Van Es j.h. essen 4 5 6 BLOEMEN VAN BAERLESTRAAT 39, TEL, 720HO COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN BequnstiQinq van onze AöveRteeRöeRS, houCvt öe schAkel in stAnö „Daan "doelpunten en drie penalties (waarvan twee gemist!) bezorgden de toeschouwers veel stof tot praten Trouwens, stof was er genoeg. (2—3). De vierde wedstrijd tenslotte, na enige discussie toch op het hoofdveld gespeeld, leverde een 1—1 eindstand op. Een te mager resultaat tegen een R.K. A.V.I.C.-3, dat enige tijd met tien man moest strij den. De R.K. A.V.I.C.-speler, die zo ongelukkig ten val kwam, wensen wij het allerbeste. Gelukkig hadden wij de dokter (ja, l'ierre Eskes is er weer) in het doel. Vijf punten dus uit vier wedstrijden, en voorlopig geen kampioensillusies. WIBO. Van welingelichte zijde kwam mij ter ore dat het 4e elftal dit jaar het be langrijkste elftal is, omdat van deze mannen verwacht wordt, dat ze dit 4e weer in de K.N.V.B. brengen, waar het immers thuishoort. Voor het zover is zal dan eerst het kampioenschap behaald moeten worden. Zou dit gelukken dan komt onze voorzitter stellig handen te kort om al de spelers van het vierde te feliciteren want na 5 wedstrijden kwa men er niet minder dan 24 verschillende spelers binnen de lijnen. Het seizoen begon met de thuiswed strijd tegen de Meerboys 2 op 13 sep tember. Het was al spoedig duidelijk wie er in militaire dienst zat of wie er aan zomersporten gedaan had, want deze figuren vielen op doordat zij veel minder vaak stilstonden dan de anderen. Dank zij hun ook werd de wedstrijd door ons met 4—1 gewonnen. Vermeld mag wel worden de rush van back Jurriaans van doel tot doel waaruit hij de laatste goal scoorde. Op zondag 20 september gingen we op bezoek bij de Amstel-zwaluwen 2, waar we een ongelukkige wedstrijd speel den. Al spoedig stapte Kuggeleyn in een van de vele, volgens hem schuttersputjes en verzwikte zijn enkel, waardoor we met 10 man verder moesten spelen. Even later werd een moedige duik van doel^ wachter Muller gehonoreerd met een bloedende neus, waardoor ook hij het veld moest verlaten. Gelukkig ging toen Kuggelyn keepen en verweerde zich held haftig. Hoewel we dikwijls een overwicht hadden, konden we niet tot een overwin ning komen en moesten met een neder laag 3—1 het veld verlaten. A.F.C. 4—Lynden 2, op 27 september gespeeld, werd een felle strijd om de punten. Onze tegenstanders waren aan vankelijk sneller en gevaarlijker maar door een geweldig enthousiasme daar tegenover te stellen wisten we het initia tief over te nemen en gezamenlijk een mooie overwinning te behalen. De eind stand werd 4—3 na doelpunten van Hartog en Hoffenaar. Helaas moest de Graaf het veld verlaten doordat hij bij een ongelukkige val op het harde veld zijn sleutelbeen brak. Hij zal voorlopig zijn enthousiasme langs de lijn en in het klaverjassen moeten uitleven. Een spoe dig herstel gewenst. Hierna volgde op 4 oktober de uit wedstrijd tegen D.W.V. 6. l'erton was in ons midden en dat blijkt ook wel uit de uitslag 4—8. Onze tegenstanders waren duidelijk de minderen vooral voor de rust, die we met een 4—1 voorsprong in gingen. Daarna werd er achter ver ward gespeeld waardoor de D.W.V.-ers nog 3 doelpunten wisten te scoren. In tussen zat onze vuurlinie ook niet stil en bereikte het korfbalcijfer 8. Het leek dus allemaal goed te gaan maar helaas kwam na deze mooie over winning de volgende week een neder laag, n.l. thuis tegen Rood-Wit A 3; overigens geen beschamende. De eind stand werd 2—3 na een door ons goed gespeelde wedstijd. Vooral voor de thee werd er door het gehele elftal uitste kend gecombineerd, misschien zelfs iets te mooi, want hoewel we voortdurend voor het doel zaten kwamen er maar weinig doelpunten. Gezegd dient echter te worden, dat de doelman van Rood-Wit enkele fraaie reddingen verrichtte. De gasten namen tot twee maal toe de leiding maar G. Smit en Hoffenaar zorgden er voor dat de opgelopen achterstand steeds weer werd te niet gedaan. Vijf minuten voor het einde werd de spannende strijd echter in ons nadeel beslist. Geen schan de maar de volgende keer moeten wij aan het langste eind trekken! MULDER. Na vorig jaar gepromoveerd te zijn, spelen wij dit seizoen in Res. Isle klasse A van de A.V.B. Dat de tegenstanders zeer zwaar zijn voor ons 5de elftal zult U wel begrijpen. Desondanks vind ik 4 punten uit 4 wedstrijden geen slecht resultaat. 'Legen Swift 3 begonnen wij onze eerste competitiewedstrijden met negen man. Met veel moeite en gebel werd dit tot 11 aangevuld. Dit waren echter spe lers die reeds 's morgens een wedstrijd gespeeld hadden. Daar het ontzettend warm was kunt U wel nagaan dat wij onder deze omstandigheden niet tot nor male prestaties konden komen. Wij ver loren dan ook zeer verdiend met 6—2. De volgende wedstrijd tegen Aalsmeer 3 ging veel beter. In aanvang stonden wij echter ook weer met 10 man, met het gevolg dat wij dadelijk met 1—0 achterstonden. Na goed volhouden en veel zandbijten, om aan ons veld te wen nen trainen wij n.l. elke week op het /.andvoortse strand, en een mooie goal van een manke Miel Kretzschmar won nen wij met 5—3. De zondag daarop speelden wij uit tegen D.J.K. 2. Deze speelden zeer pittig en hadden dan ook nog geen wedstrijd verloren. Spoedig stonden wij met 2—0 achter. Toen kregen wij nog de pech dat Sinot en Kretzschmar gewond werden. Daar wij geen reserves meer hadden wer den beide maar op de buitenplaatsen gezet. Voor de anderen was dit echter een teken om er nog iets meer op te zitten. Na een goal van Sinot en nog 2 van een geblesseerde Kretzschmar (in het vervolg verwonden wij hem zelf voor de wedstrijd) bereikten wij toch nog een verdiende 3—2 zege. Gaarne vermeld ik nog het aardige spel van junior Han- nema. Hierna speelden wij thuis tegen Riva- len 2. Deze waren beslist sterker dan wij, doch onze verdediging stond geen schot op de goal toe. Jammer genoeg werd het 10 minuten voor tijd uit een vreemde situatie 1—0 voor Rivalen. Hier mede kwam ook het einde. Al met al aardige wedstrijden en in dien wij zo doorgaan zie ik ons op een veilige plaats op de ranglijst eindigen. NIC. LELOUX. Langzaam maar zeker komt er pers pectief in ons elftal, we raken op elkaar ingespeeld en hebben na een rommelig begin enkele leuke wedstrijden gespeeld. Het grootste probleem het niet vol ledig'zijn lijkt nu wel opgelost. De eerste wedstrijd tegen Lijnden ver loren wij niet 4—2. leider Jan Meyer wist gelukkig op het A.F.C.-veld nog twee man op te scharrelen zodat wij toch met 11 man begonnen. Tegen Ontwaakt (4—2 verl.) waren er van de 13 spelers maar 7 op komen dagen, uiteindelijk waren we door assistentie van Jan Meyer en Hans Schooneveld die ook de wedstrijd nog heeft gefloten, toch nog met zijn elven. heRenqiMCht 92 TEL. 41864-42864. BEURS 41057 3

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 3