r Van de brug zsr^M, r fi Dit is de Schakel die komt binden, (De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J.Tj. Steensma. 2e v.d. Helststraat 50. Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O. J. v.d. Heul, Hobbemakade 1 15 3, Amsterdam-Z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam W. 38e Jaargang Oktober 1959 No. 3 De competitie. TVTa vijf weken com- -L petitie-voetbal i hebben onze KNVB- elftallen alle drie vijf punten uit vijl wedstrijden. Onze hoop dat het eerste hoge ogen zou gaan gooien na de goede wedstrijden tegen Hercules uit en Aalsmeer uit, is voor lopig verstoord door Vriendenschaar, dat ons zondag j.l. niet 3—1 de voet dwars zette. Een hobbelig veld, een dwars over het veld staande wind, een agres sieve tegenstander die de bal direct speelde en de weinige doelrijpe kansen goed afwerkte, waren even zovele facto ren die ons succes in de weg stonden. Kansen waren er vooral na de rust aan onze zijde voldoende, doch het schieten liet weer eens veel te wensen over. Met dit al, een verdiende overwinning voor Vriendenschaar, dat thuisspelend voor menige tegenstander een struikelblok zal blijken te zijn. Intussen zit er in deze knock-out-competitie nog van alles voor onze jongens. Twee punten achterstand op de beide koplopers J.O.S. en Vriendenschaar (en drie puntenvoor sprong op nummer laatst). De eerst komende zondagen zullen uitwijzen ol een matig optimisme gerechtvaardigd is. De geest is goed, capaciteiten zijn er voldoende, zou het dan niet kunnen lukken? Met alle grote plannen in ver band met onze verhuizing hebben wij succes op het groene veld zo dringend nodig. Denk daaraan, jongens, onze club moét vooruit! Het tweede doet het na de promotie niet onverdienstelijk, al stelde het ver toonde spel in de laatste wedstrijd tegen Ajax 4 vóór de rust wel zeer teleur. Dit wordt een seizoen van aanpassen aan de hogere afdeling, waarbij wij uiteindelijk zeker een behoorlijke plaats kunnen in nemen. Het derde, aan welk elftal dit seizoen uiteraard niet die extra aandacht besteed kan worden, die het verleden jaar wél genoot en verdiende, zal wel zeer veel moeite hebben de prestatie van vorige seizoen te herhalen. Maar met en ietsje minder zijn wij alleen voor dit maal tevreden. Vier en vijf zijn goed begonnen, doch leden helaas de laatste twee weken nederlagen. Van de andere senioren-elftallen zijn er ook al geen grote dingen te melden. Zeer ver heugend is dat de junioren A dit jaar voor het eerste sinds lange jaren weer eens van zich doen spreken. Denk er om jongens, jullie vormen straks hoofdzakelijk de reserves voor het eerste. Benut deze oefentijd goed, leert goed voetballen zonder egoïsme. En ik geloof dat aan deze laatste eis bij enkele jongelui in de voorhoede nog wel iets mankeert. De junioren B zijn dit jaar alle hoger ingedeeld dan verleden jaar en dat doet zich geducht voelen. Vol houden jongens, ook voor jullie is dit een seizoen van aanpassing. Goedkope overwinningen hebben weinig waarde, een club als de onze moet succes kunnen boeken in de hoogste afdeling waarin het betrokken elftal kan uitko men. Alles bij elkaar genomen: zeven kam pioenschappen zitten er dit jaar, meen ik, niet in. Het is aan de spelers om mijn woorden onwaar te maken. Alle elftallen, veel succes! De supporters. Het is hartverwarmend dat vele leden ons eerste elftal ook bij verre uitwed strijden vergezellen. Het legioen kan nooit groot genoeg zijn. Wie volgt het goede voorbeeld, van velen van ons? Vergeet U ook de lagere elftallen niet? Protesten. Het is verheugend dat de amateurs met zeer grote meerderheid hebben ge stemd voor de afschaffing der protesten. Een sportsman, die zelf uiteraard ook veel fouten maakt, moet ook een fout van de leiding kunnen accepteren. Vergrote promotiekansen. De uitbreiding van het aantal eerste klas afdelingen tot zes betekent grotere promotiekansen voor de 2de, 3de en 4de klassers. Voor ons betekent dit, dat dit jaar alle 2de klaskampioenen zonder meer naar de eerste klasse promoveren. Denk hieraan, eerste elftallers, een der gelijke kans krijgen we niet zo spoedig weer. Want vermoedelijk zal reeds vol gend jaar de promotiekans iets kleiner moeten worden, althans in het Westen. Overschrijvingen. Overschrijvingen in de loop van het seizoen zullen niet meer zijn toegestaan, alleen aan het eind daarvan. Een be langrijke verbetering en een groot suc ces voor het bestuur van de Landelijke Bond van Amateurs. Uitzonderingen, b.v. bij verhuizing naar een andere plaats, blijven mogelijk. (vervolg pag. 2, 3e kol.)

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 1