Protesten exit? On dit et datjes Dames- en Herenschoenen ().- C. van Peperzeel poelt allen mee, het is voor a.f.e. pi staat geschreven: Onderzoek alle dingen en behoud het goede. Dankbaar ben ik Jo Wijnand, dat hij mij zijn antwoord op genoemd artikel ter inzage voorlegde. Het lijkt mij voor treffelijk indien onze leden aan de hand van het voor en tegen hun mening over principieel belangrijke voetbalkwesties kunnen vormen. Maar ter zake. Natuurlijk ware het eenvoudiger geweest, als ik die 3 A.F.C.- protesten had verzwegen. Ik had mij er Ook achter kunnen verschuilen, dat A.F.C. en niet Galli ze had ingediend, of dat wij uit zelfbehoud het reglement benutten, dat nu eenmaal protesten et- kende, en waarvan onze tegenstanders óók gebruik maakten. Doch dat ware niet juist geweest. Uit die protesten heb ik veel geleerd en ik schaam mij er niet voor, dat ik mijn mening heb herzien. Noch ik, noch Mr. Howcroft hebben gesteld „dat die scheidsrechters zoveel blunders maken (waar schreef ik dat?). Ik ben het juist volmaakt met Jo eens, dat het slechts „om nu en dan een blunder maken" gaat en tot mijn groot genoegen geeft hij zelf „gaarne toe, dat die twijfelachtige beslissingen over een heel seizoen gerekend elkaar compense ren". Maar dat is immers juist wat ter motivering van de afschaffing door mij wordt beweerd. De vergelijking met de officiële recht spraak en de vrijheid van meningsuiting, kan ik met de beste wil niet volgen. We hebben het over sport en niet over business. Wel is het duidelijk, dat als men paralellen zoekt een slechte ver dediger een sterke zaak kan verliezen, een goede daarentegen een zwakke win nen. Mij dunkt, dat zal ook wel voor voetbalprotesten gelden. Er komt nog bij, dat de tegenwoordig dik in hun poolcenten zittende clubs fllafhall Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 vlot geneigd zijn een protestje te wagen; vlotter dan vroeger toen een verloren protest enige toen zwaar tellende tientjes kostte. Bij de A.V.B. consta teerde men dat al; hoe het bij de K.N.V.B. is, weet ik niet. Ik blijf het waanzin vinden, dat zo als in het afgelopen seizoen een club 8 minuten, waarin zij 3 goals had ge scoord, moet overspelen omdat de scheidsrechter zich bij de keuze tussen een vrije schop en een opgooi-bal had vergist. Wat zou A.F.C. wel hebben ge zegd, indien wij die beroemde laatste 10 minuten tegen K.F.C. met die onver getelijke 4 goals, wegens een dergelijke futiliteit hadden moeten overspelen? En toch is dat de verschrikkelijke konse- kwentie als men de dode letter boven de levende, sportieve geest laat prevaleren. Zou Jo Wijnand tegen H.F.C. proteste ren, wetende dat die club een arbitrale vergissing zonder meer aanvaardt? Daar mee wél de voordelen, doch niet de nadelen accepterende! That is not cricket. By "the King of Sports" wordt trouwens het al-dan-niet reageren op een appeal door de umpire ook zonder meer geaccepteeerd. Welnu, laat mij met een wens beslui ten. Bij voetbal wordt de ref door 2 grensrechters geassisteerd, aan wier oor deel hij zijn beslissing kan toetsen. In de hoogste afdelingen wijst de K.N.V.B. zelf de grensrechters aan. Laten we ho pen, dat de clubgrensrechters in de la gere afdelingen altijd integere sportlie den zijn. En met deze laatste wens zijn we dan weer aan het uitgangspunt van ons betoog gekomen. I. H. GALAVAZI. Gemiddelden. De statistici onder de lezers zullen begrijpen, waarom wij de cijfers in een andere formatie onder Uw ogen leggen. Onderstaand zult U de resultaten per categorie aantreffen; dat lijkt ons beter. Later kunnen we dan wel zien of samen voeging der standen verantwoord is: Senioren: K.N.V.B. I het eerste V. t. gent. 7 5 1.25 II het tweede 8 8 1.25 III het derde 8 8 1.25 Senioren: afdeling I het vierde 19 14 1.20 II het zesde 13 12 1.- III het vijfde 12 22 0.80 IV Zaterdagelftal 5 15 0.50 V het zevende 9 20 0.50 VI het achtste 5 40 Junioren A I het tweede 40 8 2.- II het derde 13 2 2.- III het eerste 16 8 1.33 IV het vierde 0 0 0.- Junioren B I het derde 11 10 1.25 II het zesde 8 12 1.- III het eerste 6 6 0.80 IV het vierde 6 15 0.50 Voor al uw loodgieterswerk naar Loodgietersbedrijf v/h W. Gelderland Aanleg van gas en waterleiding, douches, fornuizen, etc. Vaickeniersstraat 35, tel. 745220 V het achtste 1 12 0.50 VI het zevende 3 16 0.25 VII het vijfde 3 25 0.— VIII het tweede 4 35 0.— Algemeen resultaat senioren ges. gew. gel. verl. v.—t. gein. 38 14 '5 19 86-144 0.87 Algemeen resultaat junioren ges. gew. gel. verl. v.—t. gem. 47 17 6 24 111-149 0.85 De algemene aanblik is derhalve zeer slecht. De sleutelelftallen behaalden ech ter redelijke resultaten. Mijn mening: Bas, ken '111, wacht op beter. Those Wedding Bells. Op 29 oktober trouwen Paul en Wies en de volgende dag wagen Joop en Miep dezelfde stap. Paul is Paul Meyer en Joop is Joop Link. Beiden hebben in A.F.C. een voortreffelijke carrière achter de rug en nog voor de boeg. Momenteel spelen beide medestrijders in het tweede elftal. Ook zij hebben het dus in hun macht dit elftal weer hoog op te stoten. De andere spelers van het tweede kun nen zondag 1 november het geld in de zak houden. Of ze moeten meer lusten dan twee versnaperingen. Intussen wensen wij onze vier vrien dinnen en vrienden veel geluk. Those Wedding Bells (II). Wessel van der Wiel en Henny Strijd trouwen op 24 oktober en Harry Klaver en Annie Wolthuis doen hetzelfde op de dertigste. Beide paren wensen we eveneens veel voorspoed. Jeugd. Onze verslaggever Jacques Kiihler Jr. beloofde ons per maand een verslag van een jeugdelftal in te leveren. Wij hopen, dat Jacques' verschijning bij een jeugd wedstrijd de spelertjes zal stimuleren, want de kans is er, dat hun prestaties in dit blad zullen worden belicht. Jacques is begonnen met A 2, zoals men wellicht reeds bemerkte. J. T. S. 8

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 8