halus lamp ha-ha slor s 7 The Society Shop Als U reeds een gebruikt, koopt U dan ook een pooli atLLen mee, het is voor a.p.c. Hierbij even onze hartelijke dank aan spelers van VII en VIII, o.a. SvetzhoII, Van Poorten, Lokker, Stokhuis, Speelman en anderen waarvan de naam op het met mijn broekje meegewassen bulletin ver waterd waren. Deze spelers, die reeds een partij achter de rug hadden hebben naast hun enthousiaste en harde werken ons ook de nodige morele steun gegeven. Bij De Spartaan (alle 13 aanwezig!) onze eerste winst, 4—2, en verleden zon dag zowaar weer gewonnen (5—2) zodat de balans er nu hoopvol uitziet: 4 gesp. 2 gew. 2 verl. 13 vóór en 12 tegen. We gaan de binnenspelers terughalen om meer vat te krijgen op het midden veld. Nu het zomerse voetbal waarschijn lijk achter de rug is en wij met een zwaardere bal gaan spelen, waarbij nog komt dat onze achterhoede eigenlijk wat weinig „trapkracht" bezit, moeten wij proberen door goed te plaatsen en te schakelen de aanval op te bouwen. Denk niet dat ik de wijsheid in pacht heb maar als wij zo gaan spelen is er alle kans dat wij als klein jubileum geschenk aan A.F.C. een zeer goede (eerste?) plaats in deze afdeling kunnen aanbieden. Kom op woensdagavond ook eens trainen! TON. In de tijd, dal ik als 7-jarig knaapje aan de hand van Papa van Dijk elke zondag naar A.F.C. toog en daar een maal op de tribune gezeten was, keek ik altijd met een soort minachting naai de elftallen, die zich zo omstreeks 2 uur voor de tribune langs naar het 3e veld begaven. Ik was er nl. achter gekomen, dat dit meestal de laagste elftallen van A.F.C. waren en verwonderde me altijd over de gemêleerdheid van spelers in zo'n elftal: oud, jong, dik, dun, etc. Ik dacht toen bij mezelf, dat ik later liever in een hoger elftal speelde of helemaal niet. Wel nu, van mijn principe is niet veel terecht gekomen. Na een 10-jarige afwezigheid ging ik weer voetballen en kwam prompt in het zevende én ik mag nu wel zeggen, met zeer veel genoegen. Na, onder het voortreffelijk aanvoer derschap van Rob Molenaar, vorig jaar het kampioenschap behaald te hebben, kan ik U nu slechts droeve feiten van het zevende vermelden. De samenstelling bleef nagenoeg ongewijzigd. De eerste wedstrijd tegen BI. Vogels 3 werd met 5—4 gewonnen, hetgeen pas bleek, toen de laatste stofwolken opgetrokken wa ren. Goalgetters: Rob Molenaar 4; Ruud Jansen 1. De volgende wedstrijd ging tegen St. Pancratius 3 uit, die, naar nu blijkt, kampioens-aspiraties hebben. Roemloos gingen we met 6—0 ten onder. Ik meen, dat zelfs als we goed gevoet bald hadden, we eveneens het onderspit gedolven hadden. De 2e thuiswedstrijd ging tegen St. Martinus 3. Wederom geen punten voor Uw zevende, alhoewel de 1—5 uitslag niet de juiste verhouding weergeeft. Na de rust waren we sterker en was bij de stand 1—2 het volgende doelpunt aan de juiste kant gevallen, dan hadden we minstens een gelijk spel behaald. Goalgetter: „good old" Ab de Jong. De strijd van afgelopen zondag (11/10) ging tegen B.P.C. 3, die tot op dat moment een zelfde doelgemiddelde noteerden als wij. Het elftal was omge zet, hetgeen na de 5—3 nederlaag, die wij leden, een reuze flop bleek te zijn. Al met al een ongelukkige wedstrijd: blunders, slechte scheidsrechter, onaan genaam publiek, etc. De returnmatch zal zeker gewonnen worden. Goalgetters: Marcel Koster 2; Ab de Jong 1. Na onze supporterrende dames voor hun belangstelling tot dusverre bedankt te hebben, hoop ik U een volgende maal betere resultaten te kunnen melden. JAN VAN DIJK. Het zal U, geachte Schakellezer(es), indien U wekelijks het bulletin leest en U zich de moeite getroost de resultaten van Uw achtste onder de loupe te ne men, direkt opgevallen zijn, dat Uw reporter niets dan pessimistische gelui den kan laten horen en dat toch dit achtste van zich laat spreken. Immers na een eenvoudig optelsommetje zal blij ken, dat dit team zich op een opmerke lijk record kan beroemen. En wanneer men het over records heeft, denkt men onmiddellijk aan een ongekend hoog aantal gescoorde doel punten, genomen hoekschoppen of raak- geschoten penalties. Neen beste lezers Uw achtste heeft tot op heden na vier wedstrijden het grootste aantal doelpun ten tegen. Schrikt U niet, het zijn er liefst veertig uit vier wedstrijden. Er zijn reeds plannen om bij de wedstrijden van het achtste een officiële scorer te benoemen. Als we het over de schotvaardigheid van onze voorhoede hebben moeten we heel lang nadenken. Wij komen dan op vijf doelpunten. Op 14 september moesten wij voor de eerste maal de wei, (3e veld,) in om aan te treden tegen het Bovenkerkse Roda 23. Blijkbaar nog onder de indruk van de zomersporten verloren wij met een typische honkbal uitslag n.l. met 10—2. De week daarop uit tegen Ahrends 4. Hier werden we weer geconfronteerd met het veel voor komende verschijnsel n.l. niet voltallig zijn. (6-1). A-junior Hans Fakkel en de leider (petje af) waren echter bereid om met een het achtste te completeren. In de derde wedstrijd moesten we aantreden tegen R.A.P. 5. Ditmaal waren we com pleet, wat echter niet tegen hield, dat we verloren. Weer met een grote uitslag n.l. 9-1. De stemming was echter na de wed strijd opperbest en zelfs werden er ge zamenlijk nog enkele glaasjes „ranja" ge dronken. Zondag de 1 le oktober moesten wij naar A.W.V. op Riekerhaven. Toen we voltallig waren (eindelijk) was er geen scheidsrechter. Leider Hans Schoone- veldt was echter bereid om te fluiten en het mag gezegd worden dat hij vaardig de fluit hanteert. Diegenen, die nu veronderstellen, dat onder „bevrien de leiding" een overwinning mogelijk was, kwamen bedrogen uit, want vijf tien keer moest „de arbiter" tot grote vreugde van de A.W.V.ers naar de mid denstip wijzen. Een hoger team zou zich voor dit ne gatieve wapenfeit schamen. Uw achtste buigt het hoofd echter niet. Want de spelers van dit elftal zijn er stuk voor stuk van doordrongen, dat er onder hen geen topvoetballers schuilen. Is dit wel het geval, dan zijn wij voldoende over tuigd van de juiste opmerkingsgave van de Sub-commisie A, dat zo'n geluksvar- ken het achtste team vaarwel zegt om de hoger ingedeelde en dus „betere" voetballers bijstand te geven. Bij de wed- VAN BAERLESTRAAT 20, HOEK P.C. HOOFTSTRAAT AMSTERDAM-Z. Keeds vele fl.T.C. -ers kochten hier hun herenmode-artikelen 4

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 4