JAMES MEYER De jeugd A 2 TELEFOON 721833 poolt alLen mee, het is voor a.p.c. A.F.C.-ers Herenkapsalon H. Steenstra APOLLOLAAN 109 I)e Competitie. T"|e Junioren A-elftallen zijn de com- petitie over het algemeen prima be gonnen. A 1 won zijn eerste wedstrijd met groot verschil. De speelsterkte bij de aanvang van dit seizoen wettigde de overplaatsing naar de eerste klasse dan ook ten volle. Nu wij dit verslagje schrij ven is er nog slechts 1 wedstrijd gespeeld, n.l. tegen het sterke D.W.S.-A. Het spel én de stemming waren een teleurstelling. Wij vertrouwen dat e.e.a. echter een in zinking van 1 week zal zijn geweest. Het voorspel van de competitie was voor de A 1 in het jubileumtournooi van de Kon. H.F.C. veelbelovend, n.l. de derde plaats, welke echter „voor hetzelfde geld" een hogere had kunnen zijn. De Jun. A 2 en 3 zijn op dit moment nog ongeslagen. Prima jongens, houden zo! We hebben lang geen A-Jun. Kamp .gehad. De Jun. 1$ I speelden enkele onge lukkige wedstrijden. Zo had van V.V.A. b.v. gewonnen moeten worden in plaats van de 2—0 nederlaag. Egoïsme en praat zucht bij enkele spelers stonden echter succes in de weg. Als wij echter jullie spel tegen D.W.S.-A in aanmerking ne men, behoeven jullie voor geen enkele tegenstander uit de weg te gaan. Ver trouwen en teamgeest zullen jullie nog vele overwinningen kunnen brengen. De Jun. 15 2 zitten in een zware af deling. Vele jongens verhaalden, dat zij tegen „beren van kerels" in het veld kwamen. Voor grote tegenstanders be hoef je echter niet bang te zijn zolang die tegenstanders geen technische vaar digheid aan hun lengte paren. En dat misten velen van de tegenpartijen beslist in vergelijking met de meesten van ons. Wij verwachten dan ook een groter zelf vertrouwen en meer wilskracht, want ook dit jaar verlangen wij naar een resultaten-stand tussen de verschillende A.F.C.-elftallen, waarbij het gemiddelde ver boven de 50% ligt. En jullie willen toch niet dat in die stand de B 2 onder aan zal staan? Hetzelfde kan voor de Jun. B 5 herhaald worden. De overige 15-Juniorenelftallen hebben reeds punten behaald. Trainen jongens en ijver tijdens de wedstrijden, dan komen de overwin ningen wel in een sneller tempo. Training. De training wordt druk bezocht. Dat is een goed teken. De geestdrift bij de meeste trainers en de spelers is groot. Hulde dan ook voor de Heren trainers en voor de spelers: gaat zo voort! Het nieuwe en volledige trainings-schema is inmiddels bekend gemaakt. Iedereen mag slechts op de aangegeven dag, lijd en onder de aangegeven leiding trainen. De Heren zullen andere jongens niet meer toelaten dan de onder hun leiding aan gewezenen. Kom dus piet uren te vroeg, doch slechts een kwartier voor de aan vang, zodat je precies op het aanvangs- uur verkleed op het veld zult staan. De training dient volledig gevolgd te wor den. Vroegtijdig weggaan zonder toe stemming van de trainer is dus niet toegestaan! Welpen. De competitie is weer op gang gekomen, voorlopig met vier teams, daar velen nog gekeurd moeten worden. Zodra de kaart in ons bezit is, kan opstelling in een elftal volgen. Het aantal aanmel dingen blijft enigszins onder de ver wachtingen, het weer daarentegen boven de verwachting. Daar niet meer teams de eerstkomende weken ingedeeld zullen kunnen worden, wordt als tussenmaat- regel voorlopig een dubbele competitie gespeeld. Ook dit jaar zal geen A.F.C.-elftal aan de Amsterdamse wedstrijdenreeks deel nemen. Moch het standpunt van de Jeugdcommissie dienaangaande gewijzigd worden, dan zal hiervan door ons mede deling gedaan worden. Wel zullen wij pogen ons sterkste welpenelftal, buiten de „dierencompetitie" om, op zondag, als de terreinen een wedstrijd toelaten, enige wedstrijden te laten spelen tegen Amsterdamse tegenstanders. Zorg dus dat je erbij komt (bij d'e elf uitverkoren welpen). Inmiddels werd reeds de voor wedstrijd A.F.C —V V.A. gespeeld. Leuk spel en leen 2—0 zege! H. W. VAN TEUNENBROEK. BECKER EEN DUBBELE HATTRICK. Natuurlijk is het moeilijk als je nog ongeslagen bent, om ongeslagen te blij ven. Maar de Junioren A 2 is het gelukt om nog ongeslagen te blijven. Hieronder volgt een verslag van de wedstrijd A.F.C. jun A 2—R.A.P. jun. A 2 die in een overwinning voor onze jon gens eindigde. 12—0. Reeds in de eerste minuten was A.F.C. in de aanval, maar R.A.P. liet ook goed voetbal zien, en zodoende waren beide ploegen even sterk. Tot in de 4e minuut, want toen kreeg Becker de bal, schoot tegen de keeper aan, en scoorde nadat de bal terug ge stuiterd was 1—0. Daarna misten de A.F.C.-ers nog een paar goede kansen. Toen begon het le regenen, niet ge woon regenen, maar een doelpunten- regen In de 12e minuut scoorde R. Meijer voor A.F.C. 2—0. Een paar minuten later was het weei R. Meijer die de stand op 3—0 bracht. A F.C. was veel sterker, maar goede aanvallen liepen vast op de verdediging van R.A.P. In de 22e, 25e en 32 minuut was het wederom Becker die de stand op 7—0 bracht. Iedereen dachL aan het Nederlands Elftal maar het kwam nog verder dan 9-1. Het overwicht van A.F.C. werd wel bewezen toen back Siliakers het 8ste doelpunt scoorde. 8—0. Zo bleef de stand tot de rust. Na de rust valt weinig te schrijven. R. Meijer zorgde voor het 9e en lüe doelpunt. Oei Ing Ie maakte er 11—0 van en tenslotte zorgde Becker ervoor dat het 12—0 werd. Daarna zakte het spelpeil in elkaar en de spelers (R.A.P.) waren blij dat de wedstrijd afgelopen was. JACQUES KÖHLER Jr. P-S. Zorgen jullie ervoor dat jullie on geslagen blijven? K MEDELEVEN TTubert Briedé, die tijdens de wedstrijd -*--*■ tegen Robur et Velocitas, nogal ernstig zijn hand blesseerde heeft over medeleven niet te klagen. Vooral het feit, dat zowel Robur et Velocitas als middenvoor Van Steenis aan zijn welzijn dachten stemt hem dankbaar. En alhoewel op en top sportman heeft hij de gezonden eigaretjes met smaak gesavoureerd. ontmoeten elkaar nu bij v. Baerlestraat 160, Amsterdam-Z. tel. 794120 Prospectus wordt U gaarne op aanvraag toegezonden 6

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 6