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN poolt allen mee, het is voor a.f.c. Het gaat over de gehele linie gezien nog weinig beter met onze elftal len. De gemiddelden zijn verder terugge lopen en de doelcijfers liegen er ook niet om, alhoewel vooral de prestatie van het achtste de zaak wel bijzonder ongunstig beïnvloedt. Zeven kampioenen zitten er dit jaar niet in, lijkt ons. Maar toch mogen we met respect en daardoor met voortdu rende belangstelling letten op de posities van het eerste en het vierde elftal. Bei de elftallen komen uit in afdelingen, waarin men elkaar het leven wel bijzon der zuur maakt. Met op zichzelf bijzon der lage gemiddelden is het mogelijk in de strijd om de eerste plaats mee te tellen. Het eerste staat vier punten achter op leider J.O.S. met nog 14 wedstrijden te spelen. Het vierde staat 3 punten op leider Blauw-Wit 5 achter. Dit elftal kan echter niet promoveren, zodat de kans er nog geheel ligt. Vanaf het vijfde elftal liggen de ge middelde onder de veel geprezen één. Maar als 5, 7 en Zaterdagelftal nu kans zien zich in de hogere klasse te handha ven dan zijn we voor dit jaar tevreden. Volgend jaar gaan we dan wel weer op verovering van meer terrein uit. Voor het decembernummer, dat voor Kerstmis zal verschijnenn, beloof ik nu reeds de volledige standen. Dik en lui van de kalkoen, achterover in de leun stoel, kunt U zich dan weer in het al oude A.F.C.-gezelschapsspel vermeien. Toekomstplannen met als wij dit en als zij dan dat. Maar ter bezinning en eventueel sti mulering van de spelers plaatsen we hier al vast een gedeelte van de standen van I en IV. Daaronder zult U dan een enkel ver slag van daartoe uitgenodigde captains aantreffen. I J.O.S9-15 Baarn 9—11 A.F.C9-11 Watergraafsmeer 9—10 Vriendenschaar 9—10 Hercules 9— 8 O.V.V.09-8 Aalsmeer 9— 8 IV Blauw Wit 5 9-13 A.F.C. 4 10-12 W.M.S. 2 9-11 Meerboys 2 8—10 Amstelzwaluwen 2 9—10 Rood Wit A39—8 A.S.V.A 2 8-7 Volewijckers 5 8— 7 Het was jammer, dat de middenvoor van J.O.S. de gelegenheid kreeg de, aan vankelijk door Jip meesterlijk gestopte penalty alsnog in te schieten. J.O.S. kwam daardoor op 2—1 en legde in de laatste fase van de strijd een ondoor dringbare muur voor haar goal. Door deze nederlaag kwamen we 4 punten achter. J.O.S. bleef winnen, zo dat de afstand vandaag 12 november nog dezelfde is. Intussen doen de andere concurrenten onverwachte dingen. Watergraafsmeer verliest thuis van J.S.V. en Baarn slaat Vriendenschaar met 6—0 liefst. De laatste wedstrijden van het seizoen tegen Watergraafsmeer, Baarn en Zee- burgia moeten zes punten op de plank brengen, willen we niet tot de onbe langrijke middenmoot gaan behoren. Het zij gezegd, dat we prettig voetbal len We hebben alle kansen op de over winning en met een match-winner als Rudi Vondeling kunnen we het ver schoppen. Maar nu de wil. Enfin trainer Van Dam zegt daar elders in dit nummer het zijne van. J. T. S. IN HET KIELZOG VAN A.F.C. I... Onbegrijpelijk, maar ontegenzeggelijk aantoonbaar is de scheidsrechterlijke aversie tegen het leiden van thuiswed strijden van ons team. Hoewel in deze competitie pas een handvol wedstrijden gespeeld is, hebben wij afgezien nog van een verlate komst reeds tweemaal de onbevredigende absentie van een re feree moeten meemaken. In beide gevallen weigerde de tegen partij te spelen onder de leiding van een door ons in allerijl „opgescharrelde" welwillende A.V.B.-scheidsrechter. For meel natuurlijk juist, doch uit sportief oogpunt m.i. aanvechtbaar. Speciaal de wijze waarop onze Oostzaanse gasten van zondag jl., na een aanvankelijk toegezeg de medewerking, met een even onver wachte als botte weigering op onze met succes bekroonde poging om alsnog een plaatsvervangend scheidsrechter beschik baar te krijgen meenden te moeten rea geren was zachtjes gezegd pijnlijk. Enfin Ergo kan ik U sinds het verschijnen van de vorige Schakel slechts het resul taat van 2 wedstrijden melden, nl. een 1—3 nederlaag tegen Ajax IV en een 3—3 gelijkspel tegen O.VV.O. II. De wedstrijd tegen Ajax verliep wel heel anders dan wij ons voorgesteld had den. Een in deze wedstrijd zeer goed spelend Ajax maakte in enkele minuten tijds door simpel, maar effectief spel in den beginne een drietal doelpunten, wel ke tegenslag wij de gehele verdere wed strijd niet meer te boven konden komen. De Aiaxieden maakten goed gebruik van onze dekkingsfouten en de omstandigheid dat onze achterhoede hardnekkig op één lijn bleef opereren. Het meest opvallend vond ik dat de roodwitten steeds probeer den het spel met elkaar te spelen. Onder alle omstandigheden probeerde men, vaak met verbluffend resultaat, combinaties op te bouwen. Gevolg was, dat, waar op het veld ook gespeeld werd, één A.F.C.-er te gen 2 Ajaxieden moest optornen. Qua spelopvatting, techniek en teamverband moesten wij dus absoluut de meerdere er kennen, zodat bij de thee de nederlaag onafwendbaar leek. En toch, toen wij in de tweede helft fel terugvochten, lag de volle winst nog onder ons bereik. Winst, welke wij gezien ons pover aanvalsspel niet verdienden en uiteindelijk niet kre gen ook. Met een danig gewijzigd team Elbert Tak ziek, Joop Link en Paul Meyer pas in het huwelijksbootje (afzonderlijk!) en Cees Bouwens als nieuwe aanwinst leken wij in de eerste helft van de wed strijd tegen O.V.V.O. II naar een even ge makkelijke als grote overwinning te wan delen. Schitterende doelpunten van Cees, Ben en Hans Rooze bezorgden ons al spoedig, via een scheidsrechterlijke dwa ling voor onze goal, een 3-1 voorsprong, doch toen maakte de niet door de Bilt voorspelde regen ons kruit nat en moch ten wij uiteindelijk nog blij zijn met een verdeling der punten. O.V.V.O. speelde niet buitengewoon goed want dan had den wij verloren! maar legde wel een grote wilskracht en een sympathiek aan doend incasseringsvermogen aan de dag. heRenGRACht 92 TEL. 41864-42864, BEURS 41057 2

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 2