Iflar^hall Resultaten van de groene velden 1 (Dames- en berenschoenen BecjunstiQinQ van onze aöveRteeRÖeRS, houöt öe schakel in stanö Misschien zeiden wij het al eerder. Misschien heeft U het van een ander al gehoord, maar mogen we nog één keer. Wij hebben een seizoen achter de rug, dat klink als een klok. Zeven kam pioenselftallen en geen degradanten. Zij het dan, dat het zesde dank zij een papieren maatregel mag blijven, waar het was. Deze resultaten leggen ons verplich tingen op voor het volgend seizoen. In het volgende nummer (augustus) spre ken we daar verder over. Nu gaan we zomersporten beoefenen en/of met va- cantie. Nog even aandacht voor de aanvoerders. Een verklaring voor het feit, dat U mij de afgelopen 10 maanden zo weinig, in deze voor mij qualitate qua bestemde kolom, heeft kunnen aantreffen, is aan het eind van het voetbalseizoen, geloof ik wel op zijn plaats. Aan de nimmer aflatende ijver van uw onvolprezen club bladredacteur is dit zeker niet te wijten. Al zijn pedagogische kwaliteit heeft hij maandelijks in de strijd geworpen om althans enige lettertjes, betreffende de prestaties v/h eerste elftal, van mij los te peuteren. Hij heeft mij daarbij op ver schillende wijzen, variërende van vrien delijke schouderklopjes tot meer hard handige klapjes, benaderd. Het mocht niet baten, copie bleef uit. Beste Jan, er werd door mij heel slecht „geschakeld Mijn improductiviteit op dit stuk be rustte echter niet zozeer op onwil als wel op het feit, dat de competitieresultaten van ons elftal nu niet direct van dien aard waren om over naar huis te schrij ven. Het is een verre van aangename taak voortdurend als ongeluksbode te fungeren. Nu kun jij me tegenwerpen: „wie van zichzelf een kameel maakt, moet niet protesteren tegen de last". Dan is mijn enige verweer: het beest is door zijn poten gezakt en bleek niet tegen de hem toebedeelde taak opgewassen. Wil echter mijn excuses aanvaarden, ik zal pogen mijn leven te beteren (lees: jouw leven niet te verzuren) en in ieder geval in dit opzicht niet meer te zon digen. Dit ter inleiding en tot jouw geruststelling. Een oude wijze Chinees schijnt eens gezegd te hebben: „het verleden is dood, de toekomst een speculatie (o, drukker, maak hier geen speculasie van!!), het heden is alleen de moeite waard". Deze philosophie arrogant negerende, plaats 'ik thans de schijnwerper nog even op de voetbaltonelen, die vlak achter ons liggen en vraag tevens uw aandacht voor het komende, voor A.F.C. zo belangrijke 65-jarige jubileum. Ja, het afgelopen seizoen, het had zo mooi kunnen zijn, maar het werd weer hommeles. Eerst onze schitterende, onvergetelijke tour naar Bretagne. Physiek en mentaal ge sterkt door ons paradijselijk verblijf al daar, komen we nog net op tijd, als briesende leeuwen, ons veld opstormen, om voor de 2e maal in de historie van onze vereniging de A.R.O.L.-beker voor een jaar mee te nemen. Dan die onbegrijpelijke, erbarmelijk slechte start der competitie. De Ooster ling zegt: „De ene dag geurt naar rozen, de andere stinkt naar uien". Desniette min zitten we acht wedstrijden achter elkaar in de stank, vele A.F.C.-ers raken al bijna bedwelmd, als plotseling een beetje rozengeur komt opdagen in de vorm van de eerste winstpuntjes. De geest wordt weer vaardig over de elf en binnen twee maanden tijd wordt voor goed afgerekend met het degradatie* spook. Met de inspiratie is het kennelijk ook weer gedaan, we gaan op onze lauweren rusten, ons zelfgenoegzaam ver meiend in 2 maanden productieve arbeid, met het gevolg, dat de puntenmeter stil staat en de 4 laatste wedstrijden verloren gaan. We sluiten het seizoen af met een gezellige trip naar de BATA-BEST (een charmante ontvangst valt ons daar ten deel, we delen verder dan ook maar de punten 1—1 en vertrekken 's avonds pl.m. 23.00 uur na een uitstekende Brabantse koffietafel in prima stemming naar A'dam) en rennen, voetbalmoe, naar huis om cricket-bat en honkbalknuppel uit de mottenballen te halen. Kortom een veelbewogen seizoen, dat al diegenen, die ons op de voet volgden, een groot aantal onnodige hartkloppin gen en stuiptrekkingen heeft bezorgd. Ik kan U verzekeren, dat wij er spijt van hebben en dat wij vast van plan zijn om ons het a.s. seizoen te revancheren. En dan ben ik meteen beland bij de korte slotopmerking, die ik wilde maken in verband met ons komende jubileumjaar. Enkele weken geleden is er door pl.m. 25 prominente A.F.C.-spelers een vergade ring belegd. Uit de zeer vruchtbare dis cussie op deze bijeenkomst bleek, dat al deze spelers zich een grote inspanning willen getroosten om het komende jaar tot A.F.C. waardige resultaten te komen. Met dit goede voornemen, een flinke dosis doorzettingsvermogen en een beetje veine, moet het mogelijk zijn A.F.C. op die plaats te brengen, waar zij krachtens traditie en sterkte recht op heeft. Mijne Heren, (excuseert u mij even voor het feit, dat ik me nu tot de spelers richt) laten wij ons aan het begin van het a.s seizoen realiseren, wat wij onlangs afgesproken hebben, laten wij pogen onze woorden in daden om te zetten. Dat wij. om een grote prestatie te ver richten de steun van de hele vereniging, van jong tot oud, niet kunnen ontberen, spreekt van zelf. Wij hebben een roem rijke vereniging, wij zijn iets aan onze vele voorgangers verplicht. Wij zijn lid van A.F.C. een club met grote traditie, dat brengt ook extra verplichtingen met zich mee, want vergeet niet het woord van de wijze Brahmaan: „al wie iets schijnen wil, die trachte het ook te zijn, want zonder zijn, is ook de schijn een ijdele schijn". Mijne Heren, tot op de barricade! Rest mij nog alle bestuurs leden, elftalcommissie-leden, trainer en allen, die zozeer met ons meeleefden, te danken voor de door hen aan ons ver leende diensten. Een prettige zomer(vacantie) niet veel zon wenst U H. J. N. BOSKAMP. Bij Krommenie begon de victorie Zaterdag 30 mei 1959. Het A.F.C.-club huis trilt op de grondvesten. Swingend en zingend viert A.F.C. de promotie van het derde elftal. Na twintig jaar einde lijk weer een K .N .V .B.-el tia I, dat de „weg terug" heeft gevonden. Hartelijke toespraken, prachtige eetprestaties. Uit stekende platenjasserij van Eddy Blote. Maëstro Steensma achter (of voor?) de piano. Niemand denkt meer aan Krom menie Het K.V.V.-veld ligt stil en verlaten, alleen gebleven met zijn kuilen en hob bels. Slechts hier en daar ziet men nog een enkele verdwaalde berg: dat zijn de ponden zweet die door A.F.C.-ers die avond zijn verloren. Een paar uur geleden hebben hier mensen gekopt en geschopt, geschreeuwd en gejoeld, gevlagd en ge floten. Er is gefilmd, er zijn bloemen aangeboden en vele vriendelijke woorden gesproken. Daarna is men weggegaan; de K.V.V.-ers een beetje teleurgesteld, de A.F.C.-ers moe, maar voldaan. De buit was binnen. Zaterdag 23 mei waren alle promovendi braaf op tijd naar bed gegaan, behalve nou ja, in ieder geval bleken de K.V.V.- ers hun draai niet te kunnen vinden, en terwijl zij zochten scoorden wij. Dankzij een enorme vrije trap van Henk Sonne- veld (nu bij K.V.V.) en een rare „flodder bal", werd het tenslotte 3—2 voor ons. Een gemakkelijke overwinning. Hans Rooze en Rob Duis zorgden voor de treffers. Eén punt uit de tweede wedstrijd is niet veel voor een elftal, dat uit de laatste 15 wedstrijden 29 punten heeft gehaald. In de week ervoor werd er druk Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDF.STRAAT 8 TEL. 713870 3

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 3