Van Cs j.h. esseR Aro) 1959 Vlit(je BLOEMEN VAN BAERLESTRAAT 39, TEL, 720140 COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN poelt Allen mee, het is voor A.f.c. getraind o.l.v, de heer Van Dam, die vooral tactische aanwijzingen gaf. Helaas zijn we in de wedstrijd zelf niet meer aan voetbal, laat staan goed voetbal toege komen. In opperbeste stemming was iedereen het veld opgekomen. De reeds vaker vermelde vrouwelijke supporters maakten zich, heerlijk in de zon gezeten, gereed voor een uitgebreide picknick. Na tien minuten kon niemand meer een brok door de keel krijgen. K.V.V. had zijn draai dus toch gevon den, een week te vroeg. Ons restte niets dan een paniekerige terugtocht. Keer op keer deden zich vreemde tonelen bij ons doel voor. Na twintig minuten scoorde K.V.V. 1-0. Socioloog Rob Duis, eveneens erkend voetbal-psycholoog, begreep het kritieke van de situatie, en schoot op doel: 1—1. Zo bleef het tot de rust. Na de thee zijn vele A.F.C.-ers aan de rand van een crisis geweest. Wij trou wens ook. Er kwam een bal tegen de paal. Jip Vogel hield een onhoudbare bal. Onze binnenspelers opereerden in eigen strafschopgebied. Cas Tromp, aan het hoofd gewond, bleef doorvechten. Chris Schroder, volkomen onpasseerbaar, tergde het publiek. Schutter Henk Sonneveld werd volledig bedwongen. Corner na corner kwam voor ons doel. Paul den Dekker moest uitvallen. De minuten werden urenMaar we hielden het. En plotseling was het allemaal voorbij. Er werd gefilmd en gespeeched, maar we moesten nog even aan onze nieuwe status wennen. Pas in het clubhuis kwa men we weer los (en hoe)'. De zenuwen konden op het eten wor den afgereageerd, en ik geloof dat daar dankbaar gebruik van is gemaakt. De nacht werd verder in gepast rumoer doorgebracht. Ziezo. Het zit er weer op. Het doel is bereikt. We kunnen tevreden zijn, en zelfs heel blij met deze promotie. Maar klaar zijn we nog niet. Het komend seizoen wordt voor A.F.C. van enorme betekenis. Het enthousiasme is er. Het spelers materiaal ook. Wat wil U nog meer? Met Uw steun, hetzij als supporter, hetzij als speler, kan de v o e t b a 1-club A.F.C. volgend jaar nog veel meer laten zien. Als bij de kampioenen van 1960 ook het eerste is, dan pas zijn we vol daan. Een woord van dank als slot: aan bestuur, elftalcommissie, spelers, suppor ters en al diegenen, die zo plezierig met ons hebben meegeleefd. Door deze samen werking (want zo mag je het wel noe men), tussen spelers en niet-spelers, is deze promotie tot stand gekomen. Voor hen, die een zoete herinnering aan de feestavonden bewaren, plaatsen wij nog een foto: volkomen natuurlijk geposeerd. WIBO. Wat telkens mij weer opvalt als ik met gedegen lijf op A.F.C., ja b o v e n-op de tafels daar verblijf, is dat het al maar netter wordt, zo sereens alswel „daar boven". Het ruig-begroeid berceau? 't is vort. Het pad? niet te ge-looo-véü Het lijkt voor een als ik, die het maar spaarzaam frequenteert, een BURCHT geen vijand die dit fort niet moeizaam attaqueert. Toen ik met mijn Amerikaan (slee van zo'n vijf bij twee die kwalijk de asperges meed) gemaakt had mijn entree. Zag 'k allereerst de walletjes in 't nette langs de kant. Plus 'n staartje van een jeugdtoernooi in A.F.C.-verband. Dan rijst daar op, compleet met vlag: De „nieuwe", onze Nieuwe! Mooi-mals, je kwijl-kijkt met ontzag, al heeft het ding geen kieuwen. Je denkt, hoe kunnen amateurs als A.F.C. dit fixen? Maar dat is nogal wiedes, want; Ze zitten nooit te niksen. Dus zie je een Henk Teunenbroek geen tel naar rust verlangen. Had zelf de poort ontsloten om deehsheik te ontvangen. Daar schiet al een terreinknecht toe. Want, het verbod ten spijt, staat o p de handrem voor de poort een kar die niet en rijdt. Dan sleuren ze je naar hun soos langs de beruchte trap. Enfin, we waren weer's een keer met A.F.C. op stap.... B. S. LE MARCHÉ. Op 30 augustus en 6 september wordt weer ons aloude tournooi om de A.R.O.L.-beker verspeeld. A.F.C. heeft de ongetwijfeld zware taak het bezit van deze grote, zilveren beker te verdedigen. Zware taak, gezien de overige deelnemers, die we hier nog even voor U opsommen: D.W.V., H.B.S., Robur et Velocitas, Unitas, U.V.V., Z.A.C., Zeeburgia. Ere-Comité. De leden van het vorig jaar voor het eerst optredende Ere-Comité verklaarden ook deze keer met veel genoegen zitting te nemen, zodat we de volgende Heren als zodanig mogen begroeten: Mr. G. van Hall, Burgemeester van Amsterdam. Mr. A. de Roos, Wethouder van Onder wijs van Amsterdam. A. L. M. Schroder, Voorzitter Kon. Neder landse Voetbalbond. J- J- Egberts, Voorzitter Amateursectie K.N.V.B. D. J. Bessem, Directeur Olympisch Sta dion. Scheidsrechters. De Heren Hofstra en Kramer zullen de wedstrijden leiden. Laatst genoemde is iritussen alweer een oude bekende van ons geworden, met wie het prettig samen werken is. Pauze. Telken jare breekt het Bestuur zich bijkans de, ieder jaar eerbiedwaardiger, hoofden over de vraag hoe het pauze-uur tussen de tweede demi-finale en de finale te vullen En dan liefst met een aantrekkelijk schouwspel. Er was al eens turnen, con- cours-hippique, judo, soft-ball, handbal, etc. Er is eens gespeeld met de gedachte aan een fiets-polo wedstrijd, maar deze tak van sport wordt in Nederland kenne lijk (nog) niet beoefend. Dit jaar zal, door amateurs, gedemon streerd worden met afgerichte honden. Een aantal van de beste Amsterdamse honden zal strijden om het bezit van een door het A.F.C.-Bestuur ter beschikking gesteld prijsje. Het beloven weer twee bijzondere sportdagen te worden, vrienden. J. T. S. heRenQRACht 92 TEL. 41864-42864, BEURS 41057

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 4