WÊÊÊBSÊm C d=0=0=0=0=ü£g Van de brug 1895 A0F0C0I 1959 No. 1 'üit is de bchakel, d\e komt binden, <De oude club aan d' oude vrinden. -tv Redacteur: J.Tj. Steensma. 2e v.d. Helststraat 50. Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 1 15 3, Amsterdam-Z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-W. 38e Jaargang Augustus 1939 De zomer dit maal een echte is bijna voorbij en A.F.C. maakt f zich gereed voor het 65ste seizoen. De spelers hebben grote plannen en praten over een mooi geschenk bij ons 65-jarig bestaan. Zou, wat in 38 jaar niet is gelukt de herwinning van het in 1921 verloren gegane eersteklasseschap nu wel mo gelijk zijn? We zullen er niet op voor uitlopen, doch slechts hopen, dat het over het algemeen zeer gunstige slot van het vorige seizoen niet minder dan zeven kampioenselftallen gevolgd zal worden door een goed begin van het nieuwe. De leiding der K.N.V.B.-elftallen is bij de drie oud-gedienden Cor Kerker, |aap van Nek en Tonny v. d. Valk in beproefde handen. Dit is de E.C. die de spelers zelf hebben gewenst. Het ver trouwen is er dus, de goede wil even eens, nu de tanden op elkander, jongens en van meet af aan flink aangepakt. Doch voordat de competitie begint krijgen we, afgezien van diverse vriend schappelijke wedstrijden, allereerst op onze velden op 23 augustus een groot welpentoernooi ten bate van het Prinses Beatrix Polio fonds. Het idee is geopperd door Jacqie Kohier, de organisatie is grondig voor bereid, hoofdzakelijk door Henk van Teunenbroek. de verzorging der publi citeit is bij Jo Wijnand in goede han den. Veel medewerking hebben zij ondervonden van Dr. Hans van Swol, van drukkers en leveranciers die hun materiaal en hun product gratis ter be schikking stelden. Onder de deelnemende clubs, semi-prof- en amateur- zijn de belangrijkste in den lande en sportief is dit ongetwijfeld een sterk bezet toer nooi voor jongens van 10—12 jaar. Het motto voor die dag is: iedereen betaalt; de gezonden voor de gehandicapte jeugd! Iedereen, d.w.z. de deelnemende verenigingen betalen minstens 25. inleggeld, iedere welp die meespeelt be taalt een kwartje, scheidsrechters, jour nalisten, officials en alle toeschouwers betalen 0.75 entrée. Onnodig le zeggen dat iedere A.F.C.-er de ereplicht heeft aanwezig te zijn. Wij rekenen op U! Een week later krijgen wij de A.R.O.L. waarbij A.F.C. de beker te verdedigen heeft. Een eervolle opdracht! De deel nemers zijn dezelfde van verleden jaar, met uitzondering van H.F.C., die tot haar en ons leedwezen ditmaal verstek moet laten gaan wegens de feestelijk heden i.v.m. haar 80-jarig bestaan. Voor waar, een geldig excuus. Als nieuwe deelnemer begroeten wij de Gorcumse eersteklasser Unitas. Wij wensen spelers en toeschouwers mogen het er zéér velen zijn een in alle opzichten ge slaagd voetbalfestijn toe. H.F.C. gepromoveerd. Ook op deze plaats wensen wij onze vrienden van The Good Old van harte geluk met hun welverdiende promotie naar de eerste klasse. Een prachtig cadeau aan hun 80-jarige club en aan de scheidende voorzitter Piet van Hou ten, die zoveel tot dit succes heeft bij gedragen. Wij zullen de prettige wed strijden tegen H.F.C. node missen Voor hoelang, eerste elftallers van A.F.C.? Willy Kerker f. Woensdag 12 augustus werden wij op geschrikt door het ontstellende bericht van het overlijden van het oudste doch tertje van Rie en Cor Kerker, 15 jaar oud. Onzegbaar leed voor de arme ouders, die hun opbloeiend kind door een slopende ziekte hebben moeten mis sen. Woorden van troost zijn nietszeggend bij zo'n zware slag, de ergste die ouders treffen kan. Wij hopen dat Rie en Cor de kracht gegeven zal worden het leven weder aan te vatten, ter wille van hun beide overige kinderen, terwille van henzelf. De warme vriendschap die zo heel veel A.F.C.-ers hen toedragen, kan Rie en Cor daarbij misschien helpen. Lieve Willy, rust zacht. G. H. H. KAPPELHOFF. P.S. Jongstleden zondag zijn onze jongens van het eerste begonnen met het Allen Weerbaar-Toernooi te winnen. Over het algemeen was het spel niet direct om over te schrijven, laat staan te telegra feren. Toch hebben we lichtpuntjes ont dekt. Jongens, gefeliciteerd. J. T. S. ft&Sj

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 1