Kroonenburq On dit et datjes Woninginrichting Adviseurs voor: Kantoren Vergaderzalen poelt Allen mee, het is voor a.f.c. In ander shirt. TVFaar rato veel van onze roodzwarte -*■medestrijders valt regelmatig de eer ten deel in vertegenwoordigende elftallen te figureren. Zo zien Hubert Briedé, Hans Lenz, Paul Meyer en Harry Smit zich bij herhaling uitgenodigd bij het Amster damse amateur-elftal. Hans Lenz en Harry Smit verdedigden de Amsterdamse kleuren tegen Keulen. Zeer goed kenne lijk, want de wedstrijd eindigde in een 1—0 zege voor onze landgenoten. H.F.C. 80. Een, naar wij aannemen, klein onder deel van de feestelijkheden, welke de „Good Old" organiseert ter gelegenheid van het 80-jarige bestaan is een wed strijd tussen H.F.C. I en een elftal, sa mengesteld uit spelers van de oudste clubs van Nederland. Van elke club wordt één speler opge steld. Deze speler dient in zijn eigen clubkleuren aan te treden. Henne Bos- kamp gaat A.F.C. in Haarlem vertegen woordigen. Ad je. Deze Adje (van Dijk) werd door ons al eerder in het licht van Uw belang stelling geplaatst. Dat was toen hij naar Accra in Ghana vertrok en van daaruit de Afrikaanse rubriek in de „Schakel" verzorgde. Hoe goed herinneren wij nog zijn „De beentjes van Ali" en „Corners blijven altijd gevaarlijk". Adje heeft even getracht in patria zijn ei kwijt te raken; dit is hem blijkbaar niet gelukt, want te beginnen met 1 juni heeft hij zijn operatieterrein verlegd naar Duitsland met Diisseldorf als standplaats. Vanzelfsprekend wensen wij hem alle succes. Of we nu nog verhaaltjes van hem mogen verwachten? Ik denk het niet, alhoewel er gezien het vrouwen overschot in Duitsland toch nog wel een aardig sprookje te schrijven valt, lijkt ons. Duco. Door de terugkeer van Adje naar Ne derland zaten we even met de handen in het haar. Met het oog op de veelge lezen Afrikaanse berichten". In A.F.C. hoef je echter op geen enkel terrein lang de handen in de krullen te houden; er daagt altijd ergens steun op. Zo ook in dit geval. Na lang aandringen vonden we Duco Ohm (het laatste jaar captain van het vierde) bereid naar het donkere wereld deel te vertrekken. Voor de zo brood nodige variatie hebben wij hem Nigeria als standplaats aangeraden. Gelukkiger wijs werd Duco van andere zijde een meer lucratieve werkkring in hetzelfde land geboden, zodat de financiële zijde van deze affaire voor de Schakelredactie prettig kon worden geregeld. Enfin, we zijn benieuwd naar Duco's bijdragen. 50 jaar. De H.F.C. „Helder" bestaat dezer da gen 50 jaar. Tot een jaar of vijf, zes geleden was „Helder" een onzer graag- ontmoete tegenstanders. Vaak waren onze beide verenigingen in de strijd om de onderste plaats in de tweede klasse ge wikkeld en we moeten ons er maar niet in verdiepen, waar A.F.C. zou staan, als bij één dezer duels de linksbuiten der wit-jakken die opgelegde kansen niet had gemist. Nu wonnen we met 2—1 en kon den ons toen handhaven. Intussen speelt „Helder" met behoor lijke resultaten in de vierde klasse. Dit jaar heeft ze met klein verschil de eer aan Meervogels moeten laten. Wij wen sen de Heer Buis en zijn marinen toe, dat ze de weg omhoog weer gauw zullen weten te betreden. Zatten. Op onze foto-pagina zult U het portret der Zatten hebben gemist. Oorzaak: dr.neen bijgeloof. Zolang zij in de strijd om het kampioenschap waren mocht geen fotograaf het veld betreden. Uit angst voor de mysterieuze krachten, die de tegenstanders vleugels zouden hebben kunnen geven. Later is het er niet meer van gekomen. Als U echter de moeite wilt nemen de foto van verleden jaar, toen dit elftal immers ook kampioen was, er bij te nemen en U plaatst in gedachten Dick Moesbergen, Gerrit Hoogenstrijd, Louk Woudstra, Frits van Klinken en Bert Kalsbeek op dé plaatsen van Nico Kals- beek, Jan Steensma, Elkan Pais, Otto van Rijn en Kick Sierhuis dan heeft U het stel toch compleet voor de geest. Verlies dit zestien-tal niet uit het oog, vrienden. O.a. zij zijn van plan A.F.C. nog hoger op te stoten in de vaart der voetbalvolken. Correspondentie. Frans en Emmy Heineman wonen nog steeds in Baghdad en zijn goed op de hoogte met de verrichtingen van A.F.C. Zij feliciteren ons met de zeven kam pioenen. Over een maand of drie zullen ze repatriëren en dan heeft Frans drie din gen nodig. T.w. een huis, een baan en een plaats in de Zatten. Het laatste lijkt ons, gezien de capaciteit van de huidige elftalcommissie nog het makkelijkste. Een paar uurtjes praten met zijn vijven (3 man E.C., Frans en de ober) en het komt voor elkaar. Het huis en de baan? Tja, weet iemand soms iets? Henk Sonneveld. Weet U nog de thuiswedstrijd tegen K.F.C. in 1946 en de vierde goal van Henk. Een schot van 30 meter, dat zo wat duizend gulden per meter opbracht. Henk kan het nog. Tegen het derde (hij speelt nu in K.V.V. 2) maakte hij weer zo'n goal. Onze jongens, die toen alle maal zo'n jaar of tien waren kenden Henk's reputatie kennelijk niet. Maar goed, we zijn toch gepromoveerd. Actualiteit. De beide gedichtjes van B. S. Ie Marché zijn van vorige maand blijven overstaan. Bij het lezen even met de gedachten een maand achteruit. Dank U. Veel genoegen. De redactie en de andere medewerkers wensen U een plezierige voetbalrust. Tot eind augustus. J. T. S. Overioom 75-77-79 - Amsterdam - Te leloon 80368-89978 10

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 10