halus-lamp ha-ha slot W/elpentournooi The Society Shop Van de elftalcommmissie Als U reeds een gebruikt, koopt U dan ook een Beounstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Op zondag a.s. (23 augustus) vindt op onze terreinen plaats een groot welpentournooi, hetwelk door de A.F.C. georganiseerd wordt ten bate van de Afdeling Amsterdam van het Prinses Beatrix-Polio-Fonds. Aanvang 10.00 uur, prijsuitreiking pl.m. 4.00 uur. Begin juni vertrouwde onze Jacques Kohier ons toe, dat hij het fantastisch zou vinden, indien A.F.C. eens een welpentournooi zou organiseren. Door de omstandigheden werd Jacques ge dwongen reeds in zijn „welpenleeftijd van sport af te zien. Vele sporten heb ben zijn belangstelling, maar de welpen voetballers behouden bij hem altijd een zekere voorrang. Het Bestuur verleende uiteraard gaarne de toestemming en medewerking voor de plannen en verbond aan het tournooi tevens, dat getracht moet wor den baten uit de organisatie te halen. Niet voor de vrijwel ledige A.F.C.-schat- kist, doch voor de Polio-Club Amster dam, ook worstelend met tekorten. Vele personen en zaken reikten ons voor de verwezenlijking van de plannen de helpende hand, zoals b.v. de Vrumona (SiSi) en Coca-Cola-fabrieken, de Mars-fabriek (voor consumpties), Dr. A. C. van Swol, Firma Theeboom, Reederij van Swieten en de Firma Nies- sen (voor de prijzen), Drukkery Meyer (het programma), Drukkerij Kingsbergen (toegangsbewijzen), Drukkerij Van Dijk Allan (raambiljetten). Vele adverten ties komen in het programma voor; bij eerste verzoek bleken allen spontaan bereid een steentje bij te dragen. De Heer Janus verklaarde alle doelen te zullen voorzien van de bekende tussen- latten, die het verdedigen van hun doel voor de welpenkeepertjes aantrekkelijker maken. Wij zijn eveneens dank verschul digd aan de Heer Jo Wijnand, die voor de berichtgeving aan de publiciteits- organen zorgde. Ook de Afdeling Am sterdam van de K.N.V.B. en de Polio- Club Amsterdam verleenden veel mede werking. Langs deze weg zeggen wij allen, die direct of indirect hebben medegewerkt de opzet van het tournooi te maken tot wat het thans is geworden, hartelijk dank. Wij hopen, dat een spor tief en financieel succes zondagmiddag Uw en onze beloning moge zijn. Flet plezierige is, dat de gezonde jon gens zondag iets gaan doen voor hun gehandicapte leeftijdgenoten. Prettig is ook, dat Jacques en enige andere polio patiëntjes de Jeugdcommissie zullen assisteren bij het uitvoeren van de or ganisatie. Wij vertrouwen, dat het tour nooi mede door hun medewerking een vlot verloop zal hebben. Voor dit uitzonderlijke geval heeft het Bestuur besloten om van ieder, die het terrein betreedt, hetzij als toeschouwer, En hier is dan de E.C. 1959—1960! Drie „oude rotten" zijn door de al gemene vergadering de eer waardig ge keurd onze K.N.V.B .-elftallen dit seizoen op te stellen en te leiden. Voorwaar geen sinecure, doch in het jaar van ons 65-jarig bestaan een mooie opgave. Alle drie hebben wij veel ervaring op het groene veld. Doch bezit van erva ring alleen wil niet zeggen, dat men ook een leidende taak goed kan uitvoeren. Hiervoor is nodig een behoorlijke onder linge samenwerknig met bestuur, trainer, spelers, en in zekere zin zelfs met de scheidsrechters. Voorts wordt een grote mate van objectiveit vereist en U kunt er van verzekerd zijn, dat wij hiervoor ons uiterste best zullen doen. Nimmer kunnen wij het een ieder naar de zin maken, dit zouden wij wel gaarne wil len, doch dat is met formatie van elf tallen te enen male onmogelijk, zowel tegenover spelers als tegenover buiten staanders. Ongetwijfeld zal ons ook van beide groepen de critiek niet bespaard blijven, doch dat vinden wij niet erg mits dit in opbouwende en welwillende zin geschiedt. official of speler, entreegeld te heffen. Uiteraard heeft dit ook Uw volledige instemming. Jongelui tot 14 jaar beta len 25 c„ personen boven 14 jaar 75 c. Een bedrag dat wel op te brengen lijkt, zodat dit voor U geen bezwaar zal mogen zijn op die dag aanwezig te zijn op onze velden. Moet ik U nog officieel uitnodigen? Wel nee, U komt toch ook zonder een verdere opwekking. U bewijst er immers mee met het werk van de polio-bestrij- ding in te stemmen, terwijl U boven dien prima welpenwedstrijden kunt ver wachten; daar staan de namen van de verenigingen U borg voor. 1 ot zondag dus! H. W. VAN TEUNENBROEK. Groot enthousiasme. De spelers hebben met groot enthou siasme besloten een extra poging te doen om na het goede jaar 1958—1959 nog een beter jaar 1959—1960 te krijgen. Dit is zeer te loven. Nu gaat het er om de woorden in daden om te zetten. Wij verklaren hier nogmaals met na druk tegenover de spelers, dat, indien men wensen, verlangens of critiek heeft, men zich dan rustig kan wenden tot onze commissie of tot een van haar leden. Wij zullen ons uiterste best doen de meest geschikte oplossing voor U en onze club te vinden. Een elftal heeft slechts 11 plaatsen en het is zeer moeilijk iedereen precies op te stellen waar hij zich het beste thuis gevoelt. Als U voor een bepaalde plaats voorkeur heeft schroomt dan niet deze tot uiting te brengen. Dit is dan het eerste woord, dat de elftalcommissie naar voren brengt. Wij hopen zo nog menig keer in de Schakel terug te keren met prettige en opge wekte mededelingen. Jb. VAN NEK. VAN BAERLESTRAAT 20, HOEK P.C. HOOFTSTRAAT AMSTERDAM-Z. föeeds vele fl.T.G. -ers kochten hier hun herenmode-artikelen

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 3