Kroonenburq Resultaten v/an de groene velden 2 3 Woninginrichting Adviseurs voor Kantoren Vergadersalen poolt allen mee, het is voor a.f.c. TTierna volgt dan de eerste volledige -•-■■■oogst, die de schrijvende kapiteins mij toestonden van hun geestelijke weid- jes te maaien. Bij de een mag de zeis dan wat botter geworden zijn dan bij de ander; bijna acht elftallen vragen Uw aandacht voor de start van seizoen 1959—1960, het seizoen waarin we het 65-jarig bestaan gaan vieren. Het eerste staat momenteel met zes clubs op de bovenste plaats. Drie punten voor op de hekkesluiter. Deze competitie belooft derhalve een spannende te wor den, ook al gezien het feit, dat geen club meer dan 8 doelpunten voor en 8 tegen heeft. En dat na 4 wedstrijden. Na de aanvoerders mag ik ruimte ge ven aan een artikeltje van Jaap van Nek. Een en ander brengt met zich mede, dat Uw redacteur kan volstaan met het vra gen van aandacht voor: In het kielzog van A F.C. I. De invloed die het ogenschijnlijk kleine op het grote gebeuren heeft mag genoegzaam bekend worden geacht. Niet voor niets zei een groot man als Benja min Franklin eens dat een klein lek een groot schip kan doen zinken. Nu wil ik niet pretenderen dat een wedstrijd van A.FC II een groot gebeu ren is, maar anderzijds drong de waar heid van vorenstaande stelling zich de laatste weken zo onweerstaanbaar op aan alle spelers en supporters van ons team, dat ik werkelijk geloof mijn opvattingen in dit verband te moeten wijzigen. Oor deelt U zelf. In onze eerst geplande wedstrijd van dit seizoen tegen De Volewijckers III was een scheidsrechterlijke dwaling ten aan zien van het aanvangsuur oorzaak van het onbevredigende „s.n.o." op het wed strijdformulier: en een week later was een drietal opeenvolgende foutjes vlak voor het eindsignaal er debet aan, dat wij een bezoek aan D.W.S. A III met een fikse 3—0 nederlaag moesten afsluiten. Typisch was, dat deze laatste wedstrijd, die gekenmerkt werd door de voorhoe den overheersende verdedigingen, toch nog eindigde met een dergelijk forse uit slag. Als winstpunt namen wij van deze wedstrijd de wetenschap mee, dat ons team moreel weer tegen een „stootje" opgewassen bleek te zijn en dat het tot iedereen doorgedrongen was dat in déze nieuwe, wal de tegenstanders betreft veel sterkere omgeving, duchtig aangepakt zal moeten worden. Veel beter van gehalte was de daar opvolgende thuiswedstrijd tegen RkAVIC II. Speciaal de eerste helft van deze wedstrijd, die wij uiteindelijk afsloten met een 2 1 overwinning, was goed Kenmerkend was de „prettig aandoende" vinnigheid en vechtlust van ons team, waarmede wij de m.i. iets betere spel opvatting en spelopbouw van onze tegen standers nivelleerden. Het ging ditmaal „met de tanden op elkaar" zoals de Heer vair Nek het uitdrukte. Als wij de team spirit van deze wedstrijd kunnen vast houden en waarom zou dit niet kunnen.- dan geloof ik te mogen zeg gen dat het zorgenkindje van het laat ste jaar is opgegloeid tot een fiks uit de kluiten gegroeide jongen. Een jongen uiteraard met gezonde kwajongens streken, hetgeen bleek in de volgende thuiswedstrijd tegen De Volewijckers III. Tegen elke verhouding in weigerde hij toen koppig ook maar één scoringskansje te gebruiken van de vele opgediende mogelijkheden, waardoor wij in deze wedstrijd met een gelijkspel genoegen moesten nemen. Einfin, misschien heeft hij tijdens de revanche op het Mosveld pardon Akkermanveld meer eetlust. De volgende schakel der wedstrijdketen bracht ons in Nieuwendam tegen D.W.V. Ill in het veld. Een wedstrijd die zonder hoogtepunten volgens de regels der kunst met 2—4 werd gewonnen. Al met al met 5 punten uit 4 wedstrij den, is de start van het tweede hoopge vend voor het verdere verloop van deze competitie. Alleen het realiseren van het in hel veld meestal wel aanwezige over wicht geschiedt nog teleurstellend, maar misschien is de noodzaak van de prak tisch iedere week gewijzigde formatie hier wel mede debet aan. LODIE JOLING. (Vervolg Van de brug) Ziekenboeg. Onze secretaris wordt de laatste we ken geplaagd door ischias en moet daar door bij wedstrijden nog al eens verstek laten gaan. We hopen, Wim, dat dit ongemak spoedig voorbij zal mogen zijn. Deze maand is Mevrouw Sonja Burger zeer ernstig ziek geweest. Maar gelukkig kunnen we er al weer bij zeggen „ge weest". De patiënte is nu weer aan de beterende hand en het gezicht van Gerard staat dan ook gelukkig heel wat opgewekter dan een paar weken geleden. Sonja, we hopen dat je spoedig het ziekenhuis zult mogen verlaten en we je binnenkort weer op ons veld mogen begroeten. G. H. H. KAPPELHOFF. De start van de A.F.C.-elftallen is over het algemeen zwak te noemen, en het derde maakt hierop geen (gunstige) uit zondering. Vorig jaar (het beroemde kampioenen-jaar) begon men met drie nederlagen. Nu is de puntenwinst na vier wedstrijden aanmerkelijk groter, maar daverend is het resultaat toch niet. Wanneer men weer een vooraanstaande positie wil innemen, dan moet er van de eerste wedstrijd met een volledige en vaste ploeg worden gespeeld. En daar ontbrak nog wel het een en ander aan. De eerste wedstrijd op 13 oktober te gen _St< Paneratius 2 bracht, (ondanks zes afschrijvingen!) het „feesF'elftal een nuttige 3—2 overwinning. Daan l'erton was met drie fraaie doelpunten onze grote man. Tegen V.V.A. 3 ging het de week daarop bijzonder slecht. Nadat weer enkele nieuwe spelers aan de „oude be kenden" waren voorgesteld, ging men met lome schreden het keiharde veld op om met trage voeten en rappe mond elkaar het leven en voetballen zuur te maken. Uitslag: 1—3. Zonder de lastige en storende opmer kingen van de kant schijnt het derde zich beter op zijn gemak te voelen. In de uitwedstrijd tegen T.O.G. 2 werd er fris en actief gespeeld Twee prachtige Overtoom 75-77-79 - Amsterdam - Te lefoon 80368-89978 2

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 2