c c Van de brug No. 4 ©it is de Schakel die komt hinden, (De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J.Tj. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul, Hobbemakade 1 15 3, Amsterdam-Z, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, Amsterdam-W. 38e Jaargang November 1959 De competitie. >etere resultaten van 13 en 4, eveneens van enkele adspirantenelftallen, die zich nu beginnen aan te passen aan het spel in de hogere afdelingen waarin zij dit jaar zijn inge deeld en de eer ste overwinning van het 8ste, zie daar de feiten van de maand voor onze club. Ons eerste elftal doet het heel wat beter dan de laatste jaren en heeft na de overwinning van gisteren op Watergraafsmeer de tweede plaats be reikt, met vier punten achterstand op J.O.S., dat doorgaat met overwinningen, meestal met één doelpunt verschil, te behalen en te oordelen naar het tegen ons vertoonde spel, de bovenste plaats momenteel zeker verdient. Maar het krachtsverschil is in deze afdeling bui tengewoon gering. Zondag j.l. b.v. lever de geen enkele van de zes wedstrijden meer dan één doelpunt verschil op: twee maal 2—1, driemaal 1—0 en eenmaal 1—1 Bij zo'n klein krachtsverschil zullen „verrassingen" zeker niet uitblijven en dus is het voor ons zaak zoveel mogelijk punten te blijven bemachtigen. Bij vla gen is het spel van de elf van onze hoop en vrees goed, soms zelfs zeer goed, maar zelden slagen zij er in dat lang vol te houden. Toch zijn wij ongetwijfeld op de goede weg; de geest is prima en er wordt enthousiaster gespeeld en beter volgehouden, óók als het tegen zit. Jon gens, ga zo door, de ogen van geheel A.F.C. zijn op jullie gericht. Zondag a.s. krijgen we de altijd uiterst lastige uit wedstrijd tegen Baarn. Willen we een kansje behouden, dan moét er gewonnen worden. Maar dat het daar in het lande lijk gedeelte van Baarn niet meevalt, we ten wij uit vele jaren ervaring! Ons tweede zag voor de tweede maal in dit seizoen een wedstrijd niet door gaan, omdat de scheidsrechter niet kwam opdagen. Het behoort gelukkig tot de uitzonderingen in de K.N.V.B., maar zo'n verloren zondag geeft teleurstelling en verhoogt de animo niet. Maar daar aan kunnen we het in sommige wedstrij den teleurstellende spel van onze reser ves toch niet toeschrijven. Zolang als A.F.C. 2 verliest van Ajax 4 en Blauw Wit 4, kunnen we nog niet tevreden zijn. Naar ik hoorde werd gisteren tegen Blauw Wit (1—0 verloren) een slechte wedstrijd gespeeld. Neem eens een voor beeld aan Chris Schroder, die als inval ler-spil door zijn ijver, enthousiasme en volhouden één van de beste spelers was. Het derde, middelmatig begonnen, gaat de laatste weken beter spelen. Een kansje op de bovenste plaats zit er altijd nog in; probeer het weer te benutten jongens! Flet vierde doet het ook goed en haal de veertien dagen geleden het huzaren stukje uit met tien man een 4—0 voor sprong te behalen, nog een speler door een blessure te verliezen en de wedstrijd met 4—2 te winnen! Het voorstel om de protesten af te schaffen kon in de K.N.V.B. vergadering geen voldoende meerderheid vinden en dus blijft alles bij het oude. Ons erelid Galavazi opperde het voorstel het vol gend jaar te trachten met de clubs in de afdeling waarin wij spelen overeen te komen, dat geen protesten zullen worden ingediend. Wij hebben nog even tijd om ons hierover te beraden. Geen 3de elftallen van semiprofs bij de amateurs. Ook dit voorstel is niet doorgegaan, doch wij hebben ons toch wel even de ogen uitgewreven toen bleek, dat de K.N.V.B.-vergadering het voorstel had aangenomen met 45 tegen 43 stemmen. Gelukkig is het Bondsbestuur verstandig genoeg om niet te handelen tegen de zin van nagenoeg alle amateursclubs, maar als dat Bestuur nu eens zo onverstandig was geweest om dat wél te doen? Hol land zou te klein zijn geweest en ik neem aan dat de amateurclubs zich hierbij niet zouden hebben neergelegd. Maar in tussen worden wij weer eens voor het nuchtere feit geplaatst, dat onder de huidige constellatie een paar duizend semi-profs, met een héél klein beetje steun, hun wil kunnen opleggen aan een paar honderdduizend amateurs. Gelukkig dus maar dat wij een verstandig Bonds bestuur hebhen! De ziekenboeg. Mevrouw Burger was gisteren weer voor het eerst op ons veld en zag er pri ma uit. Mevrouw Walther, die longont steking heeft gehad is gelukkig ook weer opgeknapt, zodat haar echtvriend weer meer naar de Wandelweg kan komen. Een van onze oudste leden, de here E. Cornelissen, is op zijn 78ste jaar met blin dedarmontsteking in de Ziekenverple ging Prinsengracht opgenomen en geope reerd. Het leed is gelukkig al weer gro tendeels geleden en wij hopen Eef dus binnenkort weer op onze tribune te zien. G. H. H. KAPPELHOFF.

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 1