halus ha-ha lamp slot A.C.C. A.B.C. The Society Shop Als U reeds een gebruikt, koopt U dan ook een poeLt allen mee, het is voor a.f.c. TV>k het cricketseizoen is thans weer in volle gang. Koning voetbal heeft nog een enkeling in zijn macht, maar het gros van de cricketers heeft toch al weer een paar prachtige zomerdagen in of rond de groene weide doorgebracht. A.C.C. 1 speelde reeds vier wedstrijden. Van V.R.A. werd krap gewonnen en het jubilerende Hermes wist in Amstelveen te winnen. Gelukkig bracht de uitwed strijd tegen H.C.C. 2 veel beter cricket. Weliswaar konden wij het niet tot een overwinning brengen, maar we konden bijna 200 runs op het bord brengen, hetgeen een goede prestatie mag worden genoemd. Eerst een kwartier voor tijd wist de Haagse aanvoerder, met een harde vier ons totaal te passeren. Tot grote teleurstelling van de A.C.C. familie was het vertoonde spel tegen Quick (Den Haag) ver beneden peil en gingen de „Haantjes" met een 8-wickets-zege naar huis. Het tweede. A.C.C. 2 kwam ook pas eerst bij de 3e wedstrijd goed los. De eerste wedstrij den tegen de sterke reserves van Rood 8c Wit en H.C.C. werden verloren. De wed strijd tegen H.C.C. 3 had een spannend slot maar indien ons tweede een 20-tal runs meer had kunnen maken zou deze wedstrijd vermoedelijk wel winst hebben opgeleverd. Tegen V.C.C. scoorde Charles Bosch een keiharde en kansloze century. Aangezien er in de 2-A klasse geen team meer zonder verlies punten is, kun nen wij ook dit jaar hier wel weer een spannende race verwachten. Het derde. Ook bij A.C.C. 3 werd een century ge scoord. Rudy Janssen was er de maker van en hiermede hielp hij zijn team een groot eind op weg om de benodigde 199 runs tegen V.R.A. 2 te maken. Verder is er van dit elftal nog niet zo heel veel te zeggen want er zijn pas twee wedstrijden gespeeld. Daarentegen heeft A.C.C. 4 reeds 5 wedstrijden gespeeld welke alle werden gewonnen. Dit elftal is een wonderlijke combinatie van oud en jong. Naast een gezellig stel oude rotten komt een aantal youngsters regel matig in dit team uit. Volgende maal hopen wij U van het cricketfront toch nog iets gunstigere be richten te kunnen laten horen. M. d. B. Vreugde en leed. Teder honkbalclubje kent zijn vreugde -■-en zijn leed. Vreugde door overwin ningen, leed als gevolg van nederlagen. Het is opmerkelijk, nu er een derde ge deelte van de competitie opzit, dat de beide laagste teams voor de meeste vreugde zorgen. Immers het derde staat nog ongeslagen aan de kop en het vierde bezet een mooie tweede plaats op de ranglijst. De resultaten van ons tweede negental veroorzaken het leed. Na vijf wedstrijden heeft dit team nog niet het overwinningszoet mogen proeven. Over ons eerste negental mogen wij ook niet ontevreden zijn. Na de grote overwinning op Ajax werden achtereenvolgens Blauw Wit met 6—3 en Kennemerland met 13—5 verslagen Niet te vefslaan. Inmiddels was de Nederlandse honk balwereld in beroering gekomen. Het Utrechtse U.V.V. zegevierde met niet minder dan 16—0 over koploper De Vole- wijckers. Hoe dat nu mogelijk was? Het team van U.V.V. zou voor het grootste deel uit Amerikanen bestaan. En deze Amerikanen zouden iedere werper van de plaat slaan. Dat ging te ver. Alar merende berichten in de pers, protesten van andere eerste-klasse-verenigingen. Met deze Amerikaanse steun zou U.V.V. niet te verslaan zijn. Bedwongen. Hevig hiervan onder de indruk toog ons eerste negental naar het pas aange legde honkbalveld van U.V.V. Nota bene zonder werper Hoitzing. Prognose-schrij vers voorspelden een zware nederlaag. Het bijna ongelooflijke is gebeurd. Drie Amerikanen bleken van de partij te zijn, geen één kwam tot grote slagprestaties. Hans Ohm wist op overtuigende wijze hun slaglust te bedwingen. Dat een drie tal fouten ons toch aan een nederlaag hielp, was jammer. De week daarop gaf Johnny Hoitzing De Volewijckers weinig kans. Met een 1—0 zege bleven wij in de meerderheid. Noodlottig. Met het tweede negental, dat zwaar gebukt gaat onder het gemis aan een redelijke werper, gaat het niet zo best. Rood-Wit, Bloemendaal en Schiedam profiteerden hiervan en streken de volle winst op. Na jarenlang met een gebrek aan werpers gesukkeld te hebben, dreigt dit werpersprobleem dit jaar noodlottig te worden. W inning-mood. Het derde en het vierde negental zijn momenteel in de „winningmood". Zo wel De Spartaan 3, T.O.G. 2 als Rivalen 2 werden aan de zegekar van ons derde team gebonden. Slechts Lijnden 2 kwam tot een gelijkspel. De Meteoor 2, O.D.I.Z. 2 en V.V.G.A. 5 werden het slachtoffer van ons vierde negental. Veilig gevoel. Onze jongste honkballers slaan een veel beter figuur dan het vorig jaar. Zowel het eerste als het tweede junioren team hebben al overwinningen kunnen boeken. Nieuwe junioren stromen nog steeds toe. Indien zij goed worden op gevangen, een veilig gevoel voor de toe komst. Het gaat dus prima. Alleen het tweede baart ons zorg. Laten wij hopen, dat de spelers van dit onfortuinlijke negental nog de nodige winstpunten zul len behalen, opdat wij binnenkort ook voor dit team een veilig gevoel zullen hebben. HANS DE BIE. DODENHERDENKING. fcp maandag 4 mei begaf zich ook dit jaar weer een redelijk grote schare clubgenoten naar het monument op onze velden. Voorzitter Kappelhoff sprak enkele woorden, waarbij hij aangaf, dat wij on danks het verstrijken van de jaren ons bewust zullen blijven, dat de clubge noten, wier namen in de steen zijn ge grift, hun leven gaven voor onze vrijheid. Dank zij o.a. hun offer zijn wij in staat vrij onze eigen weg te gaan en vrij onze sport te beleven. Namens A.F.C., A.C.C. en A.B.C. wer den kransen gelegd en vervolgens ge tuigden vele aanwezigen door een bloe menhulde van hun dank aan deze man nen. J. T. S. VAN BAERLESTRAAT 20, HOEK P.C. HOOFTSTRAAT AMSTERDAM-Z. Reeds vele fl.T'.G. -ers kochten hier hun herenmode-artikelen 8

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 8