Mixed Pickles De u/elpen 241002 Betaalt eens uw contributie. Het postgironummer van A.F.C.'s 2e penningmeester is B6Qunst4G!nQ van onzs aöv6Rt€eRö6RSf houöt öe schakel in sranö Protesten exit? G1 aiavazi is in de vorige „Schakel'' van leer getrokken tegen de protesten en waar ik vóórstander van de mogelijkheid tot protesteren ben, mag ik onze gewaardeerde oud-president hier van repliek dienen. Om te beginnen moet ik zeggen, dat ik het betoog van Galli onlogisch vind. Hij begrijpt niet, dat de scheidsrechters er niet al lang het bijltje bij hebben neergegooid als protest tegen de protesten; hij schrijft, dat hij zélf destijds driemaal een protest heelt inge diend, dat de bekende Engelse scheidsrechter Howcroft wie hij bij het protest van T.O.G. zijn mening vroeg - zijn afkeuring uitsprak over het bestaan van protesten („lts all in the game!") en komt dan met de volgende verrassende zinnen: „Mijn dunkt, Mr. Howcroft had gelijk. Zó behoort een echte sportsman een beslissing van de arbiter te aan- vaarden." Dit leidt dan tot de afschuwelijke consequentie, dat Galli zichzelf niet als een „echte sportsman beschouwt, wanthij nam de beslissingen van de scheidsrechters niet als „all in the game" en heeft driemaal een protest inge diend. (En gewonnen óókl) Maar tja, als mensen een stokpaardje bestijgen, dan wil zo'n beestje wel stenwren Logischer zou geweest zijn, dat Galli dan maar het voorbeeld van H.F.C. zou hebben gevolgd en i...1.1.i luie. feil rtat Halli ziin nrotesten teeen de Snartaan, Zeeburgia en Z.V. eens steigeren, en dus nóóit zou het gaat om hun feilbaarheid. a Ik was eens als verslaggever bij een wedstrijd, waar de scheidsrechter een enorme blunder maakte. Na alloop ging ik naar de kleedkamer, omdat ik dacht, dat er zou worden geprotesteerd en daar hoorde ik de scheidsrechter tegen de protesterende aanvoerder zeggen: „Goed, dat U protesteert; in de loop van het spel voelde ik ineens, wat een reuze stommiteit ik begaan had." Howcroft. En nu wil ik eerst eens inhaken op die geweldige brief van Howcroft en op al dat elkander na praten: „lts all in the game" en „over een heel seizoen kom je toch quitte uit". Uat heeft men elkander zó lang nagepraat, dat men het is gaan gelóven. En het is aanwijsbaar onjuist. Het is een belediging tegenover de scheidsrechters om te zeggen en te schrijven, dat hun stommiteiten, over het hele seizoen gerekend, wel zo'n beetje gelijk uitkomen. En waarom? Ik geef gaarne toe dat in twijfelgevallen de beslissingen van de scheidsrechters over een heel seizoen gerekend elkaar compenseren. Daarmee bedoel ik dit: je slaat nét buitenspel of je staat net niet buitenspel. Voor hetzelfde geld had de arbiter een andere beslissing kunnen nemen en over 20 of 30 wedstrijden gerekend komen „pech en mazzel" bij arbitrale beslissingen over vrije schop, buitenspel, hoekschop wel ongeveer gelijk uit. Maar daarom gaat het niet. Het gaat om evidente blunders van de scheidsrechters en als nu Howcroft of Galli, wil stellen, dat die scheidsrechters zoveel blunders maken, dat het over een heel seizoen gelijk uitkomt, dan gaan zij van een verkeerd standpunt uit en beledigen de scheidsrechters. Het is niet waar, dat de scheidsrechters zovéél blunders maken, dat zij elkaar opheffen, maai het is wel waai, dat de scheidsrechters nu en dan een blunder maken, die moet kunnen worden gecorrigeerd. Eén fout in een seizoen, een fout in twee seizoenen, maar die zo fataal kan zijn, dat promotie of degradatie onjuist wordt beslist. Galli vindt het vreemd, dat de scheidsrechters niet in staking zijn gegaan tegen de mogelijkheid om bij verkeeide toepassing van de spelregels (niet tegen verkeerde waarneming) hoger beroep aan te tekenen. Waarom kennen wij in rechtzaken dan wél hoger beroep? Is ooit de zittende of staande magistratuur in Nederland gaan staken, omdat het Openbaar Ministerie of de verdediging hoger beroep aantekende? Maar neen, de scheidsrechter is „onfeilbaai Waarom. Omdat het in het buitenland ook zo is? Wat kan het ons Nederlanders schelen, wat buitenlanders doen.- Het is zo goed koop om te redeneren, dat wij van die lastige, querulante, ingezonden stukken schrijvende, protesterende beroerlingen zijn. Kan het niet zijn, dat het juist ons diepgewortelde rechtvaardigheidsgevoel is, waardoor wij willen opkomen tegen een foute beslissing? Ik vind het prachtig, dat „hoger beroep" in Nederland mogelijk is. Ook in de voetbalwereld. Daarom vind ik het juist sportief, dat er geprotesteerd kan worden. Galli zal zich wel herinneren, dat wij door het winnen van het protest tegen Z.V.V. net het éne puntje toegewezen kregen, waardoor wij via beslissingswedstrijden het vege lijf konden redden Als wij niet hadden kunnen protesteren, waren wij waarschijnlijk dat jaar in de derde klasse terechtgekomen, /.ie jezelf zitten, I., daar aan de tafel der wijzen in het clubhuis, als we door die vergissing van de scheidsrechter bij A.F.C.-Z.V.V. gedegradeerd waren? En jij maar sussen: „Kom, kom heren, we zijn gedegradeerd. Mag die scheidsrechter geen foutje maken? Die is ook maar een mens. It's all in the game Ik hóór het je zeggen. Dick Bessem. In alle toonaarden is een der grootste organisatoren, die A.F.C. ooit heelt voortgebracht (en dat wil heel wat zeggen, want in organiseren van het een of ander waren wij altijd beter dan in voetballen), Stadiondirecteur Dick Bessem ge huldigd Dick Bessem heeft die wonderlijke optelsom van eigenschappen, die een man in de werkelijke zin des woouls populair" maken In „Sport en Sportwereld" heeft Gcudeker erop gewezen dat het 12'/2-jang jubileum van de Amsterdamse Stadiondirecteur een daverend leest werd en dat het 12'/i>-jarig jubileum van zijn Rotterdamse collega ongemerkt voorbij is gegaan: Ik geloof wel te begrijpen, hoe dat komt: Er zijn weinig mensen, die weten dat Van Krimpen „Bas heet, even weinig mensen weten, dat „Dick" Bessem heet. J- Het eerste gedeelte van de Welpen- competitie is afgesloten en wordt op 24 oktober a.s. voortgezet. Als kampioen van de eerste periode kunnen we begroeten het elftal onder leiding van de Heer Bakker: de Buffels met 7 punten uit (i wedstrijden. Als 2e eindigden met beter doel-ge- middelde de Schorpioenen als 3e de Salamanders en de Stieren waren de hekkensluiters. De welpen-competitie wordt vervolgd met 5 elftallen.

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 7