Van de brug ©it is de Schakel, die komt binden, ©e oude club aan d'oude vrinden.' Redacteur: J.Tj. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul, Hobbemakade 115 3, Amsterdam-Z, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-W. 37e Jaargang Juni 1950 N° Het derde promoveert Nadat de thuiswed strijd tegen K.V.V. 2 een kleine doch zeker verdiende 3—2 overwinning had op geleverd, hadden wij dus aan een gelijk spel in Krommenie voldoende. Na een zenuwslopende wed strijd, waarbij spe lers en supporters tot de laatste seconde in spanning werden gehouden, lukte het onze jongens een 1—1 gelijk spel uit het vuur te slepen, waarmede de promotie naar de res. 2de klas een feit werd. Ook vanat deze plaats van harte proficiat 3de elftallers en niet minder de Elftalcom missie en trainer van Dam. Het 3de en het 5de elftal zijn er nu in geslaagd een plaats te herwinnen in de hoogste klas waarin zij ooit in het 64-jarig bestaan van onze club zijn uitgekomen. Mogen zij nimmer meer in een lagere afdeling terecht komen! Zeven kampioenen! Ook de Jun. B 5 heeft voor de ouderen niet onder willen doen en slaagde er op het nippertje in D.E.C. Jun. B 3 in de beslissingswedstrijd met 1—0 te verslaan. Hartelijk gefeliciteerd jongens, evenals de Jeugdcommissie en de enthousiaste leider, dhr. Slaap. Einde voetbalseizoen. Moesten wij het vorig jaar met spijt constateren, dat een goed seizoen een slecht slot had, ditmaal is het omge keerde het geval. Het begin was uiterst matig, doch het slot: zeven kampioens- elftaïlen, met promotie voor niet minder dan vier elftallen, t.w. het 3de, 5de, 7de en het zaterdagmiddagelftal, was buiten gewoon goed. Moge het seizoen 1959/'60 ons het goede begin van 1957/'58 plus het prima slot van 1958/'59 brengen. Opmerkelijk waren de goede resultaten van het eerste elftal buiten de competi tie: de overwinning op Stade Briochin te Saint Brieuc de beste wedstrijd die onze jongens dit seizoen hebben ge speeld het winnen van de A.R.O.L.- beker, de eerste prijzen in het jubileum- toernooi van T.O.G. en in het Allen Weerbaar-toernooi. En nu is het voor dit jaar afgelopen met de heerschappij van Koning Voetbal en wens ik alle A.F.C.'ers en hun ge zinnen een prettige zomer toe met even mooi weer als dit voorjaar ons reeds heeft opgeleverd (met 's nachts af en toe een flinke bui), zodat we straks het jubileumjaar 1959/'60 met frisse moed kunnen ingaan. Wij zien elkaar toch nog op de alge mene vergadering van donderdag 9 juli a.s.? Clubavond. Het bestuur heeft besloten niet langer gebruik te maken van de ons door de Roei- en Zeilver. De Amstel geboden gastvrijheid Na enkele maandagavonden in ons clubhuis te zijn samengekomen, keren wij met ingang van maandag 22 juni a.s. terug naar de geheel gerestau reerde Lyceum Bar, Corn. Kruseman- straat 13-15 bij het Valeriusplein, die thans wordt geëxploiteerd door een nieuwe eigenaar, dhr v. d. Raay. Twee biljarts staan te onzer beschikking. Be- haive de oude getrouwen hopen wij daar regelmatig vele leden en donateurs te mogen ontmoeten. Wanneer U eenmaal de smaak te pakken hebt, slaat U geen maandagavond meer over! Ziekenboeg. Bob Steeman en Tim Nijman zijn ge lukkig op de goede weg naar herstel. Onze donateur, dhr Jurriaans is voor een operatie in het ziekenhuis opgenomen. Ik wens hen en alle niet genoemde zieken een spoedige algehele beter schap toe. C. H. H. KAPPELHOFF. P.S. De onderlinge strijd om de ??-bokaal werd gewonnen door Ben Tromp met Henk van den Bergh en Eddy Blote op de plaatsen. Tom Nooij, die deze trophee in zijn bezit had heeft hem derhalve af moeten staan, omdat zijn prestaties tekort schoten. Kom aan Tom, je kunt, evenals de anderen gemakkelijk terugkomen. Dat onze prestaties ten opzichte van verleden jaar veel beter zijn kan het hier volgende cijfermateriaal nog even il lustreren. De negen senioren elftallen speelden in totaal 154 wedstrijden, waarvan wer den gewonnen 79, gelijk gespeeld 21 en verloren 54. We behaalden derhalve 179 punten met de doelcijfers 493—373. Al gemeen gemiddelde 1.16. Verleden jaar was een en ander met zeven elftallen in de competitie: gesp. gew. gelijk verloren punten 146 69 23 54 161 Algemeen gemiddelde 1957—1958: 1.10. J. T. S.

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 1