Cmiytatie? Geslaagde tour naar Bata-Best h[et mag Reimannf Stok Kersken's poelt allen mee, het is voor a.f.c. Op naar BEST. Dit signaal werd ge geven om 12 uur en zo nam vanaf de Nassaukade, deze tocht een aanvang. De weersomstandigheden waren ideaal, dus verkeerde het hele gezelschap in een opperbeste stemming. Eén was er echter bij die het nog warmer kreeg dan de anderen, aangezien enige bestuursleden in een plotselinge opwelling ondergete kende tot reisleider hadden gebombar deerd, al moet gezegd worden dat het op een charmante wijze via de busmicrofoon bekend werd gemaakt. Zo kon dan de heerireis niet anders dan voorspoedig verlopen, ondanks de ver traging in Den Bosch waar enige dames en heren de inwendige mens wilden ver sterken met broodjes en chocolade. Na een hartelijke begroeting door enkele vertegenwoordigers van de Bata-fabrie- ken, nam de rondleiding in de grootste schoenfabriek van Nederland een aan vang. Allereerst werd een film vertoond om een algehele indruk te krijgen van de werkzaamheden die ter plaatse in de diverse afdelingen worden verricht. Daar na werden wij in ploegjes van 10 man rondgeleid. In de kousenafdeling viel ons dadelijk op dat de kousen of sokken aan één stuk aan elkaar werden gebreid, waarna de teenstukken door middel van weer andere machines werden afgebreid. Er was een meisje bij, die een dag productie van gemiddeld 400 kousen, sok ken enz. had, en reeds zes jaar in dienst van de Bata was. Hierna kwam de schoenafdeling aan de beurt, die weer was onderverdeeld in de rubber- en leersectie, doch hier zal ik verder niet in details treden, want dat gaat U misschien vervelen. Na deze voortreffelijke rondleiding, werd er een uur gerust, waarna de wed strijd een aanvang zou nemen. Tijdens de wedstrijd was één ding erg belangrijk; het ging veel beter dan in Amsterdam. Er werd lustig gecombineerd, waarbij het goede werk van Frans Kat opviel. Doch zoals wel meer gebeurt, was het, ondanks de meerderheid van A.F.C., de rechtsbinnen van Bata die het eerste doelpuntje kon pikken, na een aarzeling in onze verdediging. Toch kwamen wij weer spoedig gelijk met de Batisten en wel door Frans Kat; een op sublieme wijze genomen vrije schop even buiten het strafschopgebied. Na de thee kwamen de reserves in het veld, wat resulteerde in een meerderheid van Bata, doch door uitstekend verdedi gingswerk van enkele prominente heren uit het derde bleef het 1—1, waarmee iedereen dik tevreden was. Na afloop van bovenvermelde match trokken de heren spelers, dames en supporters van beide elftallen zich in de kantine van de Batafabrieken terug, om zich te goed te gaan doen aan een uit gebreide Brabantse koffietafel. Onze voorzitter de heer Kappelhoff memoreerde dit en besloot zijn speech door ons te verzoeken het clublied in te zetten. De Bataleden lieten dat niet op zich zitten en antwoordden met hun club lied. Wat een donderend besluit werd van deze maaltijd. In de Bar werd daarna nog menig biertje klein gemaakt. Echter ook hieraan moest helaas een einde komen, toen de reisleider het sein van opstappen (onder hevig protesten) gaf. Mij rest dan nog, om nogmaals van deze plaats af de heer Hurwitz te be danken namens de hele bende, voor deze door hem georganiseerde tour of zoals de heer Kappelhoff zo fijntjes, en zo hoopvol voor de eerste elftalspelers op merkte, wij kunnen hem nu wel op wat groter werk loslaten. „DE REISLEIDER". Voor A.F.C. dat nergens was, niets maakten ze meer klaar: Zes Kampioenen! en misschien een zevende zowaar. Gaat dat zo doordan barsten we de tweede klasse uit. Zó stuwt, nee stóót de onderbouw omhoog de hele kluit! We zien 't aan Piet van Houtens club wordt dit jaar tachtig, nee ik meen hier nu de preses niet maar 'n strijdbaar H.F.C.! Dat oudje, heb ik goed geteld, baarde zo'n veertig ploegen. „D u s" werd het Eerste kampioen! En ook tot ons genoegen. Dit niet alleen omdat wij het de Goede Oude gunnen maar ook omdat die Haarlemmers nu promoveren kunnen. Want H.F.C. is naar mijn smaak een ernstig pretendent. Er uit dus met voor A.F.C.j een zware concurrent. We zien ons al het volgend jaar gewild of ongewild door 't lagere volk van onze club in d'Eeerste klas getild! Ik moet er niet aan denken hoe ze daar ons gaan begroeten. Daar zullen bovendien we weer DE concurrent ontmoeten.... Voorlopig echter blijven we nog veilig waar we zijn. Wel zwevend wat, doch dat komt dan van (zes maal!) een festijn Gij ALLE ZES geluk gewenst! Blijf „rustig" je maar storten in kampioensjolijt het mag.... En nu maar zomersporten. B. S. LE MARCHÉ U neemt uw inboedel geheel of gedeeltelijk mee? De zorgen daarvan kunt U aan ons overlaten. Vereenigde Expeditiebedrijven N.V. Afd. Internationale verhuizingen O.Z. Voorburgwal 1 57-1 59, A'dam Tel. 66771 (7 lijnen) Verpakkingen, ultvoerformaliteiten, douanebehandeling. Speciale verpakking voor overzee Verzendingen naar alle werelddelen

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 6