Kroonenburg A. B. C. 'Woninginrichting Adviseurs voor: Kantoren Vergadersalen poolt Allen mee, het is voor a.p.c. Op zijn einde. TTet honkbalseizoen loopt op zijn einde en het zal niet lang meer duren of het merendeel van die mensen, die de afgelopen maanden hun hart aan honkbal verpand had, haalt met gejuich King Soccer in hun mid den. Doch alvorens Uw Schakel weer vol staat over voetballende AFC-ers, van welpen tot veteranen, alvorens de hon- ken plaats hebben gemaakt voor de goalpalen en z„binnenhoog" „buiten spel" geworden is, laat ik in vogel vlucht onderstaand de prestaties van de nog steeds jubilerende dochter A.B.C. volgen. Teleurstellende finale. Na de 1—0 overwinning op koploper De Volewijckers, een wedstrijd waarin vooral Johnny Hoitzing een domine rende rol speelde, werd ons eerste ne gental door een 5-tal overwinningen van degradatie-kandidaat kanshebber voor het kampioenschap. Immers Ajax kreeg geen kans revanche te nemen en moest met 4—1 het loodje leggen. Sportclub Haarlem zag een zo goed als zekere zege in de laatste inning te niet gaan, (5—4) en Blauw-Wit slaagde er voor de tweede keer niet in de begeerde winstpunten binnen te halen. (16—3). De „winningmood" had zich van ons eerste team meester gemaakt, er volgde zelfs een no-hit no-run-overwinning op Kennemerland en ook het gevreesde U.V.V., met vier Amerikanen in hun gelederen, werd met een 6—0 nederlaag naar Utrecht terug gestuurd. De finale was teleurstellend. De Volewijckers deed zijn sportieve plicht door ons een 1—1 gelijkspel af te dwingen en H.C.K. toon de zich voor de tweede keer de meer dere. Het kampioenschap was dus niet voor ons weggelegd, hetgeen niet be tekent, dat wij ontevreden moeten zijn. Want ABC was aan het begin van het seizoen door prognose-schrijvers als één der zwakste clubs gedoodverfd. Niet rooskleurig. Met het tweede negental gaat het nog steeds niet fortuinlijk. Twee overwin ningen uit elf wedstrijden is nu niet een resultaat om van de daken te schreeu wen. Bovendien werd één van deze overwinningen, n.l. op Shell, door een protest van de tegenstander op onbe grijpelijke wijze teniet gedaan, waardoor twee winstpunten in mindering werden gebracht. Nog vier wedstrijden heeft dit team voor de boeg. De wonderen zijn de wereld nog niet uit, zo verhaald Wint Sonneveld in één van z'n liedjes, doch met het grootste optimisme kunnen wij ons haast niet meer voorstellen, dat de woorden van deze cabaretier voor ons tweede negental bewaarheid worden. Ongeslagen kampioen. Het derde team is ongeslagen kam pioen geworden. Iets dat in de 25-jarige historie van onze honkbalclub nog niet is voorgekomen. Overwinningen als 17-6 en 16-7 op WVHEDW, liefst 13-0 op Lijnden 2 bewijzen wel, dat dit negental verreweg superieur is in haar afdeling. Na een krappe 8—5 zege op TOG 2 kon de kampioensvlag gehesen worden. Wie van mening was dat dit kampioenschap grotendeels aan geluk te danken was, kwam na de 31—4 over winning op Rivalen 2 wel bedrogen uit. De laatste tegenstander De Spar taan 3 maakte via een 18—1 nederlaag kennis met de nieuwe kampioenen. Met één been. Ook de eerste promotie-wedstrijd te gen het sterke Watergraafsmeer werd in winst omgezet (5—3), al ging het weliswaar niet zo gemakkelijk als de voorafgaande wedstrijden. Daar er door 4 clubs om 3 plaatsen in de derde klasse gespeeld wordt, zal een overwin ning op Shell 2 voldoende zijn om ge promoveerd te zijn. Met één been in de derde klasse; ongetwijfeld zal het andere been na de wedstrijd tegen Shell 2 bijgetrokken kunnen worden. Fatale nederlaag. Het vierde negental dat aanvankelijk vooral door de verrassende zege op Watergraafsmeer, ook kampioensillusies koesterde, zag deze verloren gaan door een 12—3 nederlaag tegen VVGA 5. Een fatale nederlaag, zoals achteraf bleek, want de nog resterende wedstrijden te gen ODIZ 2 en De Volewijckers 3 wer den in winst omgezet. Een eervolle UITERSTE ZUINIGHEID T Tit het verslag van penning- meester Jo Hurwits is geble ken, dat wij nog te worstelen hebben met een groot tekort. Wij vragen alle leden, dus ook de welpen en de junioren, de meest mogelijke zuinigheid te betrachten bij het gebruik der eigendommen van A.F.C. Laat de penningmeester geen overbodige sommen behoeven uit te geven voor gebroken ruiten, verstopte waterleidingen, voor hun tijd versleten ballen, defec ten aan de maaimachine etc. etc. Ergo; Geen stenen op het veld werpen, Geen spijkers door de noppen, Geen schoenen schoonma ken in de wasbakken. Alles doen en nalaten wat deze grote zuinigheid in de hand kan werken. tweede plaats vormde voor dit negental de afsluiting van dit seizoen. Wisselend succes. Onze benjamins streden met wisselend succes. Vergeleken met het vorig seizoen viel een enorme vooruitgang te bespeu ren. Ook een enorme toeloop, want zo te zien kan er het volgend jaar met vier juniorenteams voor de competitie ingeschreven worden. Het eerste junio renteam eindigde op de tweede plaats, het tweede negental op de derde plaats. Veel Gasten. Uitgezonderd het tweede team, zijn de resultaten van onze honkballers zeer bevredigend. ABC heeft in jaren zo een succesvol seizoen niet gekend. AFC kan dan ook trots zijn op haar jongste telg, wat zij ongetwijfeld is. Wij wensen de voetballers in het komende seizoen veel succes. Aan belangstelling van ABC-ers zal het heus niet ontbreken HANS DE B1E. Overtoom 75-77-79 - Amsterdam - Te lefoon 80368-89978 8

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 8