De jeugd Alles op één kaart C. van Peperzeel Bequnstiqinq van onze aöveRteecöeps, houöt öe schakel in stanö De competitie. De voorlopige eindstand bij de jeugd- elftallen luidt: Junioren B 2 16 30 1,88 B 3 - 16 - 29 - 1,81 B 5 - 17 - 30 - 1,76 B 1 - 12 - 18 - 1,30 A 2 - 16 - 22 - 1,38 A 1 - 16 - 15 - 0,94 B 4 - 18 - 16 - 0,89 B 6 9 9 1,00 Onze Junioren B 2 hebben zich dus definitief aan de kop van de onderlinge tanglijst kunnen handhaven. Van harte gefeliciteerd. Overigens hebben alle Junioren-elftallen ertoe bijgedragen, dat het eindresultaat van de Jeugd een stuk hoger ligt dan het voorgaande seizoen. De pluim van de maand gaat overigens geheel naar de Junioren B 5. In de eerste wedstrijden van het sei zoen werden enkele punten verspeeld, doch later gaf dit elftal zulk gedegen spel te zien, dat wij nog slechts 1 punt (tegen onze rivaal D.E.C. Jun. B 3) moesten afstaan. Voor en tijdens de beslissingswedstrijd tegen D.E.C. waren alle 22 spelers uiterst zenuwachtig. Geen enkele speler hield de bal lang bij zich, waardoor het tempo vrij hoog kwam te liggen. Net als bij de beide competitie-wedstrijden (die beide in 1—1 eindigden) waren de elf tallen volkomen aan elkaar gewaagd Tot 10 min. voor het einde kwamen beide doelen evenveel in gevaar. Toen zetten wij door een omzetting alles op de aanval en zo waar scoorden wij 5 minuten voor het einde. Jammer voor onze sportieve D.E.C.-tegenstanders, want het had net zo goed andersom kunnen zijn. Aldus gaven de spelers van Jun. B 5 door een prima eindspurt onze A.F.C. de zevende kampioen! Onze hartelijke felicitaties aan de spelers en vooral aan de leider, de Heer Elzinga. Voor al uw loodgieterswerk Loodgietersbedrijf v/h W. Gelderland Aanleg van gas en waterleiding, douches, fornuizen, etc. Valckeniersstraat 35, tel. 745220 Het verheugde ons bij deze belang rijke wedstrijd vele Ouders te mogen ontmoeten. Ook enkele Bestuursleden en de Heer van Nigtevegt, als belangstel lend Erelid, waren aanwezig. De Welpen. Ook de sterkste van onze onderlinge Welpen-dieren-competitie is thans be kend. Na een zeer spannende wedstrijd wonnen de Bavianen op het nippertje van de Stieren. Aan de kleine Bavianen en leider-Baviaan de Heer Jh. de Bie onze felicitaties. De taktiek-bespreking te zij nen huize heeft dus inderdaad vruchten afgeworpen. De captain van ons eerste elftal, de Heer Boskamp, zeggen wij nog dank voor zijn aanmoediging ons het volgend seizoen allen volledig voor onze vereniging in te zetten. Het Robur et Velocitas-tournooi. Onze Junioren A 1 namen aan dit tournooi deel. Ondanks kleine krachts verschillen bereikten wij niet meer dan de zesde plaats van negen deelnemers. Het A.V.B.-tournooi. Hieraan namen vier B-Junioren elf tallen deel. Tijdens de eerste wedstrijddag toonden wij ons veelal de sterksten. Alle spelers „hadden er dan ook echt zin in" en wil den het seizoen zo goed mogelijk be sluiten. De Jun. B 1 verloren en wonnen 1 wedstrijd, de Jun. B 2 wonnen beide wedstrijden door het goed nemen van strafschoppen, de Jun. B 4 wonnen beide wedstrijden met groot verschil en de Jun. B 5 namen na de eerste wedstrijd de strafschoppen beter dan de tegen standers, doch verloren de tweede met enorm verschil. Door deze resultaten kwamen de Jun. B 2 en B 4 in de volgende ronde, waarin beide elftallen met zeer goede resultaten voor de dag kwamen. Junioren B 2 speelde tegen een sterker D.W.G. gelijk 1—1 en won doordat de strafschoppen beter genomen werden. In de finalewedstrijd moest men pro beren het zo goed mogelijk te doen tegen het sterke Watergraafsmeer Jun. B 1. Watergraafsmeer was van begin af aan veel sterker, maar door goede uitvallen kwamen wij aan een 1—0 voorsprong. Watergraafsmeer gooide nu alles op de aanval met als resultaat een ware be legering voor ons doel. Verder dan één doelpunt kwam men niet, zodat een ge lijk spel uit het vuur werd gesleept. Wederom moesten strafschoppen beslis sen wat ook ditmaal door ons beter ge daan werd dan door onze tegenstanders, zodat een zwaar bevochten le prijs ons ten deel viel. Onze Jun. B 4 wilde bij deze successen niet achter blijven en wonnen met 5—0 van S.D.W. terwijl de finale tegen Rivalen Jun. B 5 een 2-1 zege werd. Met deze twee eerste prijzen zorgden onze B junioren voor een succesvol slot van deze competitie. De Jeugdcommissie wenst de Heren Jeugdleiders en spelers een prettige vacantie toe en hoopt allen het volgend seizoen met „voetbalhonger" op A.F.C. te mogen begroeten. H. VAN TEUNENBROEK. Het WELPENtournooi van V.V.A. t.b.v. de ALLES OP EEN KAART-ACTIE is een groot succes geworden, er werd maar liefst door 12 welpenelftallen aan deelgenomen. A.F.C. werd in poule C ingedeeld met o.a. D.W.S.-A, S.D.W., V.V.A. drie heel sterke clubs, hoe zou dat aflopen? Welnu het is goed afgelopen want de A.F.C. welpen werden winnaar van hun poule. De eerste wedstrijd werd tegen het veel sterkere S.D.W. gespeeld, maar de achterhoede van A.F.C. was bijzonder goed op dreef (het eerste elftal was er niks bij) en zodoende deelden A.F.C. en S.D.W. de puntjes. 0—0. Daarna moesten onze jongens tegen de organiserende vereniging in het veld treden. Wij moesten winnen wilden wij nog een kans hebben in de demi-finale uit te komen. Met veel moed gingen de welpen het veld in, maar ook met een hart, dat veel sneller klopte dan gewoonlijk. In de eerste minuten was het wat je noemt zenuwenvoetbal, maar dat ging al vlug over en ongeveer in de zevende minuut scoorde Nic. Leloux het eerste doelpunt. 1—0 voor the Reds. Zo bleef het tot de laatste minuut en A.F.C. had de eerste wedstrijd gewonnen. Nu kwam de grote wedstrijd n.m. tegen D.W.S.-A maar het was nog niet de grootste wedstrijd nee bij lange na nog niet. De moed zonk ons in de schoenen; wij A.F.C. tegen drie profs. Profs of geen profs, voetballen kan A.F.C. want tegen D.W.S.-A bevochten we weer een gelijkspel n.m. 2—2. Nu hadden we 4 punten alles hing van V.V.A. af, dat tegen S.D.W. speelde. Het hele elftal ging naar V.V.A. om ze aan te moedigen. Daar floot de scheidsrechter en begon de grote wedstrijd. We hebben een V, we hebben een V, we hebben een A. V.V.A. Alleen de spandoeken ontbraken an ders waren we precies Volendam. V.V.A. had nog nooit zo goed gespeeld en won dan ook verdiend met 2—0, dus A.F.C. in de demi-finale, dat was me een feest, alle jongens dansten in het rond. Ook de clubs AJAX, BLAUW-WIT, A.F.C. en S.D.W. dat door penalties als vierde in de demi-finale uit kwam. Ajax was de gelukkige, die tegen ons uitkwam. A.F.C. was veel sterker en scoorde het eerste doelpunt, zouden wij dan toch van Ajax winnen? Maar nee hoor Ajax won deze wed strijd met 2—1. Daar S.D.W. verloor speelde A.F.C. de laatste wedstrijd tegen S.D.W. De spanning was er wel af maar toch wonnen wij met 2—0. De uiteindelijke winnaar werd Bl.-Wit dat door penalties won. JACQUES KÖHLER Jr.

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 7